Mjetet juridike popullore parandalimit kancer


Kanceri është shumë e zakonshme dhe të çojë në vdekjen e shumë njerëzve. Është e natyrshme që njerëzit kanë frikë të kancerit, dhe të menduarit për shkaqet e saj rrënjë. Sipas disa studimeve, ekzistojnë mënyra, nëse jo një qind për qind të mbrojtur veten nga kjo sëmundje, ose të paktën të zvogëlojë rrezikun e kancerit. Parandalimi do të thotë mjekësi vjen poshtë për ndryshimet e jetesës. Dështimi i shprehive të këqija, dietë, aktivitet i moderuar fizik, regjim të duhur të përditshme, e cila natyrisht do t'ju japë një shans për të shmangur diagnozën dreaded. Por në këtë artikull unë do të flas me ju në lidhje me atë që mund të jetë parandalimi i mjeteve juridike popullore kancerit dhe të flasim rreth një mënyrë që nuk mund të quhet standart.

Kjo pirë verë të kuqe. Është e njohur se ai ka shumë prona të dobishme. Ai përmban shumë substanca biologjikisht aktive. Këto substanca përkasin phytochemicals - që për nga natyra ato janë mbajtur vetëm në bimë. Në verë e kuqe përmban polyphenols - ato luajnë një rol të madh në parandalimin e kancerit. Këto substanca, domethënë resferatrol dhe catechins kanë pronat antioxidant dhe mund të parandalojë zhvillimin e tumoreve malinje. Çfarë është një polyphenol? Polyphenols që gjenden vetëm në fara e rrushit dhe lëkurat e rrushit. Ata i përkasin antioksidantë natyrore.


Pas fermentimit, gjatë gatimit polyphenols alkoolit verë janë në gjendje për të shpërndarë dhe të mbetet në verë. Në verë të bardhë janë gjithashtu në dispozicion, por shumë më pak kështu. Sipas metodës së përgatitjes verë të bardhë - nga lëkurat e rrushit janë hequr. Polyphenols janë të përbërë nga disa lloje - ajo resferatrol, catechin, kvartsetyn etj Sipas hulumtimit ato janë antioksidantë aktiv. Këto funksione përfshijnë mbrojtjen e të gjithë qelizat e trupit nga dëmtimi. Këto dëmtime mund të shkaktojë oksidativ natyrën e radikalëve të lirë. Ata mund të dëmtojë proteina, membranat, ADN dhe shkaktojnë fillimin e kancerit.

Kështu, substancat antioxidant efekt parandalues ​​i aftë për zhvillimin e qelizave të kancerit. Çfarë resferatrol dhe roli i saj në parandalimin e kancerit? Resferatrol - një lloj i antioksidantë verë polyphenols. Në kafshë të egra ky artikull është prodhuar nga bimët për mbrojtjen e tyre kundër sëmundjeve të ndryshme. Përveç kësaj ai përmban rrush dhe bimë të tjera - raspberries, kikirikë. Por në verë e kuqe përmban përqendrim të lartë të saj. Resferatrol shtuar në një shumëllojshmëri të barnave farmaceutike që ndihmojnë rigjenerimin e shpejtë të lëkurës. Resferatrola Veprimi testuar nga eksperimente në kafshë.

Ata treguan një trend pozitiv në uljen rritjen e tumorit. Pastaj doli se duke marrë këtë substancë pengon rritjen e qelizave në të tumoreve malinje. Besohet gjithashtu se substanca është në gjendje për të minimizuar inflamacion. Ajo zvogëlon organizmit Prodhimi proteina specifike NF B, e cila shkakton rritjen e qelizave të kancerit dhe metastazë shfaqjes. b Çfarë është e dobishme është verë e kuqe? Disa nga studimet kanë treguar se marrja e verë të kuqe mund të jetë efektive për parandalimin e kancereve të caktuara. Këto përfshijnë: kancerit të prostatës, kancerit të lëkurës, kanceri gjirit dhe leukimi.

Gjithashtu marrja e verës mund të të shoqërojë kimioterapi në disa faza të sëmundjes. Ky proces kancer trajtojnë fazat tilla si inicimin, promovimit dhe përparimit. Sipas hulumtimit një gotë verë të kuqe në ditë ul rrezikun e kancerit të prostatës pothuajse dyfishuar. Si për burrat që pinin më shumë se katër gota verë në javë, shanset e tyre për kontraktimin e një lloj agresive të kancerit për 60% më pak. Përveç kësaj, konsumi i moderuar i verës së kuqe redukton rrezikun e kancerit të veshkave me 40%. Ka gjithashtu dëshmi e një efekt pozitiv të verës së kuqe në luftën kundër kancerit të mushkërive.

Celuloza, të cilat shumë verë e kuqe, në gjendje të ndikojnë në parandalimin e kancerit të ezofagut. Sa verë duhet të konsumohen për parandalimin e kancerit të efektshme? Shumica e shkencëtarëve pajtohet se manifestim nga vetitë e polyphenols xhami të bukur në ditë, jo më shumë. Një javë është më e mira e kufizuar në një shishe verë. A nuk merrni përfshirë në mjetet juridike të tilla popullore, mos harroni përmbajtjen e alkoolit në verë! Së fundi,
Unë do të doja të ju kujtoj për pronat e tjera pozitive të verës së kuqe. Kjo mund të ndikojë pozitivisht në nivelin e koagulimit të gjakut dhe rritjen e kolesterolit "të mirë".

Këto polyphenols ndihmojë rimëkëmbjen pas sulmeve të zemrës, të zvogëlojë rrezikun e sëmundjes Alzheimer dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Gjithashtu, sipas deklaratave të shkencëtarëve duhet të përmbajnë polyphenols në lëngjet e rrushit janë bërë nga rrushi i kuq dhe vjollcë. Nëse parandalimin e kancerit verë - një mënyrë të bukur për ju, ju ende kujtohet masën, dhe mos harroni se për të arritur efekt është vetëm cilësi e përshtatshme verë! Kjo nuk është derdhur në tetra ... Catherine,