Millet qull me përfitim recetë kungull dhe dëm


Shumë prej nesh janë të njohur me fëmijërinë mel qull. Ashtu si bollgur, është e dobishme, ushqyese dhe është përdorur shpesh për fëmijën dhe dietë. Përgatitja qull me pastruar mel trajtuar posaçërisht, shërbeu si një pjatë e dytë ose si një pjatë të veçantë, të shëndetshëm. Le të flasim më shumë me ju në lidhje me këtë shijshme, produkt të vlefshme. Tema jonë sot: qull mel me përfitim recetë kungull dhe dëm. Si të dobishme qull mel? Së pari vlerësoi avantazhet e këtij gjellë banor "Mbreterine e Mesme" - kineze. Ata madje i dha emrin e cunguar e dytë - "artë". Më vonë mel gjenden në vende të tjera.

Por mbi të gjitha ai e donte popujt sllavë të cilët filluan të përgatisin atij qull famshme mel. Përfitimet enët që ajo është e rekomanduar për të përdorur për njerëzit me shëndet të dobët që përjetojnë lodhje, ata të angazhuar në punë fizike apo aktivitet i fuqishëm mendor. Gjithashtu ai është shumë i dobishëm për fëmijët për zhvillimin e tyre normal dhe rritjen ekonomike. Prandaj, shpesh është e mundur për të përmbushur për drekë apo mëngjes në kopësht ose në shkollë. Homes gatuar duart e nënës i dashur, ajo është veçanërisht e shijshme. Sidomos në qoftë se ju vendosni në një pjatë të steaming qull pak karafil të thata kajsi. Nutritionists rekomandojmë të hani këtë pjatë gjellë çdo ditë për ata që duan të humbin peshë, sepse miell i bluar trash meli pengon depozitimin e yndyrës.


Njëkohësisht mel përmban shumë vitamina shëndetësore esenciale, elementët gjurmë. Ka edhe një metodë e humbjes së peshës me këtë gjellë. Kjo dietë lejon për një kohë të shkurtër për të bërë një figurë të këndshëm. Përveç kësaj, në qoftë se ju rregullisht hani mel qull, përmirëson ndjeshëm pamjen e flokëve, thonjtë kusht zhduket zbokth, puçrra në lëkurë. Kjo eshte shkak të vitaminës B2, që përmban produktin. E vendosur në të njëjtën vitaminë B5 ndihmon për të normalizuar presionin e gjakut. Gjithashtu qull përmban hekur, bakër, mangan, gjë që përmirëson gjakun, rrit elasticitetin, elasticitetin e lëkurës.

Kalium, magnez përmbajtura në këtë produkt, të rregullojë normën e zemrës, normalizimin e muskujve të zemrës.
Pra, tifozët e miletit qull pothuajse nuk vuajnë nga sëmundje të zemrës, enëve të gjakut. Shumë studiues argumentojnë se kjo gjellë ndihmon pastruar trupin e toksinave dhe substancave të tjera të dëmshme. Veçanërisht të dobishme përfshijnë qull mel në dietë pas një kurs të antibiotikëve. dëmshme qull mel? Ky produkt është i pafajshëm. I saj i dobishëm për të përdorur për fëmijët, të rriturit dhe madje edhe ata që vuajnë nga sëmundje të traktit gastrointestinal dhe alergjitë. Millet butë ndikon në trupin e njeriut dhe nuk mund të dëmtojë atë.

Ky kurs është i vlefshëm, ushqim e shijshme dhe disa breza të fëmijëve u rrit deri në miletit qull. Le të kujtojmë shijen harruar të fëmijërisë dhe të përgatisë mel qull me kungull. Recetë mel qull me kungull Për gatim ju duhet; 1 tbsp. drithëra, 500 g tul kungull i freskët, 3 tbsp. qumësht i freskët, kripë dhe gjalpë për shije. Si të gatuaj: mel pari larë nën ujë të ftohtë të rrjedhshëm, pastaj kur të nxehtë. Kjo duhet të bëhet në mënyrë që të imët guri nuk i hidhur. Tani prerë mish kungull në copa të vogla, dip në qumësht të nxehtë, të sjellë një çiban, shtoni kripë.

Pastaj gradualisht bie kaçamak në gjumë, nxitje të vazhdueshme me një lugë. Ulja e ngrohjes, ziej rreth ngrohjes ulët deri qull trashet. Pastaj, të përfundojë tenxhere me një batanije, e vënë në ngrohjes për në 01:00. Në tavolinë të shërbejë, duke shtuar gjalpë. Qull me kungull - e shijshme, gjellë të dobishme. Ajo mund të hahet për mëngjes, drekë dhe darkë - jo. Ju nuk keni nevojë për frikë të fituar peshë, të krijimit të yndyrës rreth belit. Kjo gjellë nuk është vetëm të rrisë peshën tuaj, por më tepër të sjellë të gjitha të tepërta e nga trupi. Ai jep një ndjenjë e plotësi, në të njëjtën kohë duke ruajtur lehtësinë e trupit. Gatuar këtë recetë për një pjatë veçanërisht e rekomanduar për të përdorur fëmijë, të moshuar.

Mundohuni të gatuaj qull mel me kungull recetë e lashtë kuzhinë sllave . Ju do të duhet 500g e tul kungull, 300 g drithëra, grusht larë e rrush të thatë, 6 copë. kajsi të thata, 0,5 cent. mjaltë, 1 litër. qumësht i freskët, kripë dhe gjalpë. Si të gatuaj: Dip në vluar qumësht me feta kungull, kuzhinier rreth 15 minuta, pour miell i bluar trash larë, kripë për shije. Cook për një tjetër 15 minuta. Pastaj, vë atë në tenxhere për çdo anëtar të familjes, të përhapur rrush, kajsi të thata, shtoni mjaltin, vënë një copë gjalpë, të mbuluar me një kapak ose fletë metalike. Vendoseni në furrë për një tjetër gjysmë ore Tomita në 180 gradë.

Pas kësaj, ju mund të sjellë në tryezë. Ne biseduam rreth asaj dobi dhe dëm një person ha mel qull me kungull. Mundohuni të gatuaj receta e saj ofruara. Sigurisht ju mund të dalë me diçka të re, e saj vetëm atë që në qoftë se çdo gjë është e shpikur shumë kohë më parë nga paraardhësit tanë. Nga rruga, ata i pëlqente për të thënë: "Nëse ju dëshironi të keni shëndet të fortit - hani drithëra!" Cheers! Svetlana,