Marrja e lëng molle në shtëpi për dimër


Lëng Apple ka kohë që janë fituar në mënyrë të vendosur dashurinë e popullit. Jo vetëm që ajo shije të mirë, por jashtëzakonisht e dobishme. Përveç kësaj, mollë rritje pothuajse kudo në vendin tonë, për shkak se çmimi i lëng molle nuk është i lartë. Sigurisht, një paketim shkëlqyer produkt shitet në dyqane është gjithmonë në dispozicion, por sipas shumë nutritionists, ajo nuk është aq i dobishëm sa lëng natyral nga molla të freskëta. Marrja e lëng molle në shtëpi për dimër - procesi nuk është e komplikuar. Nëse ka një shtrydhëse frutash e perimesh të mirë mund të aksioneve deri në këto pije shëndetshme për dimër. Unë dua të ju tregojë për metodën më të popullarizuar dhe të thjeshtë të përgatitjes së pijes që kontrollohen mua në praktikë.

Këtu është recetë: Si për të bërë lëng molle natyrore për dimër? Sigurisht, një gotë me lëng të freskët me asgjë rreh praninë e vitaminave dhe mineraleve. Si kuzhinier i tillë lëng e di me siguri, çdo gjë është e nevojshme për të tërësisht të larë mollë (fruta duhet të jetë i shëndetshëm, me lëkurë të pastër), prerë ata në lagjet, kaloi përmes një shtrydhëse frutash e perimesh dhe pini lëng të freskët. Kjo pije ju merr për të rimarrë pas një dite të vështirë, lehtësimin e lodhje. Ai shton gjallëri në mëngjes, edhe në qoftë se ju nuk janë duke fjetur. Nëse pas fun djeshme ju keni një dhimbje koke, shijen e saj freskuese shpejt t'ju sjellë në jetë.


Le të gatuaj një pije të shëndetshme në shtëpi që të ketë mjaft për të dimrit. Për ta bërë këtë ju duhet mollë, sheqer dhe lëng. Shpëlaj nën drejtimin mollë ujit, zhvishem tyre nga fara, hiqni kërcellin, kaloni nëpërmjet shtrydhëse frutash e perimesh. Pastaj derdh lëng rezulton në një tigan enameled, shtoni sheqer (0, 5 l i shtrydhur fllad lëng 1 tbsp. L. sheqer). Vendi pan në furrë, ngrohjes të vluar, nxitje konstante. A nuk e vlim! Menjëherë hiqni nga të nxehtit pas valë. Pastaj derdh lëng në të pastër, kavanoza sterilizuar tërësisht, roll mbulon të ziera, nga ana e poshtme lart, kështu që të vënë një ditë, përfundoi një batanije.

Ju pastaj mund të rrokullisje e tyre dhe të gatshëm për të hequr lëng në një vend të errët të ftohtë, ku ajo mund të ruhet deri në dy vjet. Por unë mendoj se ai shpëtoi aq shumë kohë që ju nuk do. Pini atë gotë të përditshme për trupi merr vitaminat e nevojshme rregullisht. Përveç kësaj, duke përdorur lëng molle mund të shpëtoj prej disa sëmundjeve. Tani unë do të ju tregojnë se si të bëhet kjo. Si të përdorni lëng molle për të trajtuar Sëmundjet të caktuara? Për të hequr rërën, gurët në veshka dhe fshikëz fshikëz e tëmthit * Përgatitur në lëng molle shtëpi shkrin rërë, gurë të vegjël në veshka dhe fshikëz e tëmthit.

Për ta bërë këtë të përditshme pini 2 gota të mëdha të pijes nëpër 02:00, gjatë ditës. Filloni trajtim në ora 8:00 të mëngjesit, të përfundojë në 20 pm. Ky trajtim duhet të jetë 3 ditë, por trajtimi nuk mund të hanë ndonjë ushqim. Në mbrëmje të bëjë një klizmë apo pije laksativ kombinim të bimëve. Kjo metodë i ka hequr të gurëve dhe rërës jo vetëm të mbijetojë, por ajo është konsideruar shumë të efektshme. Në tretë, ditën e fundit të trajtimit, pas marrjes në mëngjes, pi 120 g perime papërpunuar (mundësisht ulliri) vaj, larë poshtë një sasi të vogël lëng. Nuk mund të jetë një dobësi, sepse trajtimi është më mirë që të jetë në shtëpi shumë gënjeshtër.

Në mbrëmjen e ditës së tretë, të marrë një dush me ujë të nxehtë, por mos e përdorni detergjent. Pas procedurës, pothuajse menjëherë të fillojnë të largohen nga rërë dhe gurë. Sigurisht, kjo metodë e trajtimit ka contraindications, prandaj para përdorimit, konsultohuni me mjekun tuaj. Kapsllëk dhe trashje Nëse kapsllëk pini lëng të freskët 1 tbsp. përpara se të hahet. Nëse keni nevojë për të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë, përzierje 2 tbsp. molle, 1 tbsp. domate, pjepër, 0,5 cent. lëng limoni. Kjo pije koktej para ngrënies tre herë në ditë, 1 gotë. Contraindication Mjerisht, por përdorimi i tepruar i lëng të freskët molle është i kundërindikuar tek pacientët me ulcera peptike, cholecystitis, hepatiti dhe proceset inflamatore të traktit gastrointestinal.

Gjithashtu, kujdes duhet të pijshëm gastrit, pancreatitis. Njerëz të shëndetshëm gjithashtu nuk duhet të abuzojë ato. Kjo mund të shkaktojë fryrje në rritje, peshë, ndjenjë e plotësi në stomak. Në përgjithësi, dielli më i mirë