Lindjes pilula e kontrollit udhëzimet Jeanine për përdorim


Drogës "Janine" është një kontraceptive moderne. Në fakt kontraceptive, drogës ka veti medicinale që ndihmojnë gratë të zgjidhin problemet shëndetësore të lidhura. Pllakat janë të sigurta për shëndetin e grave dhe ajo mund të përdoret për një kohë të gjatë, kështu komente në pilula e kontrollit të lindjes Jeanine më pozitiv. Por për të kuptuar më mirë në mënyrë që të përdorin ato, të përpiqemi për të zhvilluar një temë "udhëzime Pilula Jeanine për përdorim." Të gjitha të pilula kontraceptive Janinë: udhëzimet për përdorim Drogës është një kombinim i komponentëve të veçantë për të parandaluar shtatzënitë e padëshiruara dhe rregullimin e ciklit menstrual.

Struktura përfshin tableta dienogest dhe etinil estradiol. Duke vepruar në disa pjesë të sistemit hormonal, ata të ndaluar zhvillimin dhe maturimin e vezës, parandalimin e ovulacionit. Në qoftë se ju përdorni pilula kontraceptive Jeanine rrit viskozitet e sekrecioneve të qafës së mitrës, dhe për këtë arsye depërtimin e spermës në mitër mund. Në funksion të kontraceptivëve efektivisht rikthen ciklin menstrual ciklike drogës zhvlerësuar, duke eliminuar dhimbje. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për gratë që vuajnë nga çrregullime të tilla. Gjatë dhimbjeve të parregullt dhe shpesh të rëndë menstruacioneve ata ndjehen.


Përveç kësaj, ajo mund të çojë në anemi. Përgatitja është gjithashtu dienogest, e cila është analoge te progesteronit. Nëpërmjet veprimit të tij është duke u shpëtoj puçrra fytyre, si ajo bllokon aktivitetin e hormoneve seksuale mashkullore. Si të përdorni pilula kontraceptive Janine: indikacione për funksionin e kontraceptivëve të drogës. Parandalimi i shtatzënisë së padëshiruar * Getting shpëtoj puçrra fytyre * e tepërt e flokëve model pamja mashkull * Parandalimi i gjenitale femërore Si Jeanine duke marrë pilula kontraceptive? Para se të marrë këtë mjekim të konsultohet gjinekologu tuaj.

Sistemi hormonal femër është shumë e lehtë për të thyer, dhe shërim mund të marrë një kohë të gjatë. Prandaj, mjeku duhet të ju të shqyrtojë me kujdes përpara se të vendosni për të marrë këtë, dhe çdo drogë tjetër. Merrni tableta duhet të jetë rregullisht për të parandaluar gjakderdhje dhe ciklin menstrual të ndërmjetëm. Kur e keni blerë një droge, lexoni me kujdes udhëzimet e plotë! Një paketë e pilula Jeanine e mjaftueshme për 21 ditë, dhënë pushim një javë.
Zakonisht 2 ditë pas pushim në pritje Janine fillon gjakderdhje menstrual. Filloni tableta kërkuara në ditën e parë të ciklit tuaj menstrual.

Nëse ju filloni duke marrë disa ditë, të jetë i sigurt për të përdorur një prezervativ javën e parë pas menstruacioneve. Nëse për ndonjë arsye hoqi marrjen e tableta të rregullta, 12:00 për besueshmërinë drogës nuk është zvogëluar. Nëse e kalova këtë kohë - të përdorni një prezervativ. Prania e efektet anësore të drogës zakonisht të lehtë për të tolerojë trupit tableta Jeanine. Megjithatë, në disa raste nuk mund të jetë një dhimbje koke dhe të përzier. Në ditët e para të pranimit forcim të lehtë të gjirit. Me administrimin e vazhdueshëm dhe kronike të simptomave të pakëndshme zvogëlohet dhe zhduket pa gjurmë.

Në raste të rralla zbulohen trombozë venë arsimi apo arterial. Në këtë drejtim, shfaqja e dhimbjes, dyspnea, sulmet kollë, ënjtje dhe vizion të dyfishtë, të ndaluar marrjen e drogës dhe të kërkoni këshilla mjekësore. Kundërindikimet për të marrë pilula kontraceptive Jeanine Ashtu si shumë droga të tjera, të drogës Janine ka disa contraindications: * Prania e arteriet dhe venat trombozë, infarkt miokardi. Drogës është kundërindikuar edhe në arteries pulmonare dhe aksidenti cerebrovascular. * Diabet sëmundje, angina, lezione vaskulare dhe shtet peredinsultnyy. * Sëmundjet e mëlqisë, prania e tumoreve, shtatzënia, gjakderdhje vaginale e etiologji të panjohur, mbindjeshmëri ndaj drogës.

Kontraceptiv Pilula "Jeanine" projektuar nga kompania e njohur gjermane Schering dhe është një hormonal brez kontraceptiv i besueshëm i ri. Svetlana,