Correct mëngjes, drekë dhe darkë hollim menu e ditës


Për fat të keq shumë gabime se konvertimi vetë urinë të mund të humbasin në peshë dhe të bëhet i hollë sa trostynky. Ajo nuk është. Kjo rrugë vetëm mund të çojë në humbje të flokëve, lëkurës shurdhër, nervozizëm, dhe vazhdojnë të gastrit dhe gjendjen ulçerë. Dhe para ruajtjen yndyrë trupit në rast të vdekjes së papritur. Kështu që ju shtoni peshë, si rezultat i veprimeve të tyre analfabetë. Në vend të kësaj, nutritionists sugjerojnë ushqyerit racional. Nga se duhet të fillojë në luftën kundër peshë të tepërt dhe nuk torturës veten me dieta të rënda. Shpesh ne zryvayemosya, përsëri në mënyrën e vjetër të jetës dhe një moment i paund rekrutuar sy.

Pra, çfarë është dietë e duhur dhe të duhur që ajo mëngjes, drekë dhe darkë për humbje peshe, menu të ditës? Para së gjithash, ky vakt të paktën tri herë në ditë: mëngjes, drekë dhe darkë. Ndërsa ne e injorojnë këtë rregull të artë duke shpjeguar se në mëngjes nuk është e dëshirueshme, një vakt të plotë në darkë nuk ka kohë, ju mund vetëm të bëj një sanduiç. Në mbrëmje ne nayidayemosya gjithë ditën me një stomak të plotë dhe të shkoni në shtrat. Dhe pastaj pyes veten ku zhduket bel ... Ata që vazhdoi të hahet 5-6 herë dhe në pjesë të vegjël. Por ne do të paktën trefishi dietë të rreptë. Pas të gjitha, në qoftë se ju do të ndiqni një dietë e duhur, ju mund të përmirësojë të gjithë trupin, jo vetëm banish yndyrë.


Por të vendosur për të ndjekur këtë dietë duhet të vini re se kjo nuk është një masë e përkohshme, por një mënyrë jetese që kërkojnë disiplinë dhe vullnet. E çfarë konsiston menu të përsosur për një ditë? Mëngjes . Kështu, fjalë e urtë thotë se si ju filloni mëngjes, ditën dhe të përfundojë. Pra mëngjes nuk mund të neglizhohet, siç bëjnë 35% të grave ruse. Vakt mëngjes ndihmon trurin tonë për të përqëndrohet më mirë dhe mos harroni informacion.
Shkencëtarët besojnë se për shkak të mëngjes ishin më pak të ekspozuar ndaj streset e ndryshme dhe për të forcuar sistemin tonë imunitar. Nutritionists them se në kohën më të mirë për të, nga 6 deri 09:00.

Preferencë është që të japë proteina që është përpunuar ngadalë, duke e lejuar ju që të mos përjetojnë uri para drekë. Ushqim ideal për mëngjes është e djathë, kos natyral, të pasur me proteina, kalcium dhe magnezit. Mirë dhe djathi, i cili permban acidin lynoliyeva që parandalon yndyrë depozituar në trup. Bollgur i famshëm anglez që ndikon në metabolizmin. Vezë tradicionale për mëngjesin, kontribuojnë në largimin e yndyrë nga të mëlçisë dhe zakonisht një copë lepuri. Për mëngjes ju duhet të konsumojnë rreth 30% të kalorive që marrin në një ditë. Darkë . Dining këshillueshme pak pas fillimit të pushimit tuaj në punë, kështu që trupi ka kohë për t'u çlodhur.

Kjo është një vakt shumë i pasur për ditë, e cila duhet të jetë 50% e dietës ditore. Gjatë kësaj periudhe, ju mund të hani asgjë që nuk është e rekomanduar për mëngjes dhe darkë. Mos harroni se kursin e parë - shërim më të mirë për uria. Ata duhet të jenë korrekte dhe darkë. Supave ndihmon të përmirësuar tretjen. Zgjedhja duhet të ndalojë për supave supave trasha konsistencës apo pure. Nëse ju vendosni për të ngrënë supë për drekë, atëherë i dytë dhe snacks duhet të braktiset. Por një tjetër gjë, në qoftë se ju hëngri gjysmën e supë normë (tas të thjeshtë). Pastaj i dytë dhe komposto ju hedhur. Një fakt interesant është se tifozët supave të marrë 1/3 e më pak kalori se ata që e injorojnë këtë gjellë.

Ky është sekreti i hahet kur darkë tuaj për të humbur peshë dhe kjo ka për qëllim të reduktuar futje kalori. Nëse ju preferoni supë ose sallatë perime, ata mund të plotësojnë mish, peshk ose pulave. Mos harroni se pije darkë pije të ftohtë nuk mund. Kjo ngadalëson ose edhe ndalesa tretje. Darkë . Tani për darkë - rreth 20% e kalorive. Ndoshta çështja më dietitians diskutueshme mbi të ushqyerit. Ata janë unanim se ajo duhet të jetë të paktën 2 orë para gjumit. Zgjedhja më e mirë për darkë menu është e njëjtë si për mëngjes - ushqime proteinike - produktet e qumështit, mish të bardhë, peshk, bardhë veze, arra.

Preferojnë duhet të ligët, lehtësisht të tretshëm, produkte të ulët kalori. Ajo është e padëshirueshme për të marrë ushqime të mprehta dhe të skuqura. Ata janë aktivizuesit fuqishëm të oreksit. Negativ të ndikojë dhe të hahet mishi i kuq, i cili merr një kohë të gjatë për të tretet. Pyetja në fjalë dhe sallatë përfitime për darkë. Besohet se gjatë asimilimin e tyre nga ana e organit në pasditen e vonë, tuned tashmë të pushuar pankreasit mbingarkuar rëndë. Është e rëndësishme të mos harroni se ju pini gjatë gjithë ditës. Besohet se ne nuk duhet të marrë pije me ushqim, dhe para dhe pas ngrënies dhe në mes të ngrënies. Por pas rreth 30-45 minuta pas ngrënies mund tashmë të pirë ndonjë gjë që zemra juaj dëshiron.

Vini re se një gotë me ujë ose kafe per gjysmë ore para ngrënies, duke na lejuar për të ngrënë më pak. Përse? Dhe si një ndjenjë e plotësi vonuar vetëm rreth 20 minuta Numri. Interesante, alkoolit është përdorur si detyruar tretje, përshpejton absorbimin e yndyrë dhe ushqime të rënda, dhe redukton fermentimin në zorrë. Përjashtim, ndoshta, është vetëm birrë. Nëse ju merrni uritur gjatë ditës, ju mund të hani fruta ose fruta sallatë, fruta të thata, arra dhe pak 30 gram çokollatë e errët (të përmbajtjes kakao - të paktën 70%), e cila është më tepër një burim i flavonoids dhe antioksidantë. Ndoshta ju keni një pyetje në lidhje ëmbël.

Patjetër me vlerë duke i dhënë një festë, në çdo rast, nuk e mohojnë vetes këtë. Përndryshe, ju kërcënojnë tantrums kalit. Gjëja kryesore - në gjithë shumëllojshmërinë e dëshirave te di se kur do të ndalet. Koha më e mirë për të marrë këtë boshllëk të ëmbël në mes 16-17. Ajo duhet të heqë dorë nga cookie-yndyrore, pasta dhe biskota, duhet të zgjidhni të tilla si tortë kos, mus kokrra të kuqe apo kafe, pelte frutash. Produktet Vetëm kombinuar sipas preferencës tuaj, ju duhet të hani çdo ditë. Mos harroni të marrë parasysh ritmin individual të jetës. Nëse ju stërvitje një shumë, pjesë duhet të rritet.
Të peshë ideale, kalori

Unë mendoj se ne të harrojmë për të thënë rreth kalorive? A nuk thonë se sa shumë ajo është 20% për darkë ... Jo në të gjitha. Tani them. Vetëm të kuptoj për secilën prej tyre. Sipas llogaritjeve të përafërta të shkencëtarëve personi ndjehet mirë kur pesha e saj është i afërt me idealin e askujt. Llogarit ajo e lehtë. Për ta bërë këtë, me rritjen e saj në centimetra dhe zbres 110. kalori Pesha shumë të lidhur. Nëse ju doni të rregulluar peshën tuaj dhe ta sjellë atë në idealin, shumohen ideal peshë nga 28. Get sasinë e përsosur e kalorive që ju dëshironi për të konsumuar për të mbajtur peshën ideale.
Gëzojnë të gjitha oreksin e! Alina Afanasyeva,