Kujdesi i duhur të lëkurës në dimër


Në dimër, nën ndikimin e të ftohtë dhe depërtues lëkurën erës bëhet më i ndjeshëm dhe ndjenjë shumë stres. Prandaj, me fillimin e motit të ftohtë duhet të kujdeset për atë me kujdes të madh. Edhe lëkura normale në këtë kohë mund të bëhet dallim shumë i thatë ose me vaj. Por të gjitha gratë duan të duken tërheqës dhe rinore në çdo kohë të vitit. Si të arrihet kjo? Çdo ekspert do t'ju përgjigjet, duke treguar për rëndësinë e kujdesit të duhur të lëkurës në dimër. Kjo është më e lehtë të filluar procedurat e saj dhe pajtueshmërinë me rregullat që nuk kërkojnë aftësi të veçanta. Mundohuni për të larë të paktën 30 minuta para se të shkojnë për të dalë.

Përndryshe, të ruajtura në lagështi lëkurës do të promovojë hipotermi saj. E njëjta vlen edhe për përdorimin e kozmetikës. Nëse ju nuk mund të bëjë pa moisturizer ose fondacioni para se të hyjnë në ajër të ftohtë, të aplikojnë mjete të paktën një orë para se ju duhet të largohet nga shtëpia. Çdo grua ka nevojë për lëkurën e kujdesit të veçantë në dimër. Një mënyrë e thjeshtë dhe të përballueshme për të mbrojtur lëkurën nga tharja është pluhur. Aplikoni një shtresë e hollë e saj. Ka shumë receta kozmetike që mund të bëhen në shtëpi. Ai në fakt përballon probleme të lëkurës që ndodhin në dimër.


Gjëja më e rëndësishme - për të arritur lagështi dhe për të rritur nivelin e yndyrës në lëkurë. Kjo është arsyeja pse të gjitha recetave të mëposhtme bazuar në përdorimin e yndyrave dhe yndyrë përmbajnë komponente. Maska Recipes Winter • Shkrihet sallo në një banjë me avull, përziejnë atë me vaj kamfor dhe melhem zinkut. Maskë e përzierje të aplikoni në fytyrë gjatë natës. Ditën tjetër ju mund të kaloni në rrugë disa orë të, pa pasur frikë për gjendjen e lëkurës tuaj. • maskë nga kos ose qumësht të përzier me vaj ulliri, krem ​​pothuajse identike kozmetike, e cila është shitur në dyqane. • maskë Shumë të dobishme e fara liri.

Hidh dy gota me fara me ujë të pastër të ftohtë. Vendoseni në zjarr dhe kuzhinier deri atëherë, deri përzierje do të kthehet në qull me miell misri. Aplikoni në fytyrë dhe të mbajë për një kohë, pastaj të lajë me ujë të ngrohtë dhe të pastrohen moisturizer lëkurës. Winter e dëshirueshme për të aplikuar scrubs shumë aktive. Nëse jeni pa ata nuk mund ta bëjë, të përdorë mjetet e mëposhtme jo më shumë se një herë në 7 ditë në qoftë se keni lëkurë të thatë dhe normale. Ky kujdes i njëjtë për të lëkurës me vaj në dimër është i mundur dy herë në javë. • Mos harroni gjithashtu se çdo maskë bërë nga yndyrna, ju mund të shtoni djathë dhe vezë yolks.

• maskë hydrating është aplikuar më mirë gjatë natës. Në ditë të ftohta, trajtoj banja me avull të lëkurës. Për këtë person Bosh pastër apo me shtimin e një palë e bimeve medicinale, dhe masazh gishtat tuaj dhe aplikoni një maskë e përbërë nga një lugë çaji mjaltë dhe një proteine ​​veze.
Shpëlaj me përzierje me ujë të ftohtë. Me këtë procedurë ju vidluschyty qelizat e vdekura, duke hequr shtresa e lartë e lëkurës. Në shtëpi, do të përgatisë dhe locion që ndihmon trajtimin e lëkurës. Për fshirje fytyrat përshtaten lëngje, çaj të dobët jeshil, ujë i kripur. Këto fonde kanë një tonik dhe efekt qetësues.

Kozmetikë, Farmaci, si dhe të përgatitur veten për t'u përdorur sipas moshës së gruas, por absolutisht çdo lëkurë nevojë për ushqim të përditshëm dhe hydration. Shumë nga zonjat janë të gabuara, duke besuar se të fillojë të trajtojë lëkurë të duhet disa mënyra të veçanta me fillimin e motit të ftohtë. Në fakt, jo të lëkurës nuk do të kenë frikë nga ndryshimet e temperaturës, nëse ajo është tashmë i pastër. Kjo është arsyeja pse ajo është gjithmonë e nevojshme për të moisturize dhe ushqyer, si jashtë dhe brenda. Veçanërisht i rëndësishëm është ky kujdes për lëkurë të thatë në dimër. Prandaj, gjatë gjithë vitit trupit duhet të marrë vitaminat dhe ushqyesve të nevojshme për të siguruar një dietë normale.

Pra, hani më shumë ushqime bimore dhe ushqimet që përmbajnë yndyrna. Nëse keni nevojë të trajtime bukurie, duke përfshirë kirurgji, dimër - kohën më të mirë për këtë. Ekspertët thonë se në dimër qelizat shëruar shpejt, stimulon rritjen e tyre. Pra, të ndjehen të lirë për të bërë mikrodermoabrazivnuyu rëndë në fytyrë, mezoterapevticheskie procedurat microcurrents dhe terapi me ekspozimin e ozonit. Elvira,