Gatim me zog alpinistit


Zog Highlander rritet kudo në rrugët e qytetit, oborrin e shtëpisë rural, parqe dhe kopshte, nëpër shtigje dhe rrugë. Në shtator, kopetë e pëllumba dhe harabela, shtyjnë njëri-tjetrin, metushachys, ky bari i trashë mal në rrugën tonë për rrugën e duhur. Zogjtë shikuar në shumë pjesë të popullit të vendit kanë bërë të interesuar në këtë bar dhe filloi duke e përdorur atë për vakte të rregullta. Për ta bërë këtë, ata mblidhen shoots e saj, sepse bima mund maloke zog të thatë në dimër, në dyqan! Rinj rrjedh dhe gjethet e zogu Polygonum janë përdorur në enët anë, sallatë, kurse të parë dhe të dytë, të ziera, të thata dhe turshi formë.

Gatim me zog alpinistit do të kërkojë nga ju që të aftësive konvencionale kuzhinës. Kështu, ne e konsiderojmë disa recetave. Sallatë zog malësor të vezëve. Për të përgatitur këtë gjellë të rinj rrjedh dhe gjethet e zogu Polygonum larë, atëherë 100 gram blanshyruyut bar i ri 2 - 3 minuta, të prerë, të përziera me 20-25 gram qepë copëtuar gjelbër dhe një copëtuar hard-ziera vezë, kripë, i ndrequr me vaj perimesh ose salcë kosi dhe sasi e vogël me zarzavate. Supë perimesh me zogun e alpinistit. Si një pintë vluar viçi supë të gatuar dy patate dhe disa rrënjë majdanoz, para përfundimit të gatimit, të vënë përsëri të njëjtat 20 gram gjethe të thata dhe rrjedh nga zogu Polygonum, një qepë Passyrovannuyu dhe një karotë.


Para se të shërbejnë, sezonin me kripë dhe 1 lugë gjelle salcë kosi ose gjalpë, një fetë hudhër dhe kopër.
Kur gatim Borsch në të njëjtën grumbull vënë 20 gram zogu Polygonum. Pure malësor zog. Për të përgatitur këtë pjatë 200g larë lë të rinj dhe rrjedh mish i grirë malësor të shpendëve, shtoni një flokëkuq integruar, një qepë dhe erëza dhe pastaj i gatuar në gjalpë derisa të gatuar, mos harroni për të ndezur herë pas here. Përfunduar salcë duhet të qetësoheni, dhe pastaj ju mund të vënë atë në një tas. Shërbyer pjatë të ftohtë apo të nxehtë me mish dhe bimëve. Pure malësor zog me kalë dori në enët shije.

Lahen gjethet e lëpjetë dhe alpinistit zogu, marrë në sasi të barabarta, lëvizni nëpër një mulli mishit, kripë dhe shpërndarë më pas në kavanoza sterile. Shitore në frigorifer dhe ta përdorur si një erëza për enët. Tea. Tea me zogu alpinistit nuk është më e vështirë se pirja e çaj për mëngjes. Vetëm të bluaj bimë bari të thatë dhe të krijoj çaj. Është e dobishme për të pirë me sheqer, reçel ose mjaltë. Pluhur. Gjethet e thata ti do të mundi në pluhur dhe dyqan në një gotë. Përdorni për mbushjen enët. Fat i mirë përvojat e kuzhinës në gatim me zog alpinistit!