Çrregullime metabolike - simptomat shenjat, trajtimi i mjeteve juridike popullore, herbs


Metabolizmi (metabolike) - një natyrore, mekanizëm thelbësor i trupit të njeriut. Qëllimi i tij është për të mbështetur jetën e njeriut, krijimin e kushteve për mbijetesën e saj. Si organet tona të marrë çështje të ndryshme nga uji, ushqimi, mbytje e ajrit. Se ata përfituan punuara për shëndetin, hequr në kohë nga trupi natyrisht, ata duhet të kalojnë nëpër një zinxhir kompleks të reaksioneve kimike. Ndonjëherë në zinxhir dështon, dhe metabolizmi është ndërprerë. Kjo mund të shkaktojë dëm të madh për shëndetin e njeriut. Në fund të fundit, kur trupi metabolike njeriut është praktikisht i pambrojtur kundër sëmundjeve të ndryshme.


Në çfarë baze mund të dyshojnë praninë e çrregullimeve metabolike, si për të parandaluar ndodhjen e tyre, që do të thotë ky kusht trajtohet? Përgjigjet e këtyre pyetjeve, ne të përpiqemi për të dhënë në faqen tonë në një artikull mbi çrregullime metabolike - simptoma (shenja), trajtimi i mjeteve juridike popullore, herbs. Pse ka një çrregullim metabolik? Arsyet për këtë janë të shumta. Nga abuzimi mund të çojë gjëndër tiroide, hipofizës dhe gjëndra veshkave. Mosfunksionim Metabolizmi mund të ndikojë në sistemin urinar. Gjendja e metabolizmit varet nga stilin e jetës që të çon njerëzit nga ushqimi i saj.


Për shembull, bilanci i substancave mund të jetë i prishur për shkak të overeating ose më mirë të qëndrojnë në një dietë të rreptë, agjërimin. Gjithashtu shkaqe të zakonshme janë abuzimi me alkoolin, mungesa e ushtrimit, pirja e duhanit, stresi, pagjumësi, mungesë e ushqimit në sasi të mjaftueshme të vitaminave, elementët gjurmë. Metabolizmi mund të jetë gjithashtu i trashëgueshëm. Simptomet, shenjat metabolizmi Shenjat kryesore të dështimit në metabolizmin e energjisë janë: - Fast, nuk ka fitim të arsyeshëm peshë; - Sëmundjet e dhëmbëve, shkatërrimin e tyre të shpejtë; - Paraqitja e pigmentim lëkurës së rëndë, të ndryshojë ngjyra e saj; - Shkeljet traktit gastrointestinal, diarre shpeshtë, ose konstipacionit.

- Shfaqja e gulçim; - Flokët brishtësia dhe thonjtë. Flokët bie jashtë, rrihej bëhet e shurdhër nuk, gjallë. - Ënjtje në mëngjes, në mbrëmje, bruises, çanta nën sytë. Si për të trajtuar metabolizmin trazuar? Nëse vëreni këto simptome në veten tuaj, kontaktoni një specialist endokrinolog. Doktori bën një diagnozë të saktë, të përshkruajnë trajtim, ju mund të duhet të kalojnë nëpër të spastrimit të trupit. Mjekimi është gjithmonë individual dhe varet nga lloji i metabolizmit (yndyrë ose karbohidrate). Gjithashtu rregullojnë shkëmbimin e substancave duke përdorur fondet efektive tradicionale që ne kemi zgjedhur për ju.

Si për të rivendosur metabolizmin përdorur mjetet juridike popullore? * Provoni mjetet juridike bimor: Mix 1 tbsp. Helichrysum bari i thatë dhe hypericum. Shtoni 2 lugë. l. lule të thata kamomil, buds thupër. Hidh përzierje në të thatë kavanoz qelqi mjekësor, mbyllni kapakun. Në natën, pour 1 tbsp. l. kushton një gjysmë litër ujë të vluar, të përfundojë, të lënë për 20 minuta. Strain, pour 1 tbsp. infuzion, shtoni 1 lugë. l. mjaltë, llokoçis, pini para se të shkojnë në shtrat. Mbetur pije infuzion në mëngjes para se mëngjesi. Cikël trajtimi - deri në fund të gjithë përzierjes. * Copes me problemet e metabolizmit arre, apo jo gjethe e saj.

Vërtit një grusht gjethe të thata. Hidh 2 h. L. 1 tbsp. ujë të vluar, të përfundojë, të lënë në 01:00. Strain, pini 0,5 cent. pas çdo vakt. * Përgatitja e një tjetër ilaç popullore. Pour 1 tbsp. l. Manaferrat grimcuar thata e kulpër 1 tbsp. ujë të valë. Cover, të përfundojë një peshqir, le të qëndrojë deri disa orë. Pini 0,5 cent. dy herë në ditë, hani copa të frutave. Kjo do të thotë që ju duhet të marrë 2-3 javë nëse nuk ka contraindications. Si një ilaç popullore pastron përdorim bimë bezdis fushën. Bluaj rrënja e tharë e bimës, derdh 1/3 c. 1 litër. ujë, vlim, Tomita për ngrohje të ulët deri të lëngshme ka avulluar i tretë.

Strain, shtrydh e materialeve të papërpunuara, shtoni ujë të valë të vëllimit origjinal. Pini 0,5 cent. para ngrënies tre herë në ditë. * Një mënyrë e shkëlqyer për të rivendosur metabolizmin normale është vaj vegjetal. Merrni gojës 1 orë. L. vaj luledielli i papërpunuar, thith atë si karamele, të mbajë nën gjuhën tënde. Në asnjë rast nuk do të gëlltitje! Pas 10-15 minuta. pështyj naftës në tualet dhe shpëlarje gojën me ujë të ngrohtë të pastër ose supë lisi leh. Mish i grirë hudhër 200 g. Vendos përzierje në një shishe të pastër, pour 250 ml vodka, zakuporte, llokoçis, hiqni një vend të errët për 10 ditë.

Pastaj tendosje, e shtrydhur të lëndëve të para. Merrni infuzion si vijon: 2 pika të holluar një filxhan çerek qumësht të ftohtë të freskët, të pini para ushqimit tri herë në ditë. Çdo ditë të shtoni 2 - 3 pika të pranimit dëshmon për 25 pika në 1/3 c. qumësht. Trajtimi i metabolizmit të dëmtuar është i pamundur pa një dietë të veçantë. Unsubscribe kanë të ëmbël, yndyrore, skuqur. Mos përdorni sasi të mëdha të kripës, dhe të kufizojë përdorimin e enët e nxehtë, turshi, erëza të ndryshme, të alkoolit. Hani perime më të freskëta, fruta dhe bimëve. Hani zier qull mish ligët. Pini çaj jeshil, lëngje të freskëta, ujë të pastër, të marrë një

itaminy. Cheers! Svetlana,