Gëlltitur kockave peshk në, ajo u mbërthyer në fytin tim - çfarë duhet të bëjmë


Gjithkush ha tymosur dhe i pjekur në skarë peshk, sepse ajo është produkt jashtëzakonisht i dobishëm është e pasur me proteina lehtë tretshëm, fosfor, shumë minerale dhe vitamina. Në peshkut një tipar negativ, që mund të vuajnë nga njeriu - një kockë. Nëse ne të ndarë gamë të madhe një herë, pastaj i hollë si hala fara nuk është rasti. Gjatë përtypet, ne nuk mund të ndjehen të tyre, por nëse pas gëlltitje, kur kockave peshk mbërthyer në ezofag dhe fillon plagosjen atë dhe të shkaktojë siklet, atëherë ne ndjejmë atë menjëherë! Është moment mjaft e turpshme, dhe pastaj ne përshkruajnë në artikullin "gëlltitur kockave peshk në, ajo u mbërthyer në fytin tim - çfarë duhet të bëjmë?" Si të shpëtoj prej tij.

Në metodën e parë ne e përshkruajmë një rast ku kockave është në përputhje të syve dhe ne mund të merrni në gishtin e saj.
Merrni një qiri qiri shkrihet, ndriçim dhe dripping disa pika në gishtin tuaj. Ndërsa dylli ftohur, presion për të kockave, duke pritur kur ajo fitilin poshtë dhe me kujdes të marrë jashtë. Kyçin e këmbës duhet të dilni jashtë.

Ku kockave mbërthyer thellë - duke përdorur mënyrën e njerëzve: gëlltitje krisur vogla, ai e ka lënduar kyçin e këmbës së tij dhe të shtyjë atë, por ajo është, në qoftë se ajo është shumë e vogël. Ose duhet të përtypë një lugë gjelle sheqer mjaltë dhe të lëvizin muskujt e mi fyt.


Ju mund të përpiqen për të gërhas duhan dhe piper i zi - kjo do të shkaktojë teshtimë që mund të ndihmojë të merrni të kockave jashtë. Në kohët e lashta, e përdorur metodën e mëposhtme: të marrë një pjesë të vogël të sfungjer, me kujdes i lidhur atë me një fije (më e mirë për të përdorur tojë, ajo nuk ka lot) dhe lejohet pacienti në gëlltitje. Pastaj strings tërhequr për maja, kocka në fyt me mochaltsi prekur dhe vjen nga apo bie poshtë. Merrni një grusht kokrra të mëdha të ngurta (oriz, hikërror, misri) hedh një majë të vogël në një gotë, të mbushur me ujë dhe gargarë disa herë. Mundohuni të marrë piskatore të gjata, një elektrik dore dhe një lugë.

Tip shtyp lugë gjuhë, shndrit një elektrik dore në fyt dhe të përpiqen për të tërhequr pincë kockave. Disa njerëz arrijnë të marrin një kockë ngrihet furçë dhëmbësh, por është më mirë të mos e bëjë këtë. Nëse situata është karakter jashtëzakonisht e vështirë, ndiqni këto udhëzime: - pyesni viktimën për t'u çlodhur kështu që mund të ngadalë të marrë frymë thellë dhe pastaj të bëjë një goditje të fuqishme. Është e mundshme që ajri të rrjedhin jashtë trupit të huaj; - Touch Oferta dy-gisht ose gudulis gjuhën, ajo do të shkaktojë të vjella. - Nëse ju nuk punojnë, ju duhet më tepër kohë për të marrë frymë thellë, klikoni grusht në krye të barkut, ndërsa tym nahylytsya mprehtë kollë shumë.

Këto veprime duhet të marrë 3-5 minuta. Nëse të gjitha metodat e mësipërme nuk ndihmojnë, ju lutem kontaktoni Laura. Kjo procedurë nuk ka marrë kohë dhe nuk kini frikë nga mjeku. Shëndeti më shumë. Për të mpirë fyt për të marshuar te mjeku kameton përdorni sprays aerosol, ose Ingalipt ledokayin. Ajo duhet të mbahet mend masa kur hahet. Mos hani peshk kur shumë të uritur - kjo është një nxitojnë, mos flisni, mos hani para TV, siç do të jetë i hutuar vazhdimisht. Mundohuni të mos japin fëmijëve të rinjve peshk të vogël me kocka. Mos harroni se ju mund të gatuaj ëmbëlsira peshk të jetë e sigurt.

Bobryshev Taras,