Dietë e duhur për humbje peshe - hani vetëm fruta dhe perime


Aktualisht nuk shpikur një dietë për të humbur peshë për humbje peshe efektive. Për fat të keq, jo të gjithë prej tyre janë të dobishme, të këndshme dhe të shijshme si fruta dhe perime. Sigurisht, në çdo sezon, me siguri, është e vështirë për të gjetur dikë që refuzoi të jetë e sallatë e shijshme e lakër të freskët ose të trangujve dhe mollë të rinj me pjepër, luleshtrydhe, portokall, mandarina, dardha apo raspberries në Zakus. Çfarë duket saute shijshëm, merak turshi perimesh ose gjalpë? Para se të pjatave të tilla të mrekullueshme nuk qëndrojnë edhe Foodie më i kalitur! Aty qëndron sekreti i frutave dhe dietë të perimeve, i ulur ku ato paund shtesë shpejt të largohet nga ju, dhe çdo qelizë e trupit është e mbushur me shëndetin.


bizele shegë të freskëta kërpudha të freskëta 70 45 45 grejpfrut dardhë 40 35 50 kërpudha, kërpudha të thata marinuar pjepër 60 60 45 fiq lulushtrydhe rrush 285 85 40 kungull lakër lakër turshi 20 25 115 patate të ziera të skuqura patate 170 Kivi Strawberry 40 45
Duke kërkuar në tryezë dhe pa shifra kalori në kalorive për disa fruta dhe perime, ju do të kuptojë se ajo nuk ishte në këshilla të kota të ekspertëve mbi përdorimin e tyre me numrin më të madh. Në fund të fundit, gjithkush e ka njohur gjatë se parandalimi është mënyra më e mirë për të luftuar kundër ndonjë sëmundje. Një dietë e frutave dhe perimeve - kjo është një nga mënyrat për të parandaluar sëmundje të tilla si obeziteti, atherosclerosis, kanceri i traktit gastrointestinal, shkaku zorrëve, etj


Çfarë është thelbi i dietë e frutave dhe perimeve? Vetëm fruta dhe perime dhe ka produkte të tjera - është baza e këtij dietë. Dhe për të ngrënë fruta dhe perime mund të jetë në tuaj, karrota, domate, lakër, bizele, kivi, mollë, dardha, etj Zgjidhni - çdo gjë që ju pëlqen! Gjithashtu, në varësi të dëshirës tuaj këto produkte mund të pësojnë një trajtim të ngrohjes nuk e marrin atë. Ndërsa fruta dhe perime dietë, trupi juaj duhet të marrë të përditshme 1200 kkal. Ushqimi duhet të bëhet shpesh, gati çdo 3:00 për të shmangur urinë. Sepse tani dietën tuaj pothuajse asnjë proteina, mund të jetë që vetëm para gjumit.

Çaj dhe përdorimi kafe është rreptësisht e ndaluar. Ata të rritur oreksin. Periudha më e mirë e dietë e pemëve dhe perimeve është vjeshtë. Ishte gjatë këtij sezoni perimet përmbajnë numrin më të madh të mineraleve dhe vitaminave.
Mënyra më e saktë e gatimit perime dhe fruta Për të maksimizuar ruajtjen e dhuratat natyrore të të gjitha ushqyesve nuk rekomandohet trajtim të gjatë ngrohjes. Më e mirë - të marrë ato të para. Megjithatë, në këtë rast, disa vitamina dhe minerale nuk mund të asimilohet nga trupi. Për shembull, carotene përfshira në karrota, stomaku i përpunuar vetëm në prani të vajit të ullirit apo të lulediellit, përdorni qepë të freskëta mund të bëjë një efekt të fortë ngacmues në mukozën e stomakut, ezofagut dhe gojës.

Së bashku me një dietë të pini fllad dobishme lëngje frutash dhe perimesh dhe supave janë të ndryshme. Sigurisht, gatuar ushqime siç duhet të japë efekte pozitive në trup dhe për të sjellë atë në lodhje. Sa kohë për dietë? Më optimale Ora fruta dhe perime dietë - 1 muaj. Termat më të gjata janë të kundërindikuar dhe nutritionists emëruar individualisht. Fakti se, pavarësisht nga një shumëllojshmëri të tillë të gjerë të vitaminave dhe mineraleve në perimet përmbajnë sasi shumë të vogla të proteinave, mungesa e cila në trup mund të çojë në anemi dhe letargji. Tifozët më të guximshëm të kësaj dietë menjëherë të vënë një shembull vegjetariane që, si ata mendojnë, gjatë gjithë jetës së tij të hahet disa "perime" produkte.

Në fakt ajo nuk është. Përveç frutave dhe perimeve ata përfshijnë në dietën tuaj mbinë edhe kokrra, fasule dhe arra. Në përgjithësi, vetëm njerëzit të cilët janë mënyrë jetese joaktiv mund të bëjë pa proteina shtazore, në rastet e tjera, njerëzit thjesht nuk mund të jetojnë pa të. Sa fruta dhe perime dietë efektive? Nëse dietë të rreptë për një muaj, atëherë zakonisht ju mund të humbni 3-4 kg. Për njerëz shumë të trashë të humbur peshë, kjo metodë është më e përshtatshme dhe e sigurt sepse humbje peshe shpejtë do të çojë në sagging lëkurës. Fruta dhe perime dietë, në fakt, si ditët shkarkim që mund të kryhen gjatë gjithë jetës së tij, pa kompromentuar shëndetin.

Fruta dhe perime dietë kundër sëmundjeve Ekspertët rekomandojnë industrinë mjekësore "ulur" në dietë afatshkurtër jo vetëm për humbje peshe por edhe njerëzit që vuajnë nga hipertension, atherosclerosis dhe sëmundjeve të tëmthit. Përveç kësaj, kjo dietë është e mirë për njerëzit me probleme të zorrëve. Celulozë, e cila është e pasur me perime, të ndihmojë të pastruar dhe të normalizojë peristaltikės zorrëve. Një shumëllojshmëri e acideve organike përmirëson funksionin sekretore e gjëndrave. Disavantazhet dietë Pengesë kryesore, megjithatë si një plus, por frutave ushqimeve dhe perimeve është përmbajtja e tyre reduktuar kalori. Prandaj, në qoftë se ju jeni ende të vizituar rregullisht në palestër dhe duke bërë sport, gjatë dietë, ka shumë të ngjarë që ju do të duan të harrojnë për të.

Ajo detyron ju pa mish reduktuar, dhe prandaj asgjë për të "shqetësuar" veten në këtë kohë. Nëse dietë fruta dhe perime është që ju tashmë për më shumë se 15 ditësh, trupi mund të mësohen për të. Prandaj, kur rivendosjen ushqimin e duhur mund të kenë probleme ndihmon tretjen e ushqimit (bloating, dhimbje në stomak, mëlçisë, etj). Për të parandaluar këtë, është e nevojshme për të organizuar një mënyrë shkollimi nga dietë. Për këtë dietë fillimisht prezantoi qull ndryshme drithëra, pastaj e produkteve të qumështit dhe mish pastaj. Prezantimi i produkteve të reja bëhet në 3-4 ditë pas ato të mëparshme. Siç mund ta shohin të mirat e kësaj metode është sepse dietë ju nuk do të kalojë regjistrimin e kalorive të shpenzuara.

Dhe kështu ne të redaktohen në faqen e internetit mendoj dietë e duhur për humbje peshe - hani vetëm fruta dhe perime. Por, pavarësisht nga fakti se dietë fruta dhe perime është një nga metodat më të sigurta të humbjes së peshës para se respektimi i saj është i nevojshëm për të parë një specialist, sepse ka disa sëmundje në të cilën kundërindikuar ndonjë dietë, duke përfshirë ofruar nga ne. Rinat Abdrahimov,