Arsyet për mungesën e mosfunksionim ngrerë në meshkuj


Për shumicën e njerëzve të humbjes së ereksionit bëhet një fatkeqësi. Ekziston një pikëpamje e përhapur se mungesa e përkohshme e funksionit erektil nuk është trajtuar. Por mjekët hedhin poshtë këtë pohim. Gjithsesi, shumica nga arsyet që mund të privojnë një njeri një mbledhje, mjaft të thjeshtë dhe të përbashkët - të alkoolit, lodhje, lodhje. Por ka arsye më serioze për t'u shqetësuar për shëndetin e tyre. A nuk shkrep i vetëm ka asnjë arsye për panik. Siç thonë ata, çdo gjë mund të ndodhë me të edhe shumë të rinj. Kjo mund të jetë për shkak të skandaleve dhe konflikteve në familje apo në punë, overexcited, një ndjenjë konstante të ankthit apo ankthi, lodhje dhe mungesa e gjumit.

Në këtë rast, të vërtetë e ndihmon qëndrim të qetë. Kjo nuk është impotencë. Vetëm një tjetër e mirë, do të përpiqen për të organizuar kohën tuaj në mënyrë që koha ishte jo vetëm një punë, por edhe për të pushuar. Kjo do të ndihmojë, dhe mbi të gjitha, "nuk shkrep" nuk do të ndodhë përsëri. Shpesh arsyeja për mungesën ose mbledhje të dobët në meshkuj - duke marrë medikamente të caktuara. Pra, nuk përpiqet për të vetë-mjekoj dhe e njohu nga afër me udhëzime të agjentëve. Ata tregojnë efektet anësore. Dhe një efekte të tilla mund të reduktohet potencë. Jeta moderne stuhishme që ndodh në një normë të tillë të lartë se kurrë ajo ëndërruar paraardhësit tanë, çoi në faktin se disa burra u pi qetësues, pilula gjumi ose antidepresantë.


Gjithë grupi i barnave zakonisht ndikon në potencë mashkull. Droga të çojë në ndalimin me ngacmim të ulët dhe ereksionit. Por të gjitha drogat mund të zëvendësohet me mënyra të thjeshta për t'u çlodhur. Nëse ju nuk mund të fle, përdorni infusions e bimëve. Në këtë rast në mënyrë të përkryer ca balsam, oe vlefshme, karamele mente, Valerian. Ata do të bien në gjumë dhe upokoyitysya. Gjithashtu ushtrim i dobishëm në natyrë para krevat, motivues, banja me vajra esenciale. Impotencë e përkohshme mund të shkaktojnë pilulë presionin e gjakut. Zakonisht mjeku për këtë paralajmëron. Megjithatë, ky efekt medikamente tuaj të bëjë asnjë nga të njerëzit pa përjashtim, por vetëm disa.

Dizajni modern kundër hipertensionit nuk e kanë këtë efekt anësor. Prandaj, trajtimi i hipertensionit mund të bëhen përgatitjet e tilla që nuk ndikojnë burrëri. Definitely dëmshme për potencë mashkull duhanit e tepruar e duhanit dhe marijuana, alkoolit, nauze dhe Anticonvulsants, qetësuesit, antihistamines. Por duhet theksuar se disa kohë pas marrjes së këtyre fondeve, në rastet kur ajo nuk ishte shumë e gjatë, potencë ka gjasa të shërohet. Nëse ju janë të përshkruara medikamente që ndikojnë në potencë, bisedoni me mjekun tuaj.

Ndoshta ai mund të zëvendësojë drogë dëmshme të tjera, më moderne, nuk kanë efekte të tilla anësore. Atëherë ju mund të trajtohet, dhe mbledhje nuk shkrihet. Cila është arsyeja për mungesën e ereksionit, në raste të tjera: * Disa sëmundje mund të zvogëlojë potencë mashkull. Penis qarkullon dështim Kjo është arsyeja kryesore endogjen, i cili çon në dobësimin e funksionit erektil. Ky është i lidhur zakonisht me kolesterol ngritur. Ajo është e depozituar në formën e pllakave në muret e arterieve dhe enët e gjakut që furnizojnë penis parandalon gjak normale. Kjo sëmundje është më e zakonshme në njerëz në moshë të vjetër janë të prirur për atherosclerosis.

Të rinjve është mosfunksionim ngrerë mund të ndodhë në qoftë se ata janë mbipeshë, zhvillimin e hershëm të arteriosklerozës, duke çuar një mënyrë jetese të sëmurë ose të hahet si duhet. Në këtë rast, trajtim më efektive është dietë, e cila do të jetë më pak ushqimet e skuqura dhe të yndyrshëm dhe shumë fruta, perime, drithëra dhe peshk. Por dietë është absolutisht padobishme në trajtimin e disfunksionit erektil kronike. Për raste të tilla trajtime komplekse mjekësore. Kirurgjia lejon për të hequr bllokadën lokal të arteriet e penisit dhe një mbledhje është kthyer nëpër kohë. * Jeta Sex një njeri mund të vuajnë nga çrregullime të rënda të SNQ, që mund të rezultojë nga kurrizor zhvendosjes disk, helmimeve ose të trurit tumoreve.

Në diabetikët shkelje e potencë është për shkak të lëndimit të rrënjëve nervore periferike. * Impoten përkohshëm
tion mund të ndodhë në qoftë se dietë nuk është mjaft vitamina, minerale - hekur, kalium, fosfor, natrium, magnez. * Pëson ereksionit dhe në mungesë ekuilibri hormon që mund të ndodhë për shkak të diabetit, tej- dhe hypothyroidism, sëmundjet hipofizë. Mënyra kryesore për të rivendosur potencë, edhe nëse shkeljet shkaktojnë ishin faktorë Psikogjenike janë duke marrë ilaçe që duhet të përmirësuar qarkullimin e gjakut. Çdo ngrerë mosfunksionim njeri duhet të konsultoheni me një mjek. Në të vërtetë, mungesa e mosfunksionim ngrerë në meshkuj mund të jetë më serioz.

Pra, ju do të duhet të konsultoheni me një urolog ose seksolog i njohur. Olga,