Produkte rikthen gjakut, mëlçisë


Mëlçisë ynë është i ekspozuar vazhdimisht në peshë të rëndë. Pak njerëz modernë kryesore e një jetese të shëndetshme, të marrë ushqim organik, pini ujë të mirë. Por natyra e ka pajisur aftësinë tonë për të rivendosur qelizat e mëlçisë për të formuar të reja, zëvendësimin e tyre e dëmtuar. Nëse jo për këtë pronë të veçantë, ajo ka kohë që janë shkatërruar për të toksinave, skorje toksike që vijnë me pije, ushqim. Për të ndihmuar mëlçinë tonë për të shërohen, ka mënyra të pastrimit të produkteve, ilaçe për rigjenerimin e këtij organi të rëndësishëm. Gjithashtu, për të siguruar se ajo mbetet i shëndetshëm, ju duhet të përpiqet për të shmangur ushqimet reduktuar mëlçisë gjak.

Kjo është ajo që ne do të flasim me ju sot në këtë faqe interneti. Si për të rivendosur funksionin e mëlçisë, të përmirësuar gjakun duke përdorur produkte? Para së gjithash, të përpiqet të mos dëmtojë atë. Shmangni alkool, ushqime të këqija që përmbajnë ngjyra, enhancer shije, etj Kufizoni përdorimin e mundshëm të drogave sintetike dhe substanca të tjera toksike. Të mbrojtur të mëlçisë tuaj nga inflamacion, sëmundjet infektive, duke përdorur ushqime të pasura me minerale, vitamina dhe fibra, të kryer pastrimin e rregullt dhe trupin, duke çliruar atë nga toksina. Mundohuni të mbajë një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktive.


Filloni rigjenerimin e qelizave të mëlçisë duhet të përdorin hepatoprotectors perime. Më të popullarizuara për këtë qëllim është konsideruar një fabrikë qumështi carangth carangth. Ai përfshin materiale origjinale, të rivendosur mëlçisë. Frytet e kësaj bime gjithashtu përmban vitamina E, K, shumë të ushqyesve që kontribuojnë në formimin e qelizave të reja. Shumë të dobishme për të rivendosur këtë karçof trupit. Përdorimi i tyre stimulon rrjedhën e biliare, ul kolesterolit të keq në gjak. Për shëndetin e mëlçisë tonë vetëm e nevojshme antioksidantë. Ato ndihmojnë për të parandaluar oksidimi dhe dëme. Antioksidantë janë në fruta të freskëta, perime, manaferrat, kopsht të gjelbër.

Veçanërisht i kushtoj vëmendje të currants zi, u rrit hips, luleshtrydhe të egra, speca e ëmbël, agrume. Për të rivendosur shëndetin e zemrës "të dytë" tonë duhet vitaminë E. Kjo ruan integritetin dhe stabilitetin e membranave qelizore, duke mbrojtur qelizat nga dëmtimi. Kjo vitaminë përmban naftë bruto, të gjitha llojet e arra, buckthorn deti, chokeberry, pyjeve dhe ferrë kopsht. Për të rivendosur funksionin e mëlçisë, përmirësimin e gjakut të shumë e shumë të nevojshme vitamina B1, B2, B6, B12, PP, minerale të ndryshme. Nëse ju rrinë në dietë, të marrë vitamina. Por është më mirë për të marrë ato nga përbërësit të freskëta.

Përveç frutave të freskëta dhe perimeve në dietën tuaj përfshijnë fistikë, pulpë kokosit, hudhër të freskët, lakër, brokoli, mish derri ligët. Hani grurë mbinë, thekër, kënaqur, soje, peshk, ushqim deti, vezë. Këto ushqime përmbajnë minerale esenciale, mungesa e së cilës shkakton përçarje të mëlçisë. Për të rivendosur të mëlçisë, të përmirësuar të gjakut duhet të mbështesë kanalet biliare, parandalimin biliare pezëm. Për të promovuar daljeve të saj të ndihmojë herbs: Shën Gjonit Wort, knotweed, të përjetshme, barberry, dhe Angjinarja. Tjetra, unë do listë të produkteve që duhet të përfshihen në dietën e përditshme dhe që të rivendosë mëlçisë gjak Dërgoj shëndetësor: Të jetë i sigurt për të ngrënë një kungull në të gjitha format.

Gatuaj atë me drithëra, lëng shtrydhur. Gnaws natë fara kungull, hani supave vegjetarian me perime dritë. Cook zier, zier mish viçi ligët, gjeldeti, gjoks pule. Hani peshk ligët pjekur ose steamed. Nuk do të ishte e cod, pozitë e lartë, krapi, cod shafran. Ditë e mirë për të ngrënë një sasi të vogël të djathë të freskët, kos, kefir dhe thartuar pije pi qumësht "Tang". Qull shumë të dobishme, veçanërisht hikërror, kënaqur. Replace yndyrë të kafshëve me vaj perimesh. Liri shumë të dobishme, ulliri. Hani sa më shumë perime. Gatuaj ato në salads, supave kuzhinier, enët anësore të bëjë. Bukë është më e mirë për të përdorur asnjë shtuar maja, misër, të thata më mirë.

Në mes të ngrënies ngrënë thata kajsi, rrush, kumbulla të thara, datat. Përgatitja fruta pelte lëng, puding, pelte, teas pije u rrit hips, lule kamomil. Para se të fillojë rivendosjen e shihni gjendjen e saj të mëlçisë. Për ta bërë këtë, të kalojnë një ekzaminim mjekësor dhe analiza, kthim të kolesterolit. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të përjashtuar dëmtime të mëlçisë virale, inflamacion
, nënshtrohen ultratinguj. Në rrezik e njerëzve nuk punojnë mëlçisë, janë tifozët e alkoolit, ëmbëlsira, torta me krem, pica dhe ushqime të tjera të shpejta. Të gjithë ata që nuk mund të jetojnë pa majonezë, krem ​​yndyrë kosi, sallam i tymosur, mish të skuqur.

Në gjithçka që ka të bëjë për të mbështetur restaurimin e shëndetit kërkon një qasje të integruar. Kjo zbatohet plotësisht dhe rivendosjen e gjakut të mëlçisë. Me bimëve, produkteve minerale, ju mund të aktivizoni metabolizmin. Është e nevojshme për të forcuar rrjedhjen e produkteve metabolike. Gjithashtu, procesi i aktivizuar, rivendosjen qelizat e shëndetshme duhet të kujdeset për mbrojtjen e tyre. Këtu na thuhet se çfarë produkte të rivendosur gjakut dhe të mëlçisë. Në përdorimin është e nevojshme për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme, hani biologjikisht aditivëve aktive për të pastruar trupin. Atëherë mëlçisë juaj është në gjendje të mirë për shumë vite.

Cheers! Svetlana,