Mesit radiculitis trajtim për Popullit


Radiculitis mund të gjenden në çdo person i dytë. Si brezi i ri shpenzon më shumë kohë në kompjuter, atëherë rajoni vertebral është nën tendosje të rënda. Më parë nga dhimbje prapa duke vuajtur njerëzit mbi 45 vjet, tani kllapa moshë zvogëluar gradualisht. Në këtë sëmundje ka dhimbje akute të shkaktuara nga inflamacion të mbaresa nervore në departamentin kurrizore. Më të nervit shiatik është rezultat i kushteve më të rënda të tilla si hernias, dhimbje të ulët mbrapa apo lëndim. Gjithnjë, përveç barnave esenciale, pacientët të kthehet në mjekësinë tradicionale. Mesit radiculitis mjete trajtim popullore refuzon.

Prandaj, ne do të shikojmë në shembujt e recetave të përshtatshme për trajtimin e mesit dhimbje të nervit shiatik. Ky lloj i sëmundjes është më e zakonshme. Arsyet për zhvillimin e saj disa: efektet e traumës, punë të rëndë fizike ose hipotermi kjo zonë. Me përparimin e sëmundjes dhe mungesës lëvizjet e çuditshme që shkaktojnë dhimbje të forta. Në disa raste, pacienti është mpirje të ekstremiteteve të ulëta. Shumë njerëz përdorin produktet me flokët qen për të zbutur dhimbjen. Rrip ose triko të lidhur me këtë fill warms zonën e prekur, soothes inflamacion dhe ndihmon në eliminimin pagjumësi shkaktuar nga sëmundja.


Në shumë sëmundjeve duke përdorur terpentinë si trajtim është bërë edhe në të lëngshme shërimit. Terpentinë pastrohet të fshij nëpër disa faza totale dozë të jo më shumë se 15 gram. Mbi zona e prekur mbuluar brumë, pergamenë dhe fikse në atë pozitë. Rreth një orë kjo paketë nuk është hequr, por nëse ka një djegie të fortë, të zvogëlojë seancën për 20 minuta. Në rast të djegieve, sigurisht ndalet derisa ata janë shëruar lëkurën. Mbetet rezultat nuk lan, vetëm pak fshij me pambuk. Paralelisht me këtë trajtim, larë poshtë me 2 gram të pijshëm 100 gram qumësht të ngrohtë. Pas tre sesionet e ardhshme sulm dhe tërheqje lehtësimin.

Recipes me rrepkë disa lloje, ju mund të zgjidhni ndonjë prej tyre - lëng rrepkë, masazhin rubbed në pjesën e prapme - paketë e hekurit pastruar dhe hekura të rrallë (zbatohet thinly) - për të shtoni disa pods rrepkë integruar dhe speca të nxehtë të bëjë një shumë të tre-litër jar.
Hidh një të tretën e vajguri dhe këmbëngulin tre ditë. Infuzion gati mund të bëhen për të aplikuar fërkim ose leckë prapa shuar infuzion. * Për përdorim fërkim dhe piper të nxehtë. Një palë e speca të prera imët, derdhi 300 gram amoniakut dhe infused dy javë në një vend të errët.

Çdo ditë duhet të llokoçis infuzion. Me atë që ju bëni rastyrky, fërkoni përgjatë shpinë. * Për të lehtësuar këtë sulm mund të bëjë një kompresë të nxehtë. Trumzë, Shën Gjonit Wort, kamomil dhe lule të moshuar marrin një lugë çaji, derdh ujë të valë 300 gram. Me këtë zierje bëjnë kompresa efektive. Në sëmundje akute fillojnë sulme të forta dhimbje, për të lehtësuar përdorimin rastyrky tyre me shtimin e dipyrone. Në 300 gram alkool të pastër fërkim të marrë 10 ml i tableta jodit analginum 10 dhe 10 ml të alkoolit kamfuri. Të gjithë përbërësit janë tërësisht të përzier dhe infused për tre javë në një vend të errët.

Gati për të përdorimit të drogës gjatë sulmeve. Për të hequr qafe dhimbje duke përdorur infusions të shumta. * Veshkave osokarya thata dhe grimcuar, përzierje matet me një çift të teaspoons. Ata zier ujë për pesëmbëdhjetë minuta. Në ditën e pini një gotë me drogë në tre hapa. Dhimbje shkon pas grumbulloj infuzion në trup. * Rreth treqind gram yarrow lë mish i grirë dhe shtoni një shumë e pesëqind gram mjaltë në maj. Në këtë përzierje të shtoni një gjysmë litër "Cahors" dhe këmbëngulin pesë ditë. Tara duhet të vihet në një vend të errët dhe të ftohtë. Droga pritjes bëjë skemën: pesë ditë një lugë çaji tri herë në ditë para ushqimit, pastaj një lugë gjelle tri herë në ditë. * Pronat e shërimit të aloe vera ka kohë që njihet në recetave tona dhe e gjeti këtë fabrikë. 400 gram gjethe kaluan përmes një mulli mishit, holluar me një shishe verë të kuqe (0,7 "Cahors").

Llokoçis dhe këmbëngulin pesë ditë në një vend të errët larg nga të nxehtit. Ky infuzion është e rekomanduar për të marrë një lugë çaji tri herë në ditë në 1:00 për të ngrënë. Ditët në vijim doza rritet në një lugë gjelle tri herë në ditë. Kursi i trajtimit zgjat nga tre javë në gjashtë muaj, varësisht nga forca e sulmit. Para përdorimit të të gjitha barnave të marra nga receta e njerëzve, duhet të konsultoheni me një mjek. Neglizhimi shëndeti i tyre mund të çojë në pasoja negative. Gjithashtu, nuk do të hedhin medikamente themelore dhe i referohen këshilltarët "me përvojë". Mjetet juridike popullore dhe me mjekësi tradicionale, kur përdoret si një shtojcë për trajtimin themelor mjekësor.

Diana,