Droga për të trajtuar inflamacion i veshkave


Konsideroni dy sëmundje të veshkave të përbashkët në të cilën inflamacion i veshkave glomeruli vetëm kapërcen disa vatra (nefrit fokale) ose tërësisht dhe të dy veshkat (nefrit të fshehtë). Shperndare nefrit - një sëmundje e rëndë që mund të ndodhë në formë kronike apo akute. Nefrit akute përhapur ndodh pas sëmundjeve infektive si erizipela, fruth i keq, grykët. Ajo promovon shfaqjen dhe hipotermi shpejtë. Ky inflamacion ndodh në të rinj, shpesh në adoleshentët. Sëmundjet fillon rreth 10 ditë pas shfaqjes së sëmundjeve infektive dhe ndodh në dhimbje të vogël në rajonin e mesit dhe gjendja e keqe e butë.

Simptomet kryesore të inflamacionit të veshkave - ënjtje të trupit, fytyrë, dhe hipertensionit (presioni i lartë i gjakut) dhe ënjtje e organeve të brendshme, ndryshimi urinës (përmbajtjen e proteinave dhe ndyrësitë e gjakut) dhe një rënie të mprehtë në urinë. Në mënyrë tipike, në qoftë se sëmundja patrajtuar, ajo merr 30 në 90 ditë. Nefrit kronike përhapur më shpesh zhvillohet si rezultat i asaj që nuk është shëruar plotësisht nefrit akute. Për këtë veshkave inflamacion karakterizohet nga periudha e acarimit dhe sëmundjeve të qetë. Acarimin ndodhë, zakonisht pas transferimit të sëmundjeve infektive. Natyra e acarimin ngjashme me nefrit akute.


Nëpërmjet përsëritjen e acarimin glomeruli inflamatore renal i veshkave gradualisht vdesin, veshka "ngjeshur" nuk pranon të punojë normalisht, që natyrisht të çon në dështimin e veshkave, dhe, natyrisht, akumulimin e substancave toksike dhe toksina. Nuk është një vetë-helmimi i trupit me kërcënimin e vdekjes. Ky inflamacion i veshkave si nefrit fokale ka pasoja të tilla të padrejta dhe të çon vetëm në një ndryshim në përbërjen e urinës, por trupi ënjtje kur ajo nuk është. Trajtimi i të dy formave të nefrit domosdo duhet të jetë nën mbikëqyrje mjekësore. Pacienti duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun tuaj për ndryshime në gjendjen e tyre.

Në akute e rëndësishme për të vëzhguar pjesën tjetër të rreptë krevat dhe dietë: e 2 ditët e para të sëmundjes shpenzojnë uria pothuajse të plotë (mund të mbështesin mbi 100 gram sheqer dhe 2 gota ujë). Pastaj të zvogëlojë sasinë e lëngjeve (1,5 litra), kufizojnë përmbajtjen e kripës në ushqim për 5 gram në ditë, dhe mish. Në periudhat kur sëmundja fillon të qetë - kini kujdes nga hipotermi, lodhjes dhe sëmundjeve infektive. Dietë ndalon, tymosur dhe kripura produkte të konservuara dhe më shumë. Kur inflamacion i akomodimit të rekomanduara në drejtim të klimës së thatë të ngrohtë. Këshilla mjekësi tradicionale ofron një përkeqësimin e pacientit nefrit menjëherë të pastruar stomakun dhe pini më të nxehtë infuzion sweatshop çaj ose urtë, butë, nenexhik (tarifat sweatshop çaji) apo "ngjyra gëlqere."

Pastaj e vënë pacientin në shtrat dhe për të imponuar nga të gjitha anët 8 shishe të mbushura me ujë të nxehtë, të përfundojë deri batanije të ngrohta në krye. Nëse keni arritur të siguruar që pacienti është mirë propoteet, atëherë e konsiderojnë atë gjysmë mbulohen. Brenda 5 ditëve pacienti më mirë nuk është për të ngrënë ndonjë gjë në të gjitha, le të vetëm të pini 2 gota të çajit çdo ditë dhe merr një pastrues të butë si Senna ose pods. Kur pacienti merr më mirë, le të vetëm qumësht derisa të zhduket ënjtje (por qumësht duhet gjithmonë të kontrollohen). Në qumësht mund të shtoni një sode pak. Pasi ënjtje do të kalojë gradualisht në fruta, perime dhe i krisur, por të përpiqet për të ngrënë çdo gjë pa kripë.

Mish supë nuk e ha deri sa të mbulimit të plotë, ju mund të përdorni mish derri dhe lepuri. Trajtimi i lodh në mjekësinë popullore është përdorimi i bimëve që kanë anti-inflamator dhe diuretik, dhe të lehtësojë ënjtje. Droga për të trajtuar inflamacion i veshkave ilaçeve tradicionale. 1. Pini 2 gota në ditë nga ijet infuzion vuri përballë. 2. thata zhvishem mollë, grimcuar në pluhur, krijoj 200 ml ujë të valë. Infusion pije për 3 vjet. Gjatë ditës. 3. Kur nefrit dhe një muaj e gjysmë për të ngrënë çdo lloj kungull, ha peshkun, mish, shumë me yndyrë ose të kripur.

Ka më shumë fruta dhe perime. 4. 2 tbsp. l. lë Kastrati oblyyte 250 ml ujë të nxehtë dhe të mbyllë dush me ujë të nxehtë për 1/2 h., pastaj cool. Merrni 1/3 filxhan 3 g. Per dite. Ajo është përdorur për të trajtimin e inflamacion të veshkave dhe të fshikëzës si një droge antiseptik dhe diuretik
. 5. 1 tbsp. l. lule lule misri blu derdh 400 ml ujë të valë. Pini 3 g. Për 1/2 ore. Para ngrënies. Ky medikament është përdorur si një diuretik me cystitis, nefrit dhe edemë të origjinës kardiake dhe renale. 6. chastuha përditshme dozë kënetë (Arrowhead) është 15-30 gram rrënjë. Rrënjë Melchennyy derdh 150 ml ujë të vluar, të cilat shtuar 1 lugë

sheqer dhe filtruar. Pini infuzion në një kohë. Në këtë ditë, ajo është e dobishme për të përdorur fasule gatuar ose supë me bathë. Recetë është përdorur për të trajtimin e nefrit, i shoqëruar nga edemë. 7. 2 h. L. barishte horsetail oblyyte 200 ml ujë të valë, thith një orë, filtër. Pije sips gjatë gjithë ditës. Ky përdorim i drogës recetë në sëmundjet e veshkave dhe fshikëzës. 8. Bimët Bari mbajnë veshët (bearberry) dhe pije brewed si çaj. Ajo ka antiseptik dhe diuretik. 9. 100 gram të rinj pranverë gjethet e pres thupër dhe derdh 400 ml të ngrohtë zier ujë.


Insistojnë 06:00, filter, shtrydh për nxjerrjen lë pas duke mbrojtur derdh, duke lënë mbetje. Pini një gjysmë gotë të 3 g. Per dite para ushqimit. Infuzion është e pasur me vitaminë C dhe është përdorur për edemë të origjinës kardiovaskulare dhe renale, dhe sëmundje të veshkave. Infuzion i bërë nga gjethet thupër ndikon më pak se infuzion e veshkave, por kjo nuk do të shkaktojë iritim të parenchyma renale. 10. alte zierje rrënjës pije si medikamente anti-inflamator per sëmundje inflamatore e traktit urinar dhe veshkave. 11. Zierje Potentilla patë i gatuar në qumësht është konsideruar si një drogë e fortë diuretik që është përdorur për gurë në veshka, nefrit, cystitis dhe prostatitis. 12.

Mix 25 g të lë bearberry dhe si shumë gjethe Kastrati. Oblyyte 2 litra të ftohtë zier ujë, të sjellë në 70 ° C dhe avullimit në një zjarr të qetë për 1 litër. Pini me inflamacion i veshkave 3 g. Per dite te 50 gram në orë para ngrënies. Mjekimi me këtë recetë pas 30 ditësh do të japin rezultatin e pritur. 13. Merrni sasi të barabartë të farës ftua, fruta, dëllinjë të zakonshëm dhe hips. Hidh 2 litra të ftohtë zier ujë, të sjellë në 70 ° C dhe avullimit në një zjarr të qetë për 1 litër. Merrni drogës për të trajtuar inflamacion i veshkave 3 g. Per dite mbi 50 për 1 orë para ngrënies. Përdor si një drogë diuretik në nefrit kronike. 14.

Mix 20 gram perforatum Hypericum barishte, lule tansy, medicinale rrënjë comfrey, herbs violet trengjyrësh dhe lule të zeza elderberry. 2 tbsp. l. krijoj bimor përzierje 200 ml ujë të valë. Merrni 1 tbsp. l. 3 g. Per ditë në një formë latente e nefrit kronike. 15. Connect (2: 2: 1: 3: 3: 3: 3: 1: 1) hips, rrënjët anise egra, rrënjë lovage, lë bearberry, lë thupër, rrënjët Harrow, rhizome barëra të këqia, fruta majdanoz, lule prosvyrnyka. 1 tbsp. l. koleksion derdh një gotë me ujë të ftohtë, thith 6 h., pastaj vlim për 15 minuta, filtër. Pini si nje droge diuretik per 1 - 2 kupash të lëngun gjatë ditës disa herë për trajtimin e nefrit akute. 16.

Lidhu 40 g lule Calendula, herbs Hypericum, lule Helichrysum, 30g lule çikore, bari 20g knotweed, buckthorn leh 30 gram, 10 gram lule kamomil. 20 g të kësaj përzierje derdh 500 ml ujë të vluar, thith 10:00, vlim për 5 minuta, cool, filtër. Merrni për trajtim gjatë ditës, si drogës anti-inflamator dhe astringent. 17. Mix 20 gram të bimëve vjollcë trengjyrësh, dhe 10 g të lë rrush pa fara i zi, vazhdimësisë bar tre të ndara, bari, yarrow, 1 g të bardhë lule të vdekur-hithër, 15 gram rrënjë rodhe ndjehet, lë lulushtrydhe pyll, buds e thupër, 30 gram bearberry lë normal.

Pastaj 20 g të përzierjes kuzhinier në 1 litër ujë për 10 minuta, rrjep për 10 minuta, filtër. Merrni 2 tbsp. l. orë për trajtimin e nefrit kronike.