Kujdesi i duhur i flokëve të lehta me ngjyrë


Bjonde natyror nga natyra janë të rralla, megjithatë, për shkencëtarët kërkimore, më shumë si burrat sesa brunettes dhe zeshkane. Kjo është arsyeja pse një numër i madh i grave të duan të jenë bjonde, me gjithë kompleksitetin e kujdesit ndezur flokëve. Pronar Pi e kësaj ngjyre madje natyrore ende të kërkuar për të dhënë flokët e tyre një hije prirjet përkatëse. Të ngjyrë në modë nuk është krejtësisht rrënojat e flokëve duhet të jetë rregullisht kujdesen për ta. Pra, ne redaktuar faqen e internetit dhe duan të flasin pak për kujdesin e duhur të flokëve të lehta me ngjyrë. Të kujdeset për flokët e para ngjyrosur ato.

Deri më sot, tregu kozmetike një gamë të madhe të ngjyrave, të qëndrueshme dhe më fal, me dhe pa amoniakut, balms Tint dhe shampoos. Nëse ju vetëm duan të japin flokët tuaj një të ndritshme shampo hije toning ose përdorin ngjyra natyrore të tilla si lëng limoni dhe çaj kamomil. Ose, të paktën, përdorni bojë nuk përmban amoniak. Radikal ndryshim ngjyrë (nga errët për shumë të lehta) duhet të kryhet vetëm floktar profesionale. Të duhet të kujdeset për flokët flokëverdhë, ju duhet të zgjidhni lehtësitë e duhura të veçanta. Blej një shampo të veçantë për ndriçimin e flokëve, ajer te kondicionuar, vaj flokët, maska ​​të ndryshme dhe balms.


Kujdes flokët me përdorimin e këtyre mjeteve kërkon njohuri profesionale, vetëm lexoni udhëzimet për përdorim në paketë. Shumica maska ​​dhe balms aplikuar në flokë të pastër larë, të lagur. Shpëlaj ato të rekomanduara jo më shumë se 5 minuta pas aplikimit. Pas larë flokët me një shampo të veçantë, pak flokët e thatë me një peshqir dhe të aplikoni një balsam apo një maskë.
Këshilla e flokëve lit krahasim me rrënjët përgjithësisht më të thata, kështu maskë është aplikuar më mirë vetëm në fund. Rrënjët e flokëve, të cilat shkaktuan maskë, duke u bërë shpejt yndyrë, dhe flokët do të lahen shpesh.

Nëse ju kujdeseni për flokët zbardhura kokat e shumë efektive masazh. Prandaj sistematikisht krehër furçë masazh flokëve, dhe kjo duhet të jetë vetëm nga materiale natyrore. Masazh kokë përmirëson qarkullimin dhe të ushqyerit e follicles flokët. Ju nuk duhet të thatë tharëse flokët tuaj menjëherë pasi të keni larë kokën tuaj. Le flokët tuaj të thatë. Ky flokët është e ekspozuar më mirë konkluzion, dhe efekti negativ i goditje-tharje është zvogëluar. Provoni më pak shpesh përdorin tharëse flokësh, hekur dhe pajisje të tjera për stacking, sepse ata janë flokët shumë të thatë. Blondes mund të përdorë mjete natyrore.

Kondicioner flokët natyrore mund të jenë të përgatitur si më poshtë: • Dy lugë kamomil derdh ujë të valë dhe të lënë të krijoj për disa minuta, pastaj tendosje dhe të holluar me ujë të zier, rreth një litër. • Merrni një litër ujë të vluar dhe shtoni lëng limoni. Get flokët zgjidhje pije pas larjes. Këtu janë disa recetave të thjeshta për maska ​​për të sherbet flokët lit: • Merrni një gjysmë gotë me kos, vrasin një vezë dhe të fshij deri qetë, pastaj fshij përzierje në flokët tuaj dhe të lënë në për pesëmbëdhjetë minuta, pastaj pije flokët. • Mix një vezë dhe tre lugë vaj pluhur, shtoni një lugë çaji uthull dhe të aplikoni në flokë.

Përfundojë flokët me një peshqir, të lënë në 01:00, pastaj lani flokët tuaj me shampo. • Shtrydh lëng e kungull i njomë të freskëta, të marrë një gjysmë gotë me qumësht dhe shtoni një lugë gjelle vaj perimesh. Ju mund të përdorni pluhur ose vaj ulliri. Aplikoni maskë në flokët tuaj dhe të lënë në për 30 minuta, pastaj pije shampo. Ndikimi negativ mbi mjedisin rrethues i bën flokët. Rrezet e diellit ultravjollcë, era, ajri i ftohtë - të gjithë këta faktorë ndikojnë negativisht në flokët tuaj, duke i privuar ata nga vitalitet. Prandaj, është e nevojshme për të mbrojtur flokët nga këto efekte, kështu që veshin Panama verën dhe kapelë dimrit.

Herë pas here blondes duhet të shkojnë në sallonet e bukurisë për të Treat flokët ndezur. Një mënyrë e shkëlqyer për t'u kujdesur për flokët me ngjyrë është petëzim tyre. Baza e kësaj metode është ligji fizik e gravitetit grimca të ngarkuara negativisht. Film celulozë flokët mbuluar me një pajisje të veçantë, që rezulton në flokët zbutur sipërfaqe, duke rritur trashësinë dhe dendësia e çdo flokëve dhe kjo u jep atyre një shkëlqim natyror dhe silkiness. Me pak fjalë, mos harroni të kujdeset për trupin dhe flokët e tyre. Si rezultat, kujdesi i duhur dhe përdorimi i kozmetikës natyrore do të sigurojë bukurinë dhe shëndetin e flokëve tuaj ndezur!

Reinshtein,