Barna antivirale me herpes


Herpes është një sëmundje virale manifestuar vizualisht në formën e flluska të vogla që mbulojnë lëkurën dhe mukozës. Më të herpes ndikon mukozën e personit kryesisht buzët. Ajo mund gjithashtu të ndikojë në mukozën e organeve gjenitale, të sistemit nervor qendror. Kur virusi ndikon në sëmundjen e syve të quajtur konjuktivit herpetike. Simptomat e herpesit ??%
A2 duket itchy, dhe blisters në të njëjtin vend; • Herpes shoqëruar nga një sëmundje e lehtë të vogël, si një të ftohtë; Në fakt krejtësisht kurë herpes virus nuk është e mundur, por kur ajo përshkallëzohet, përdorni barnave antivirale.

Barna antivirale me herpes Ointments Ajo është shumë e zakonshme në ditët e sotme ointments që janë aplikuar në zonën e prekur. Nëse para shfaqjes së blisters në krem ​​të lëkurës ju të aplikoni, ka gjasa që flluska nuk paraqiten ose paraqiten në sasi shumë më të vogla. Të ointments më efektive përfshijnë: • Zovirax - Një medikament efektive që ndërvepron me viral dhe qelize ngulitur ne ADN saj. Pra, ai e ndalon riprodhimin e virusit, dhe virusi shpejt vdes. Ky veprim vaj selektiv sepse akumulimi ndodh vetëm në qelizat që janë të infektuar me herpes, dhe kështu është më pak toksik për trupin.


valaciclovir - Excellent drogës antivirale që është përdorur për të trajtimin e herpes zoster ose herpes zoster, herpes i buzëve ose temperaturë lip dhe tipe të tjera herpes. • acyklovir - Një nga mënyrat më efektive për të trajtuar herpes. Me aciklovir mund të parandaluar ri-shfaqjes së sëmundjes. • famciclovir - Një medikament premtues për kimioterapi e herpes korrente. Famciclovir më efektive se aciklovir. Ajo është tolerohet mirë dhe nuk shkakton reaksione alergjike. Në fakt, asgjë diagnoza e gabuar "sëmundje herpetike" Jo, po të mos përkeqësimin nuk ndodhin më shpesh se katër herë në vit.

Por ajo sjell shumë shqetësim përkeqësimin dhe parehati. Në fund të fundit, paraqitja shumë, kur flluska shfaqet në buzë dhe pjesëve private, jo të lumtur, dhe kruhet goxha keq. Në mënyrë për të shpejt dhe me efikasitet të hequr përshkallëzim, duhet të ndjekin rregullat e sigurisë dhe të kryejnë masa komplekse të veçanta parandaluese për të ndihmuar të qetësuar virusin. Ka shumë mjete popullore për të hequr qafe të sores ftohtë, por ata - temë e një tjetër shqyrtim. Droga moderne me herpes ndihmën shumë të shpejtë dhe efektiv të përballen me problemin. Në kombinim me medikamente antivirale është e dobishme për të marrë vitamina, të cilat janë gjithashtu të ngjarë të zvogëlojë numrin e zhdukjet dhe viruseve.

Dhe në sajë të vitaminës E mund të zvogëlojë dhimbjen dhe shërimit shpejtësi mëngjes. • Në rast se përkeqësimi shfaqen katër herë në vit, duhet të kalojnë ekzaminimin imunologjike për të përcaktuar shkakun e manifestimeve të shpeshta të herpes. Në këtë rast, ka shumë të ngjarë që ju të caktojë drogë imunitar. Kushtet mbrojtje kundër herpes • Të mos ketë për të përdorur barnave antivirale - jo mbiftohem, gjithmonë të vishen për të motit. • Në qoftë se ju vendosni zahartovuvatysya, të bëjë atë gradualisht. A nuk e shpenzojnë trajtime tronditëse. • Mos perehrivaytesya diellin.

• Mos e merrni përfshirë me birrë, pasi ky rëndim provokator të herpes. Vetëm tre - kater gota pije mund të shkaktojë plagë të ftohtë. • vitamina parandalimit Drink çdo vit, muaji më i mirë nga tetori në prill. • Të jetë i sigurt për të trajtuar sëmundjet kronike, si ata vënë herpes më keq. • Nëse ju nuk keni një partner të qëndrueshëm, të jetë i sigurt për të përdorur një prezervativ. Kontakte të pambrojtur të çojë në faktin se së shpejti ju do të keni një shumë të viruseve, dhe kështu përsëritjen e mundshme. Si është herpes? • Për shkak pështymë; • Për shkak të artikujve të ndryshme shtëpiake; • seksualisht gjenital herpes zoster Ky lloj i dytë, i cili është një i afërm i ngushtë i herpesit në ftohjet buzët.

Herpesi gjenital shpesh nuk lëvizin lart. Në ulcerat mukozës gjenitale formuar sipërfaqe të madhe. Kjo mund të preken testis dhe prostatës. Nyjet limfatike lokale janë ënjtur, urinim i thyer, dhe ka dhimbje gjatë urinimit. Për të trajtuar herpes gjenital përdorimin e drogës shumë specifike antivirale si nucleosides aciklike. Droga më të zakonshme antivirale për të trajtuar gjendjen është acyklovir, famciclovir dhe valaciclovir. Për të kuruar herpes, ajo nuk është e nevojshme për të marr antiviralë të tyre.

Të jetë i sigurt që të konsultoheni me mjekun tuaj i cili do të ju përshkruajë trajtimin e duhur dhe më efektive. Bagirrra123,