Gruri dhe thekër bukë me krunde në Hlebopechka recetë


Në ditët e vjetër pjekje shijshme, bukë aromatik konsiderohej art. Get për të punuar, të vënë maja, gatuaj brumë kishte në shpirtrat e mirë dhe shëndet të mirë, përndryshe brumë ishte në rritje dhe pjekje jashtë thatë dhe pa shije. Sigurisht, në ato ditë, çdo gjë ka ndryshuar, bukë pjekje për një kohë të gjatë është një proces i automatizuar. Por çdo amvise konfirmoj se pasta e cilësisë, si në ditët e vjetër, shumë varet nga ajo gjendje shpirtërore që ajo filloi të punojë. Sot në vend, ne do të flasim me ju në lidhje me rregullat e gatimit bukë e shijshme përshkruajnë se si të piqem bukë, grurit dhe krunde thekre në Hlebopechka, çdo recetë ju me siguri ofruar.

Tani në shtëpi i bërë bukë të bëhet gjithnjë e më shumë popullor. Bukë, rrotullon, pies, e pjekur në furrë në shtëpi, furrat konvencionale, Hlebopechka moderne. Dhe kjo është e kuptueshme. Bukë shtëpi jashtë shumë tastier dhe të shëndetshme fabrikë kryesor. Është e mundur për të përgatitur recetë bukë për të famshëm, por ju mund të shpik një recetë të veçantë. Si për të bërë bukë e shijshme hlibopichtsi? Të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet me kujdes për të Hlebopechka tuaj. Kur gatim përbërësit pjekje ndiqni rend boot, siç rekomandohet nga prodhuesi. Për shembull, në qoftë se prodhues tuaj makinë rekomandon parë derdh ujë, atëherë miell, pastaj në atë mënyrë duhet të veprojë, jo siç përshkruhet në recetë.


Para hedhjen e produkteve në makinë, nuk ka nevojë për përzierje kripë, sheqer dhe maja. Të gjithë përbërësit duhet të jenë nxitje vetëm pas ngarkimit, ngrohje, ndërsa duke e bërë brumë. Mos e hapni kapakun e automjetit tuaj gjatë përzierjen, zgjidhjen e testit. Dërgo Hlebopechka të punojnë në mënyrë të pavarur, përndryshe brumë mund të bie bukën nuk do të funksionojë.
Nëse jeni pjekje maja të freskëta ngjeshur para përdorimit të tyre duhet të bluaj, i hedh pak qumësht, të vënë në një vend të ngrohtë për 15 minuta. Nëse bukë e pjekur shumë i gjerë, ju mund të keni shtuar shumë ujë ose të vënë më shumë maja se e nevojshme.

Kur përfundoi tip pjekje rrëzua, atëherë ju përdorur miell të cilësisë së dobët, ose shtoni më shumë ujë se e nevojshme. Dhe më e rëndësishmja, mos harroni kemi thënë mirë humor dhe shëndetësore bukëpjekës? Pra, ajo është shumë e rëndësishme. Kjo ndodh - pasta dje erdhi në famë, dhe tani ringjallur brumë, bukë doli! Ju tani janë grindur me dikë nga shtëpi apo në punë ju kanë prishur disponimin? Ndoshta ju keni një të ftohtë dhe ju vërtet doni të shtrihem? Duke ditur këtë arsye ju gjithmonë fillojnë procesin e marrjes bukë vetëm në shëndet të mirë dhe të mirë shpirtërore.

Pastaj bukën tënde shtëpi do të gëzojnë shkëlqimin dhe kafe e artë. Recipes për të bërë bukë krijues bukë shtëpi Shtëpi krunde bukë thekre për recetë ne kemi nevojë: 2 orë L.. maja bukëpjekës tharë, 225 g të grurit konvencionale dhe 1 filxhan miell thekre. Ju gjithashtu duhet të përgatisë një gjysmë lugë çaji kripë, sheqer, 3 tbsp. l. krunde gati thekër, 2 lugë. l. qumësht pluhur të thatë, 430 ml. i pastër (jo tap) ujë. \ Si për të përgatitur: fund i Bakeries enë derdh në mënyrë të barabartë maja, miell analizova, sheqer, kripë, qumësht pluhur. Të paktën derdh ujë dhe krunde vënë.

Mbylle njësi, kaloni mënyrën "thekër" piqem deri bërë. Gruri krunde bukë për këtë recetë ne do të duhet: 1 filxhan qumësht të freskët, 3 gota miell analizova, 1 lugë L.. kripë 4 tbsp. lugë sheqer, 2 tbsp. l. gjalpë i shkrirë, 2 ch. l. maja thatë pjekje. Si të gatuaj: skuqura krunde Gruri lehtë në një tigan, cool. Vendos të gjithë përbërësit në mënyrën e parashikuar në udhëzimin Hlebopechka tuaj, kuzhinier në "gruri tërë" Recipes për furrë pasta Bukë nga gruri miell i pasitur Për këtë recetë ju do të duhet: 1/4 kg.

miell i zakonshëm, 150 gram. Miell gruri, miell, Pjesa 2. l. maja e thatë, 1 tbsp. l. sheqer, 2 CH. l. kripë, një e katërta litër qumësht të ngrohtë, 1 ch. l. qimnon. Si për të përgatitur: Mix dy flours në një tas të thellë, të ndërtuar një hidhur, e ajo thellohet. Gatuaj vendas. Për ta bërë këtë, të kombinuar maja, sheqer, gjysmë qumësht 1 lugë. L. miell. Të gjitha përzierje, derdh në pushimet, të mbuluar peshqir pjatë, hiqni në një vend të ngrohtë për 30-40 minuta. Ndërsa brumë rritet. Pastaj shtoni përbërësit e mbetur, plastike gatuaj, brumë elastik që nuk Liplje, Postojna duart. Gatuaj për një kohë të gjatë, të paktën 10 minuta.

Formojnë një top të brumë. Grease një fletë pjekje me vaj perimesh, vendin topin e brumë, mbuluar me një leckë, le të qëndrojë për 30-40 minuta. Pastaj ngroh paraprakisht furrë, e vënë në letër mbrapa, kupa metalike me ujë të nxehtë. Piqem bukë rreth ngrohjes mesme për 1:00. Treat shtëpinë tuaj, gatuaj ato në shtëpi Hlebopechka, thekër shijshme dhe recetë bukë krunde gruri të cilat ju mund të zgjidhni sipas shijes tuaj! Vëzhgoni pjekje dhe gjithçka që ju gjithmonë të punuar. Ju bëftë mirë! Svetlana,