Laxatives për teas humbje peshe


Infuzion i çaj dhe disa bimë medicinale provokon sekretim e zorrëve e yndyrë fekal, pastruar zorrët e toksinave, toksina dhe depozitave të tjera të dëmshme, duke zvogëluar peshën e trupit (efektin e çajit për humbje peshe). Mekanizmi i veprimit të TEAS laksativ. Tajitje e lëng ndihmon tretjen e ushqimit dhe peristaltikės zorrëve reflexively reagojnë për sinjale nga receptorët e mukozën e zorrëve. Kështu të dy stimulim mekanik dhe kimik i receptorët rrit lëvizshmërinë e zorrëve dhe sekretimit, e cila në fakt shkakton relaksim. Këto bimë si buckthorn, raven, toadflax, aloe, letër Senna (Senna) përmbajnë substanca që irritojë receptorët zorrëve mukozës.

Si rezultat, dhe pastrimin e trupit, i shoqëruar nga humbje peshe. Sa kohë mund të përdorni çaj laksativ për humbje peshe? Pije TEAS bimor laxatives për humbje peshe është e rekomanduar për dy apo tre muaj, pastaj të marrë një pushim për të paktën një muaj. Recipes çaj laksativ për humbje peshe. 1. Përgatitja buckthorn leh - 3 pjesë, hithër - 2 pjesë Yarrow barishte - Pjesa 1. Mix përbërësit dhe 1 tbsp. l. përzierje barishte derdh 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 20 minuta, filtër. Pini çaj laksativ për humbje peshe gjatë natës në një filxhan të tretë. 2. Përgatitja bar tërfili dhe lë hithër - 1 pjesë, buckthorn leh - 3 pjesë.Mix përbërësit dhe 1 tbsp. l. përzierje barishte derdh 250 ml ujë të vluar, të rrjep për 20 minuta, filtër. Pini të natës në një gjysmë gotë. 3. Përgatitja rrënjë alte dhe koriandër frutash (cilantro) - 1 pjesë, buckthorn leh - 4 pjesë. Mix përbërësit dhe 1 tbsp. l. përzierje bimor insistojnë në ujë të ftohtë për disa orë, pastaj të sjellë një çiban, kuzhinier për 5 minuta dhe filtruar përmes napë. Pini lëng të nxehtë. 4. Mix 1 pjesë fara melchennyh qimnon, 4 pjesë të buckthorn leh dhe 2 pjesë të lule kamomil. 1 tbsp. l. përzierje barishte derdh një gotë me ujë të valë, kuzhinier në një banjë me ujë për dhjetë minuta, pastaj të filtruar dhe pije për një natë në një kohë. 5.

Mix 1 pjesë melchennyh fara kopër dhe flaxseed dhe 4 pjesë të buckthorn leh. 1 tbsp. l. përzierje barishte derdh një gotë me ujë të valë, kuzhinier në një banjë me ujë për dhjetë minuta, pastaj të filtruar dhe pije për një natë në një kohë. 6. Connect rrënjë jamball, fruta dhe koriandër fruta qimnon - 1 e buckthorn dhe fruthit - 8 pjesë. Pastaj, 1 tbsp. l. krijoj bimor përzierje 250 ml ujë të vluar, le të qëndrojë për 20 minuta, filtri. Pini çaj laksativ gjatë natës në një gjysmë gotë. 7. Lidhni bar dhe të shikojnë gjethet e yarrow - 2 pjesë, buckthorn leh - 6 pjesë dhe fruta qimnon - 1 pjesë. 1 tbsp.

l. krijoj përzierje 250 ml ujë të vluar, të lënë për gjysmë ore dhe tsedite. Pini çaj laksativ 1/2 filxhan para gjumit. 8. Llokoçis shikojnë gjethet dhe tërfili bar - 2 pjesë, buckthorn leh - 5 pjesë, fruta qimnon - 1 pjesë. 1 tbsp. l. përzierje derdh një gotë me ujë të vluar, thith 20 minuta, tsedite. Pini pulëbardha laksativ gjatë natës në një gjysmë gotë. 9. Connect 2 i likuricias dhe 1 pjesë - fruta e kopër, buckthorn leh dhe fruta të anise. Pastaj, 1 tbsp. l. përzierje melchennoy derdh 250 ml ujë të vluar, të rrjep për gjysmë ore, filtër. Slimming Drink 250 ml mëngjes dhe në mbrëmje. 10. Lidheni 2 pjesët e buckthorn leh dhe manaferrat e buckthorn 3 pjesë - Senna dhe 1 pjesë frutash e anise dhe likuricias.

Pas 1 tbsp. l. përzierje gotë oblyyte e ujë të vluar, rrjep për gjysmë ore, tsedite. Pini natën në? qelqi. 11. Muzik dhe të lidheni 3 gjethet e Cassia, 2 pjesë të buckthorn leh dhe fruta të të buckthorn, 1 pjesë frytin e anise dhe likuricias. 1 tbsp. l. krijoj përzierje 250 ml ujë të valë, thith 20 minuta, tsedite. Pini të natës në një gjysmë gotë. Nëse teas laksativ do "tjerr" barkun tuaj, provoni një pastrues të butë. Merrni 250 gram kumbulla të thara dhe të ziera në 1500 ml ujë në një zjarr të qetë për 20 minuta. Pastaj shtoni gjysmë një paketë buckthorn leh, shiten në farmaci, dhe pastaj ziej një tjetër 20 minuta.

Fikeni zjarrin, e ftohtë dhe filtruar përmes napë. Shtoni gjysmë holosasa shishe dhe ujë në zierje e totalit të 1500 ml. Pini një gjysmë gotë me 2 g. Per dite. Supë është e shijshme, por nuk e marrin atë për më shumë se dy javë në një rresht! Fondet e përsëritura që marrin mund të shpërthejë në dy javë.