Probiotics për të sapolindur dhe fëmijët më të vjetër


Nëse fëmija traktit gastrointestinal i gabuar, problemet e tij shëndetësore janë të pashmangshme. Një nga sëmundjet zakonshme shkaktuara nga shkeljes së përbërjes së microflora zorrëve është tejrritje. Në rrezik për ndodhjen e dysbiosis janë bebe sepse microflora tyre zorrëve është vetëm duke u formuar. Statistikat koprac, por informativ - rritje e jashtëzakonshme vërejtur në gjysmën e sapolindur. Lloji më i mirë i parandalimit dhe korrigjimit të kësaj sëmundjeje është përdorimi i probiotics produkteve. Cilat janë probiotics, njeriu modern, megjithatë. Emri i organizmave të gjallë që kontribuojnë në ruajtjen e shëndetit, thotë se rëndësia e saj: «pro» do të thotë «për», «BIOS» - «Jeta».

Bifidobacteria dhe lactobacilli janë përfaqësues tipike të probiotics. Mbajtja pronat e tyre të dobishme në zorrë e njeriut, ata e bëjnë një punë të shkëlqyer me funksionet e tyre: pengojnë aktivitetin e mikrobeve të dëmshme dhe të ndihmojë për të forcuar sistemin imunitar. Prania e tyre - mbrojtje kundër sëmundjeve virale dhe neoplastike. Për të sapolindur janë më të mirë të përshtatshme probiotic "Bifiform Baby", i cili tashmë është i shkruar në faqen e internetit.

Ekspertët e Kërkimit danezë kanë treguar sigurinë dhe efikasitetin e një droge të re edhe për ata fëmijët që para kohe të lindur. Ata krijuan një ambalazh përshtatshëm - një shishe me tubth - bombol me vrimë nxjerrëse sapun kapakun e cila përmban bakteret probiotic.


Për të përdorur mami vetëm duhet të maniak deri kapakun dhe shkundur shishe mirë. Foshnja Bifiform e probiotics për foshnjat më të mirë për normalizimin e zorrëve të marrë një herë në ditë për 10 ditë me radhë. Kefir dhe kos - produktet më popullore probiotic, edhe pse një arsenal i tillë i përbërësve të ushqimit janë aktive në rritje.

Prania e probiotics mund të shihet si pjesë e ngrënies, duke përfshirë edhe konsumatorët më të re. Prodhuar tashmë qull qumështi me luleshtrydhe dhe probiotics për fëmijët gjysmë. Probiotics qull për foshnjat përfshin kalcium, hekur, vitaminë D për të kockave dhe dhëmbëve fëmijën.

Vlera e kos të njohur - ai përmban proteina të kafshëve, lactose, kalcium, vitaminë B2, yndyrë qumështi. Bakteret e qumështit në pije për asimilim të lehtë dhe të plotë të ushqyesve, duke përfshirë jetik për rritjen e kalciumit trupit të fëmijës. Përdorimi i këtij produkti në dietën e fëmijës, duke filluar nga 8 muaj nga mosha, është e nevojshme për proceset e shëndetësisë dhe zhvillimit. Kos prodhuar produktet e qumështit me bazë janë burim i vërtetë i vitaminave A dhe C, proteina, karbohidratet dhe yndyrna. Ai gjithashtu përmban magnez, kalcium, kalium, fosfor. Bioyohurty veçanërisht e dobishme ku kulturat kos jetojnë shtet.

Për fëmijët më të vegjël se dy vjet rekomandohet kjo 100ml dobishme të pini në ditë për fëmijët më të rritur mund të rrisë konsumin e 200 ml. Blerja probiotics për foshnjat dhe fëmijët më të vjetër, mos harroni se numri i tepërt i tyre edhe e dëshirueshme. Trupi duhet t'i jepet mundësia për të prodhuar vetë për këto mikroorganizmave të dobishme. Alexander,