Gruri qull recetë, karakteristika të bukur, përfitimet dhe dëmet


Në çdo kohë, qull gruri u konsideruar dhe konsiderohet ushqim mbretërore. Në ditët e vjetra të përfitimeve legjendat e saj. Kjo pjatë ishte e zakonshme në tryezë darkë në kohët e lashta si kokërr kosto të lira. Ajo hante pothuajse çdo ditë. Të qull gruri dhe nuk nabrydala ishte e shijshme, paraardhësit tanë gatuar qumështin e saj, ajo shtoi gjalpë dhe erëza të ndryshme. Salcë kështu që ishte një ushqim i preferuar për të dy fëmijët dhe të rriturit. Lidhur me kohën tonë, qull gruri është gjithashtu shumë popullor: ajo jep për mëngjes në kopshte, shkolla, qendra shëndetësore.

Përveç kësaj, ne jemi të përgatitur shtëpinë e saj për mëngjes, drekë apo darkë. Në ditët e sotme në treg ka disa lloje dhe varieteteve të drithërave të grurit të prodhuar nga gruri durum. Shumica drithëra grurit bërë nga pranverë gruri i rëndë i vogël apo i madh (në qoftë se ajo verdhë) dhe gruri gjobë miell (gri). Miell i bluar trash gati janë rreth 9-10 muaj dhe në këtë mënyrë ruan ushqyese dhe shije të grurit origjinale. Shumë mjekë rekomandojnë përdorimin e rregullt të drithërave gruri. Pas të gjitha, ka shumë ushqyesve, elementët gjurmë dhe minerale të nevojshme për trupin e njeriut.


Vetëm në qoftë se të mirat e qull gruri? Ose përdorni këtë qull - dëm në trupin tonë? Përgjigjet e këtyre pyetjeve, ne përpiqemi për të t'i japë faqen artikullin: ". Qull Gruri, recetë, tipare të mira, përfitimet dhe dëm" Cilat janë përfitimet që jep qull gruri? Ndoshta tipar qull më i rëndësishëm i dobishëm i kokrrave të grurit është se ajo është një burim natyror i fije. Përdorimi i tij i rregullt ndihmon pastruar sistemin e tretjes, duke rezultuar në përmirësim të ndjeshëm të vërejtur në tretje dhe proceset e tjera metabolike në trup. Për njerëzit që duan të mbajnë figurën e tyre, një fakt të rëndësishëm që qull gruri ka një kalori shumë të ulët.

Prandaj, ajo është e rekomanduar për të përdorur njerëz të ulur në një dietë apo që duan të humbin peshë. Për shembull, 100 gram bollgur përmban vetëm 300 kalori. Në mesin e ushqyesve që ai përmban dhe që shpjegon pronat e saj të dobishme janë proteina, yndyrna, karbohidrate, mono dhe disaccharides, niseshte, fibër, hirit, vitamina A, B1, B2, B3, B6, B9, E, H, PP, choline, hekur, kaliumi, kalciumi, silikon, magnez, sodium, squfur, fosfor, klor, alumin, jod, kobalt, mangan, bakrit, molibden, nikeli, titan, fluori, stronciumit, kromit, zink. Nëse qull gatuar me grurë të re, ajo është e pasur në vitaminë E, e cila ndihmon për rinovimin e lëkurës.

Në përdorimin e një rrëmujë të tillë, lëkura juaj do të jetë i butë, të butë dhe të shkëlqejë gjetur. Ekspertët rekomandojnë që të përdorin njerëzit shëndetësor industri rrëmujë që kanë vuajtur sëmundje serioze. Misri është në gjendje për të shfaqur antibiotikëve mënyrë efektive me trupin e njeriut. Gjithashtu qull gruri ka një indeks të ulët glycemic sesa oriz. Metodat e miletit gatim qull Gatim Recipes qull nga dridhë i zhveshur grurit përcaktuara. Ndoshta çdo amvise tuaj të preferuar. Më e lehtë është shkruar në kuti me të. Ajo mund të përdoret si e parë, të dytë dhe madje si një pjatë të veçantë. Cook mund të luajnë me qumësht, ujë, supë mishi.

Shije ju mund të shtoni në atë sheqer, kripë, piper i zi dhe shumë përbërës të tjerë. Nëse ju vendosni të gatuaj qull gruri si enët e ëmbël, atëherë ajo mund të shtoni mjaltin, banane, fruta të thata, arra dhe goodies të tjera të ndryshme.
Zakonisht gatim qull gruri merr shumë kohë, por ky proces mund të përshpejtohet në masë të madhe. Ju duhet të bluaj grurin. Gatim këtë rrëmujë do të ju merr 5-7 minuta. Më e rëndësishmja, ajo do të përmbajë të njëjtën sasi e mineraleve lehtë tretshëm dhe vitamina, si dhe qull, gatuar në mënyrë të zakonshme. Ne ju japim recetë ekzotike për të cilat ju mund të jetë i gatuar qull gruri Përbërësit: - gruri - 0,5 gota - jo e tërë qumësht - 1,5 gota - ujë - 1 filxhan - sheqer kafe - 4 tablespoons

- Salt - një majë - Saffron - një fillesat pak - rrush të thatë dhe kanellë - një majë - bajame ose arra shqeme Boil -50 g grurë të përzier me 1 filxhan me ujë dhe të njëjtën sasi të qumështit, kripë. Hidh qumësht shafran është lënë. Shtoni vaj bajame gruri (optional), sheqer kafe, dovaryty gati. Në qull gatuar me qumësht shafran i hedh një minutë e gjysmë dhe për të hequr nga ngrohjes. Hani qull nxehtë, sasi e vogël e rrush të thatë dhe arra. Sa keq që mund të sjellë qull gruri? Ashtu si çdo produkt tjetër, qull gruri mund të dëmtojë, siç kanë contraindications. Alergji gruri duhet të kufizohet në proteina gruri dhe acidifikimin e trupit.

Në këtë rast, konsumi i rregullt i qull gruri do të ofrojë përfitime të prekshme për të gjithë. Prandaj, do të përpiqen për të gatuaj më shumë dhe ha këtë gjellë! Dantellë franceze Hanyeva,