Pronat e dobishme meli, Kundërindikimet, receta


Gjithkush e di se drithërat janë një nga healthiest me ushqim për trupin e njeriut. Studimet e kryera të ndryshme kanë treguar se drithërat, në përgjithësi, jo vetëm japin trupit një fortesë dhe shëndetin, por edhe të mbështetur atë në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Mel, elb është prodhuar nga kokrra e mel, vjetarë të vjetra. Sot ne do të flasim për meli, pronat e të dobishme, contraindications, receta nga të. Avantazhi kryesor i kësaj drithëra - se ekziston një numër i konsiderueshëm i proteinave që janë të "ndërtuar çështje" për trupin. Kjo nuk zbatohet për ushqimet për të tretet dhe të lira.

Për shumë shekuj të ekzistencës, meli ishte një ekip i balancuar me vitamina dhe minerale. Kjo listë përfshin vitamina B (normalizes sistemi nervor kontrollon formimit të gjakut, metabolizmin e proteinave dhe aminoacidet që ndikojnë në lëkurë), PP (energji lirimin nga karbohidratet dhe yndyrna, rregullon tensionin e gjakut dhe presionit venoz, stimulon palcën e eshtrave). Gjithashtu, ai bëri disa gjëra të tilla të dobishme të tilla si magnez, kalium, fosfor, kobalt, hekur, mangan, bakër, zink, krom, jod, squfur. Kjo shumë fibra dhe pak sheqer. Falë tyre, mel në gjendje për të shpëtoj trupin e toksinave, toksina, kolesterolit, rregullojnë metabolizmin e karbohidrateve dhe yndyrave.


Ajo ka aftësi diuretik dhe bën të dalë djersë. Forcon sistemin kardiovaskular dhe ndihmon tretjen e ushqimit. Zvogëlon rrezikun e sëmundjeve të zemrës, atherosclerosis, traktin gastrointestinal, trashje, prishjen e dhëmbëve dhe fluorosis dentar. Këto prona të dobishme dhe kanë rezultuar në rekomandime për mjekët mel enët përfshijnë në dietën tuaj për ata që vuajnë nga anemia, diabeti, hipertensioni, pesha e tepërt e trupit, sëmundjet e zemrës, enët e gjakut, mëlçisë dhe veshkave. Qull Millet me mollë Përbërësit: gruri - 2 tbsp. . l, qumësht - 150 ml, sheqer -. 1 orë l, uji -... 30 ml i mollëve - 1 mesme, gjalpë -.. 1 orë l, i lagësht krem ​​- 1 tsp kripë - çikë . Metoda: Në qumësht të valë derdh drithëra dhe të vënë në merak.

Pastaj të bëjë një shurup. Për ta bërë këtë, sheqeri race me ujë të nxehtë dhe kuzhinier për 15 minuta rreth ngrohjes ulët. Pas shurup duhet të thahet. Ndërsa ai insiston, do të përgatisë një mollë. Pastruar atë nga fara dhe zhvishem, grimcuar në kube të vogla dhe të hedh në trajtimin shurup. Pastaj lidheni qull me mollë dhe duke shtuar krem ​​dhe gjalpë, përzierje tërësisht. Translate përgatitur në një tenxhere dhe vihet në furrë deri sa të gatuar. Në tryezë është shërbyer qull në tenxhere. Receta: mel me rrush të thatë Ne kemi nevojë për:. Rajs - 1/3 c, Sulltanas - një grusht, qumështi i lopës - 1 tbsp sheqer ose mjaltë - 15 gr, margarinë ose vaj - 2 tbsp...

l, vezë -. 02/01, kripë - për shije. Vë një mel tenxhere, rrush të thatë, sheqer, kripë, pour qumësht të nxehtë dhe trazim. Pas mbylljes kapak, vënë në furrë. Përgatitur shkrihet gjalpë dhe vezë e rrahur, shtoni një rrëmujë për 15 minuta para përfundimit të gatimit. Hot pjatë ngrënë me pots. Pjekur me fruta të thata Përbërësit: bollgur hikërror - 400 gr, e ujit - 100 ml kajsi dhe rrush të thatë - 50 oz, 1 lugë gjelle gjalpë.... l .. sheqer - 30 oz, vezë -. 1 pc, kripë -. 03/01 h l, vanillin -... 04/01 h l, Kastrati -.. 30 oz, miell i bluar trash lahen gatuaj në ujë të nxehtë të kripur për të Për sa kohë që nuk ka të lëngshme vyvarytsya dhe bëhet rrëmujë thërrmueshëm.

Hedh ajo e tharë frutash, sheqer, gjalpë, vanilje dhe vezë, një të gjerë të vogël të saj. Përhapja në masë e përzier në një fletë greased. Translate në kabinetin zharovochnyy për të formuar mbuluar rumyanistoy. I përgatitur tavë prerë dhe përgatit kokrra të kuqe boronicë. Nuk mund të jetë e nxehtë dhe të ftohtë. Karrota copëtuar Përbërësit: 1 tbsp. meli dhe oriz, 2 litra. ujë, 2-3 karrota të mesme, 3-4 vezë, 100-120 gr. vaj, 0,5 Art. krisur dhe salcë kosi, erëza. Përgatitja: feta karrota prerë vija-vija 1 tbsp zahasyvshy ngërç vaj në një mulli mishit. Përgatitja drithëra qull pak likuid. Shto vezë dhe shtrembëruar karrota e saj.

Llokoçis. Me patties perfunduara të grirë i verbër dhe obvalyavshy në breadcrumbs ndezur në një tigan me gjalpë. Pjatë salcë krem Pavarësisht nga dobia e drithërave, mel ka contraindications. Njerëzit me aciditet të ulët, ajo do të jetë e vështirë që të tretet. Ajo duhet të qëndrojë në sëmundjet pankreatik, përmes përmbajtjes së polysaccharides shpjegueshëm. Ajo duhet të përjashtojë pacientët g
ipotyreoyidyzm përmes një substancë që bllokon absorbimin e jodit tiroide. Me kujdes gjatë shtatzënisë, kapsllëk, pezmatimi i zorrës së trashë. Burrat nuk janë të inkurajuar për të marrë të përfshirë në të, kështu që konsumi i shpeshtë i drithërat mund të ulët potencë.

Të gjitha përfitimet e mel vetëm mund të them nëse ajo do të ruhen në një vend të thatë dhe larg nga aromat - miell i bluar trash lehtë të marrë përsipër odors. Kokrra duhet të blejnë tokë, mat, hije të verdhë të ndritshme. Në kokërr të shkëlqyer (meli-dranets), shije e hidhur e qull. Ju nuk mund të blejnë në një shumë. Kjo është që prishet, të papërpunuara dhe oksidohet bëhet e mykur. Jo të gjitha produktet përfshijnë seri të plotë të vitamina esenciale dhe minerale, kështu që është e rëndësishme për të përdorur një shumëllojshmëri të produkteve ushqimore, në mënyrë që trupi nuk ndjehen ata kanë nevojë. bakinka,