Millet qull me përfitim recetë qumësht dhe dëmit bollgur


Millet është marrë nga farat Millet - bimë që mund të konsiderohet një nga kulturat më të vjetra në tokë. Një nga banorët e parë filloi për të kultivuar mel Kinën. Ata madje i kërkoi për të dhënë një emër të dytë - ". Kaçamak artë" Megjithatë, është e popujt sllavë bërë gjellë e tyre mel kombëtar. Kjo nuk është për t'u habitur, sepse miletit qull - me të vërtetë është një ushqim shumë të shëndetshme, për të dy fëmijët dhe të rriturit. Sot ne do të flasim për atë që është e dobishme si një qull kuzhinier mbi të. Ky artikull do të kushtojnë "qull mel, qumësht përfitim recetë dhe bollgur dëm" në vend. Le të fillojmë me një shpjegim të mirat e qull dhe të marrë parasysh efektet e saj anësore.

Çfarë është e dobishme qull mel? Pshenko shpesh të gjenden në kopshtet menu ngrënie dhe shkolla. Kjo është për shkak se qull mel e dobishme për njerëzit që përjetojnë stres të rëndë fizike ose psikologjike. Përfitimet meli meli qull se ka veti tonik dhe aftësinë sekretim të substancave të dëmshme, toksina, antibiotikët, etj Si kjo drithëra përmban shumë kalium dhe magnez, konsumi i saj i rregullt zvogëlon rrezikun për të "fituar" sistemin kardiovaskular sepse këto substanca të nevojshme për funksionimin normal të muskulit të zemrës. Është gjithashtu me vlerë duke vënë në dukje mel qull efekt i dobishëm për njerëzit që vuajnë nga diabeti, atherosclerosis, sëmundje të mëlçisë.


Një sëmundje e pankreasit, mjekët zakonisht rekomandojnë për të ngrënë të paktën në një pjatë Pshenko ditë. Millet përmban: Gjurmë elemente, fosfor, kalium, magnez, jodit. Proteina: niseshte 13-16%, rreth 70% e Vitaminat: PP, B1, B2 Sahara deri 2% Fiber: 0,5-0,8% Fat: 2,6-3,8% Shënim mel qull pronë të veçantë - largimin yndyrë nga trupi. Sipas mendimit tim, tani problemi i gjetjes së mjeteve të besueshme për humbje peshe - është një nga temat më të ngutshme në të dy burrat dhe gratë. Pse të gjatë për të gjetur diçka? Natyra që nga kohra të lashta njerëzit për të ndihmuar të luftuar këtë sëmundje me mjete të tilla si miletit qull.

Millet lejon asnjë dëm për shëndetin dhe nuk ka kohë për të thënë lamtumirë për të mirë me mbipeshë. Nuk ka as edhe një dietë të veçantë mel. Ai përbëhet afërsisht si vijon: Një filxhan mel qull (ujë, vaj) për mëngjes. Për drekë apo të ulët kalori supë apo qull, të njëjtën gjë. Në mesditë: fruta (portokall apo mollë) dhe pshenka darkë, i thartuar pjekur qumësht, kos ose kefir. Dietë zgjat një javë. Me atë që ju mund të kaloni shkarkimin e trupit, kështu që nganjëherë ne kemi nevojë në ditët pas pushimeve. Dëmtimi mel qull Millet qull praktikisht të padëmshme. Merrni atë të gjithë mundemi - madje edhe njerëzit që vuajnë alergji të rënda dhe çrregullime të tretjes e traktit digjestiv.


Efekti butë meli në trup nuk sjell ndonjë dëm. Megjithatë, në mesin e shkencëtarëve besohet se si pjesë e miletit janë substanca që pengojnë absorbimin e jodit nga gjëndrës tiroide. Por ndërsa kjo është vetëm argumente se nuk janë të dokumentuara. Besoni atë apo jo - kjo është deri te ju. Si për të shmangur gabimet kur zgjedhin kokrra miletin? Kur zgjedh kokërr duhet patjetër të i kushtoj vëmendje për pamjen e tij. Kokërr me një ngjyrë të verdhë është më e shijshme, të dobishme dhe ushqyese. Nëse ngjyra nuk është meli verdhë të ndritshme, dhe i zbehtë, ajo do të bela "lyhet". Storage meli Ruajtjen mel, ndryshe nga drithëra të tjera duhet t'i jepet vëmendje të veçantë.

Që ka shumë yndyrë, e cila është oksidohet shpejt - pjesë e pasme nuk mund të mbajë gjatë. Gruri Tainted fort të hidhura dhe të pakëndshme erë. Por nëse ju ende meli prishur, ju mund të përpiqet për të rregulluar atë. Grurë Tainted duhet të derdh mbi ujë të vluar, pastaj thahet dhe duhet të gatuaj miell i bluar trash ndryshe ujë të valë. Nuk është vetëm një opsion - të ngrohtë mel thatë tigan të thatë. Çfarë mund të bëni me mel? Enët nga mel janë shumë të dobishme, sepse ato duhet të përfshijnë në racionin e tyre të ushqimit. Një nga më të zakonshme dhe të përhapur këtë rrëmujë. Kuzhinë rus ka shumë receta për gatim mel qull.

Ja një: qull mel me përgatitjen recetë qumësht. Ju do të duhet: 1 filxhan mel, 2 gota ujë, 2 gota qumësht, 3 lugë sheqer, 1 përkëdhelje të gjalpë. Description: farë duhet të marrë, shpëlarë tërësisht 5-6 herë në ujë të vluar deri sa uji është i qartë. Pastaj derdh një gotë me ujë të valë e nxehtë, kripë (në shije), hiqni shkumë dhe kaçamak ndërsa nuk fryrë shpejt zhduket ujin. Pastaj ju pour qumësht të ngrohtë, pastaj gatuaj lart e parë dhe pastaj për ngrohje të ulët. Shto gjalpë, sheqer, trazim dhe ju mund të sjellë në tryezë. Kjo recetë është një pjatë e kokrra mel, të cilat duhet patjetër të provoni: cutlets Pshenko me karrota Përbërësit: 2 karrota (të mesme), 200 gram mel, 200 gram oriz, 3 vezë, 2 litra ujë, 1/2 filxhan salcë kosi, 1/2 filxhan therrime buke, kripë.

Përshkrimi: Flokëkuq prerë në shkopinj, passyrovat naftës në copa të vogla dhe mish i grirë. Me mel dhe oriz të gatuaj qull, shtoni vezë, karrota pure dhe përzierje të gjithë mirë. Me patties përzierje të verbër, rrokulliset në crumbs bukë dhe të skuqura. Shërbyer me salcë kosi duhet. Ju bëftë mirë! E kaluara,