Prostatitis Simptomat dhe Trajtimi për Popullit


Prostatitis është një nga sëmundjet më të zakonshme në fushën urogjenital të burrave. Në shumë burra që e merr një sëmundje kronike. Në përgjithësi, termi "prostatitis" është një kolektiv i të gjithë të inflamacionit në gjëndër prostatës. Siç ju e kuptoni, i dashur lexues, ne do të flasim sot për prostatitis, simptomat dhe trajtimin e sëmundjeve të mjeteve juridike popullore. Arsyet për këtë sëmundje përfshijnë infeksionet e etiologies ndryshme, trauma, hipotermi, thyen të gjatë në jetën e tyre seksuale, mosfunksionim të sistemit imunitar, probleme hormonale dhe qarkullim të dobët në organet pelvike.

Në prostatës bakteret që shkaktojnë inflamacion, dhe ata bien përmes uretrës, rrugën rritëse. Ajo është gjithashtu e mundur për shkak të sinusit infeksionit, kariesit të dhëmbëve, pneumoni dhe sëmundje të tjera nëpërmjet gjakut. Në kauzën e përgjithshme prostatitis infektive mund të jetë çdo inflamacion në trup, e cila mori një infeksion në prostatë. Por përveç kësaj, ka edhe prostatitis abacterial infektive. Arsyeja është qarkullimi kryesisht i varfër dhe faktorë të tjerë që mund të shkaktojnë ngecje e sekrecioneve në gjëndër prostatës. Në thelb, këta faktorë përfshijnë probleme seksuale në jetë mashkull - mirëmbajtje të gjatë, derdhje e pamjaftueshme ose nuk ka fare.


Gjithashtu provokojnë stagnimi dhe një mënyrë jetese ulur, mungesa e aktivitetit fizik. Simptomet e prostatitis Simptomat konsiderohen dhimbje në ijë, perineum, urinim i shpeshtë dhe i dhimbshëm, shkelja e funksionit erektil, dhimbje gjatë raportit seksual dhe gjatë britmë. Prostatitis kronike mund të shprehet si krizë nervash. Prostatitis akute kërkon trajtim të menjëhershëm të urolog, përndryshe ajo është e mbushur me prostatic absces. Ky inflamacion purulent, i shoqëruar nga temperaturë të lartë, dhimbje të forta në ijë, paaftësia për të urinoj dhe pastroj. Në rastet e simptomave kronike prostatitis nuk mund të shprehet si keq, dhe sëmundje është ndërprerë nga remissions zgjatura.

Nëse pacienti nuk e quan te mjeku, kjo formë e sëmundjes mund të shkaktojnë sëmundje të tjera të sistemit urogjenital, si cystitis dhe pyelonephritis. Edhe komplikime të përfshijnë inflamacion të prostatës dhe inflamacion të fshikëzat seminale (vezikulit) dhe testiseve me shtojca (vezikulit). Ata kërkojnë trajtim afat-gjatë dhe mund të çojë në çrregullime serioze në sistemin urogjenital, deri në shterpësi. Trajtim Trajtimi i drogës i prostatitis është një metodë e bazuar agjentët antibacterial. I emëruar Përveç kësaj fizioterapi, mjekësi bimore, masazh, ushtrime terapeutike dhe duke marrë një multivitamin.

Pets trajtim paralel të mjekësisë tradicionale duke përdorur acupressure. Acupressure është një shtojcë për trajtim mjekësor. Ai mund të ketë një ndikim pozitiv në organe njerëzore duke vepruar në pikat acupressure në trup. Këto pika janë quajtur akupunkturë. Për të kërkuar për pikë në trup duke përdorur një masë të veçantë - "Tsun". Kjo distancë individ - gjerësia e gishtit në anën në gozhdë në linjë. Për të përcaktuar pikën keni nevojë për disa kohë. Kur ju klikoni mbi atë që ju duhet të ndjeni dhimbje. Masazh është kryer duke shtypur jastëk e gishtit tuaj në pikën. -Tochka A është tre tsunya nën kërthizë.


Masazh më i mirë i shtrirë në shpinë të tij, të pushojnë. -Tochka E vendosur vetëm mbi kockës pubike. -Symetrychna Pika mbi kofshën e brendshme, gjashtë Tsuneo mbi kupë. Masazh të dy pikat në të njëjtën kohë. -Symetrychna Point rritet në mes të këmbës. Masazh në të njëjtën kohë. -Tochka A është midis 2 dhe rruaza 3m në shpinë të ulët. Ajo është e mirë për masazh ndihmën e dikujt, të shtrirë në shpinë të tij, duke i vënë një jastëk. -Tochka Simetrik, në nivelin e një mëparshme, një tsunya gjysmë mënjanë. Në mënyrë për të kuruar mjetet juridike popullore për trajtimin prostatitis si për shembull acupressure, duhet të kryhet kundër sfondit të një jetese të shëndetshme, qëndrim pozitiv dhe refuzimin e të gjithë veseve.

Përveç kësaj, ky lloj i ndikimit është i kundërindikuar në temperatura, ulcerat, sëmundje të rënda të zemrës, veshkave dhe mëlçisë. As nuk duhet të përdorë acupressure në lloje të ndryshme të tumoreve, tuberkulozi. Efekti më i madh mund të arrihet me kombinimin e duhur të masazh me forma të tjera të terapisë. Catherine