Fondet Ushqim për bimeve shëndetësore burrave dhe potencë mashkull


Jeta seksuale është një pjesë integrale e jetës së plotë të burrit të saj. Për fat të keq, aty vjen një kohë kur ka një dobësim i funksionit seksual. Kjo varet në shëndetin e përgjithshëm të një njeriu të problemet e tij psikologjike. Megjithatë, nëse personi merret me parandalimin e veprimtarisë së tyre seksuale, pa pritur për ulur potencë, impotencë ai nuk ishte kërcënuar. Masat e parandalimit është trajtimi në kohë i sëmundjeve të ndodhin, duke eliminuar probleme psikologjike. Duke masave parandaluese dhe trajtimin e jeteses shëndetshme, organizimin e cilësisë, dietë të ekuilibruar, infusions e bimëve të pijshëm për të rritur pushtetin mashkullor.

Sot, vend, ne do të flasim me ju në lidhje me produktet, mjetet, bimeve për burrave shëndetësor dhe potencë mashkull, konsiderojnë disa recetave dhe bimor. Produktet për potencë Sipas punëtorëve shëndetësorë, dobësia seksuale shkaku kryesor është një sëmundje tjetër. Kjo mund të jetë diabeti, sëmundje të zemrës, prostatës dhe ndikim tjetër i madh në reduktimin e pushtetit mashkullor jep trashje apo kequshqyerja. Në këto raste, ju duhet së pari të marrë hapa për të trajtuar sëmundje themelor. Në raste të tjera, duhet të forcojnë shëndetin e tyre, të qetësuar nervat. Ju duhet të fillojë me një dietë të plotë, normale.


Produktet për pushtet mashkullor duhet të zgjidhni cilësinë e të freskët. Para së gjithash, për burrat ushqime proteinike të rëndësishme. Diversifikuar ushqim dietë mishit tuaj të freskët ligët, varietetet e peshkut oqean, vezë, ushqim deti, herbs dhe perimeve. Më e lehtë dhe i dashur gjellë është i skuqur. Për efekt të mirë skuqura atë me qepë. Kjo perime nxit aktivitetin seksual, saturates trupin me energji. Në vezëve të hani mish. Vetëm mos të abuzohet enët e mishit. Pretty gatuaj mish 2-3 herë në javë. Në ditët e tjera zëvendësim mish peshku. Fresh, saury gatuar, skumbri - mirë të ju ndihmojë. Pjatë e bukur mashkull është i freskët, supë gatuar fllad me kthetrat karavidhe.

Zbukuroj perime të përshtatshme: panxhar (në çdo formë), ullinj, qepë jeshile, radishes, turnips dhe karrota. Nuk ka asgjë më të mirë për shëndetin e meshkujve se sa prodhimet e detit. Midhjet, fiston, oysters, kallamar, karkaleca dhe kështu me radhë F. -. Ndihmëtarë të shkëlqyeshme për burrat. Hani ato si shpesh të jetë e mundur, kuzhinier, kuzhinier, piqem, dashuri kuzhinën japoneze. Ose, për shembull, midhjet dhe çiban kallamar, të shtoni në një pjatë dhe pour salcë. Për salcë, të skuqura qepë copëtuar në vaj ulliri, shtoni selino, majdanoz, domate peeled, disa pika lëng limoni. Shto një pak ujë nëse është e perime obsmazhatsya. Pastaj shtoni kripë dhe zierje disa minuta.

Pastaj pour salcë ushqim deti dhe ju jeni gati për darkë. Në mes të ngrënies, arra përtypet dhe fara. Produkt i madh për meshkujt janë arra, bajame, fara kungull. Në Indi, fara i pjekur susamit përzier me bletëve të mjaltit. Përsosur pjatë të shijshme dhe të shëndetshme për ëmbëlsirë. Rastësisht, burrat indianë beson vendosmërisht në fuqinë e mrekullueshme të koriandër. Ata argumentojnë se rritja koriandër epsh. Për të rritur potencë hani arra, përzier me mjaltë. Gjithashtu e mirë për të ngrënë fiq. Në kohët e lashta, meshkuj ruse Siberians u terren arrë nucleoli pishe, duke shtuar pak ujë të pastër dhe të pijshëm lëng të bardhë erdhi në 1/4 filxhan 2 herë në ditë.

Banorët e Kaukazit të madh djathë popullore kos, xhenxhefil, shafran dhe karafil. Herbs për Shëndetin e Men Për të përmirësuar shëndetin dhe burrëri nuk është e nevojshme të mbështetet në përdorimin e drogës reklamohen. Më të kërkojë ndihmën e mjekësisë tradicionale. Në arsenalin e saj shumë barëra dhe impiantet për shëndetin dhe potencë. Unë ju ofrojmë disa receta e fondeve të tilla: Mix së bashku për 5 shekuj. l. barishte nenexhik gjethe tërfili, Wort barishte hithër Shën Gjonit dhe. Vënë çdo gjë në një termos. Hidh përzierje 1 litër. ujë i zier, të lënë për gjysmë ore. Atëherë ju keni nevojë për nxjerrjen ikjen.

Pini 1 gotë 2-3 herë në ditë. Bluarje përdorur një mikser 2 h. L. trumzë barishte, 1 lugë. l. nenexhik, 1 ch. l. rozmarinë, llokoçis çdo gjë. Hidh përzierje 1 filxhan ujë të vluar, të mbuluar, të mbuluar me një peshqir, le të qëndrojë deri ftohur. Pastaj tendosje, pi pas darke. Ju gjithashtu mund të gatuaj alkool tjetër