Kanceri i trurit Simptomet, trajtim kombëtar, shkaqet


Truri - është një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Ai është përgjegjës për të gjitha proceseve në trupin tonë. Brain Shëndetësisë siguron jetën në trupin tonë. Prandaj, çdo ndryshim në trup që ndikojnë negativisht në trupin si një e tërë. Trurit tumor - është përhapja tepruar i indeve të trurit, i përbërë nga qelizat e mutuara e indit nervor të trurit. Kjo është një progresion shumë e vështirë sëmundje që mund të shpejt të çojë në vdekje. Kjo është arsyeja pse sot ne do të flasim për për Brain Cancer Simptomet, trajtimit kombëtar, shkaqet rrënjësore.

Kjo sëmundje ka shumë klasifikime. Më e zakonshme është klasifikimi nga vendndodhja dhe origjinës. Tumoret mund të rritet me indet e trurit aktuale dhe të rriten nga meninges, ata mund të jenë të vaskulare ose metastatic sjellë nga agjencitë e tjera. Shkaqet Kanceri i trurit në kundërshtim shfaqet në materialin gjenetik të qelizës. Ky abuzim provokon shfaqjen e qelizave të ndryshuar që shpejt ndajnë dhe nuk arrijnë të përmbushin funksionin e tyre origjinal. Ndryshimet në materialin gjenetik provokon fizike, kimike dhe biologjike carcinogens. Faktorët fizike përfshijnë çdo lloj të rrezatimit.


Duke carcinogens kimike përfshijnë substancat e gjetura në tymit të duhanit, ngjitëse, bojë dhe viruse të tjera dhe kancerit që shkaktojnë organizmit vetë - një carcinogens biologjike. Por efekte të tjera në trupin e carcinogens të vegjël. Tumor lind vetëm në reduktimin vetitë mbrojtëse të trupit. Prandaj, ne mund të identifikojmë ende faktorë predispozues dhe HIV, sëmundje të palcës së kockave dhe sëmundjeve të tjera që provokojnë imunitet të ulët. Përveç kësaj, një rol i luajtur nga predispozicion gjenetik. Simptomat Diagnoza e tumor të trurit nuk shkakton shumë vështirësi, si simptomat e sëmundjes janë shumë të theksuara.

Të gjitha simptomat që shoqërojnë kancerin e trurit, i ndarë konvencionalisht në përgjithësi dhe lokal. Gjëja e parë që pacientët ankohen për, është një dhimbje koke të rëndë, e cila si ajo e thyen brenda kokës së tij, shtrihet atë. Kjo simptomë ndodh kur nervore mbaresa nxitjen e membranave të tumorit të trurit, tensioni ventrikular ose compression në enët e gjakut. Në fillim të sëmundjes dhimbje paroksizmal, dhe pastaj bëhet i përhershëm dhe bëhet më e fortë. Dhimbje koke më të rënda rrënuar pacientët gjatë natës dhe në mëngjes herët. Dhimbje koke mund të ndodhë kur duke e kthyer kokën, kollitje, ndryshim të trupit apo ndonjë aktivitet fizik.

Në fazat e hershme pacienti mund të tregojë vendndodhjen e sulmit dhimbje - kjo është vendndodhja e tumorit.
Kjo ngrirë dhimbje lokal, jerking apo i mërzitshëm. Me zhvillimin e sëmundjes dhimbje bëhet e përhapur në natyrë. Me tumor të saj në rritje fillon të fyejnë nerva kafkës, duke shkaktuar simptoma të përbashkëta. Simptoma të përbashkëta përfshijnë të vjella, që shpesh ndodh në mëngjes dhe kjo nuk është paraprirë nga të përzier. Shpesh, provokon të vjella të ndryshoni pozicionin e kokës së pacientit, shpesh shoqëron marramendje. Duke rritur madhësinë e tumorit rrit presionin intracranial, e cila shkakton zhvillimin e stanjacioni nervave optike.

Kjo është shoqëruar nga trazirat vizuale. Prandaj, tumor të trurit, simptomat e manifestimit të tij të ndihmojë atë të zbuluar edhe një pritje në optometrist. Rritja e presionit intracranial vetëm shkakton të përzier dhe marramendje. Kanceri i trurit shoqëruar nga çrregullime mendore. Pacienti ankohet për gabime memorie, duket i habitur, mund të emrit disa artikuj nuk janë të orientuara në hapësirë. Çrregullimet mendore janë të shoqëruar nga një humbje e ndjeshmërisë, konvulsione dhe paralizë. Shpesh simptomat që shoqërojnë kancerin e trurit, ne mund të përcaktojë vendndodhjen e tumorit.

Për shembull, në qoftë se tumor është e vendosur në fatin frontale, atëherë pacienti janë vërejtur në dhimbjen vendore përkatëse të kokës, çorientimin, konfiskimet. Në fazat e mëvonshme atje exophthalmos në anën e tumorit, atrofi optike dhe afazi. Nëse vuani nga kanceri parietal skajin e trurit, pacientët kryesisht ankohen për çrregullime të lëvizjes, pacienti mund të shkruani, të lexoni dhe numërimin. Kur tumoret zonat e ndjeshme-motorike të pacientit janë konfiskimet e vëzhguara, afazi motor dhe çrregullime legenit. Humbjen rajoni i përkohshëm karakterizohet me ndjenjë të dëmtuar e erë dhe shije ndjeshmëri.

Në mënyrë të ngjashme, pacientët ankohen për hallucinations vizuale dhe auditory. Humbja e lob zverku shkakton paqartë vizion, hallucinations vizuale, Alexis, çrregullim ngjyrosur. Trajtim Trajtimi i kancerit të trurit kryesisht kirurgjikale. Largimi i tumoreve beninje është pothuajse gjithmonë i suksesshëm, por për keqdashje karakterizuar nga rifillimi shpeshta. Pra, për trajtimin e kancerit të trurit përdorur kimioterapia dhe rrezatimi terapi. Por nganjëherë kimioterapia mund të jetë për shkak të ndonjë sëmundje (p.sh., përçarje e zemrës). Në këtë rast, ajo është e mirë për të marrë këshillat e mjekësisë tradicionale.

Trajtim Folk Të gjithë pacientët e kancerit janë të këshilluar që të marrë drogë në bazë rozë karantusa (mëtrik). Në këtë fabrikë bimë medicinale gjetur një shumëllojshmëri të gjerë të alkaloide, të cilat kanë një efekt të fortë anti-tumor. Ju mund të përgatisë ujore apo alkoolike karantusa tretësirë. Përgatitja në këtë mënyrë: 2 tbsp. sprigs lugë karantusa derdh 250 ml. vodka dhe të lënë për 10 ditë, pastaj tendosje dhe të marrë çdo ditë një orë para ngrënies duke filluar me 3 pika përditshme dhe shtoni një të tillë. Merrni brenda 20 ditëve pasi është e nevojshme për të marrë një pushim për 10 ditë dhe përsërisin kursin. Mëtrik është një bimë helmuese, kështu që përdorimi i saj duhet të ndjekim rreptësisht dozen dhe formulimin.

Efektiviteti i tretësirë ​​karantussa rritet kur merren së bashku me mbledhjen e saj antitumor. Merrni 3 pjesë të sherebelës, acaroj 2 pjesë, të njëjtat hips, Helichrysum, bearberry dhe bagëtinë, një nga pelin dhe një nga yarrow, kamomil, lule të thata, trumzë, buckthorn leh, buds thupër, lule tryfoly, të thata dhe Motherwort. Në shekullin e 6. spoonfuls e përzierje duhet 2 litra ujë të valë. Gomave rreth ngrohjes ulët për 3:00 pastaj thahet, cool dhe për të marrë 3 lugë dy herë në ditë. Kursi - 40 ditë kohë - 10 ditë. Mëtrik stimulon mëlçinë dhe veshkat, si dhe duke marrë ajo duhet të jetë e kombinuar me herbs që mbështesin këto organe - Rose, borzilok, etj repeshok Julia Ermolenko,