Marrja bllokim me qershi, vuri përballë


Cherry - një trajtojnë të preferuar të shumë. Shijen e saj është njohur nga fëmijëria, dhe dhëmb modern i vogël ëmbël me gëzim hëngri atë në të dy faqet! Kjo është një nga gjellë më popullor ëmbël që është përgatitur amvise shumë verë të gëzojnë dimra të saj shije të ftohtë. Cherry bllokim me gëlqere në simite të butë, shtoni akullore të bëjë atë në bazë të kokteje, likeret dhe vetëm hani lugët, pirja e çajit. Në përgjithësi, flasin për meritat e jam qershi mund të jetë e gjatë, por ne jemi tani të përqëndrohet në recetat e saj të gatimit: Receta qershi jam me kockë - është më e lehtë rruga copë qershi në dimër.

Por ky bllokim ka erë dhe shije e bajame, jo të gjithë i pëlqen atë, dhe të japin fëmijët e vegjël nuk është e sigurt. Dhe të ftuar të ofrojnë bllokim të mirë pafarë, nuk është çështja se ku për të vënë ato. Prandaj, unë dua që të ofrojnë të gatuaj bllokim qershi vuri përballë. Atë dhe hani lehtë dhe më të këndshme për të shijojnë atë. Recetë Cherry vuri përballë Numri Metoda 1 img align = SRC majtë = / wp-content / Ngarkimet / images / 1312368204_1. Për kilogram të frutave ju duhet një gjysmë kile sheqer dhe gjysmë litër ujë. Cherry shpëlarje tërësisht nën ujë të rrjedhshëm dhe hiqni rrjedhin. Pastaj, duke përdorur një pajisje të veçantë të hequr fara, largimin e tyre nga manaferrat.


Nëse kështu do të bëni, mos e humbni shpresën - ju mund të përdorni hollë pin ose gozhdë gërshërë të zakonshëm. Nga rruga, unë këshilloj me forcë për të veshin një platformë të madhe, për shkak se procesi i heqjes manaferrat farë "dashuri" lëng bryzkatysya, dhe vidpyrayetsya dobët. Mbani mur motit! Përgatitja shurup sheqeri, i hedh një filxhan sheqer në një gotë dhe e vendosi atë mënjanë atë mënjanë, ajo të jetë e dobishme për ne më vonë. Dhe sheqer mbetur dhe të mbuluar me ujë, vendin në zgjidhje të përgatitur që rezultojnë manave. Cover me një peshqir dhe të lënë enët në 05:00, pastaj tendosje shurup përmes një kullesë në një tas dhe e vuri atë (pa manave) në zjarr.


Cook rreth ngrohjes mesme për 15 minuta. Pastaj shtoni qershi dhe të lënë atë në shurup përsëri në 05:00. Pastaj tendosje shurup përsëri, shtoni sheqer mbetur, valoj deri sa të shkrin, e vënë manaferrat në shurup dhe kuzhinier deri tenderit. Jam është konsideruar gati kur ai bie, të vendosur në pjatë gozhdë, jo shtrirë dhe mbajtur në thonjtë nuk janë të rrjedhin. Gati për të pour bllokim në kavanoza sterilizuar, nënshkruajnë dhe të kthehet zverkun e tyre për të qetësohem. Si e tillë, bllokim mund të ruhen në raftet në kabinetet kuzhinë dhe nuk kanë nevojë për të vënë në frigorifer.

Numri Metoda 2 Kjo metodë e gatimit jam me qershi, vuri përballë të përshtatshme për ata që janë në një nxitim dhe nuk e mërzit me gatim. Rastësisht, jam marrë në këtë mënyrë, jo më keq, thjesht nuk mund të merret në një transparent të tillë dhe nuk është një ngjyrë të pasur rubin. Well, asgjë, por shije është aq i mrekullueshëm! Pra merrni poshtë për bllokim gatim: Përbërësit janë të njëjtë: një kilogram e manave, gjysmë kilogram sheqer dhe gjysmë litër ujë. Hidh e ujit sheqer dhe vendin në një pjatë. Vlim shurup rreth ngrohjes mesme deri shkrin sheqerit. Pastaj e vënë atë në fruta dhe të lënë për 3:00.

Pastaj vlim deri bllokim gatuar dhe përkthyer atë në kavanoza të përgatitura. Në këtë rast banka nuk mund të rrokulliset, dhe mbuluar ato me kapak ose (më mirë) me letër pergamenë, të cilat lidhen fort në bankë shishe. Bllokim, gatuar në këtë mënyrë duhet të ruajtur në një temperaturë prej 10-15 gradë në një vend të thatë. Ju bëftë mirë! Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!