Pomyakshuyuchyy lip balm


Buzët e butë dhe sensual femra kryesisht të përcaktojë seksualitetin e saj. Por lëkurën e buzëve është rrënjësisht i ndryshëm nga pjesa tjetër e fytyrës, siç është ind mucous - një hollë dhe të pambrojtur ... Pra trajtuar buzët e lëkurës duhet ndryshe. Përveç kësaj, për shkak të mungesës në të e dhjamor dhe djerse gjëndra - natyrore hidratues cik gjitha produkteve kozmetike të destinuara për fytyrë, nuk zbatohet për buzët. Pra, buzët kërcënon tharje, flaking dhe plasaritje?! Në thelb - po! Sidomos në qoftë se ata janë shpesh të bëj, përdorim të kuq buzësh ose keq krahasohen privojë trupin tuaj nga vitamina A dhe E.

Gjithashtu të ndikojë negativisht buzët dhe faktorët e jashtëm të tilla si ajër të thatë, era, ngrica dhe si. Prandaj, për buzët kanë qenë gjithmonë i bukur, çdo grua duhet t'u dhënë atyre kohë të mjaftueshme dhe të bëjnë disa përpjekje. Buzët e shtetit mund të përmirësojë vajra rregullta yndyrore aplikimit dhe një mjet të veçantë në të çara - rose petals, njëpasnjëshëm me bazë yndyrë. Do të ndihmojë dhe vajra bimore zbutjen komentoj - kakao, pluhur, ulliri, luledielli. Për të përgatitur zbutës lip balm, përdorni një nga recetave që janë dhënë si shembull të përdorimit të vajrave bimore: * Përbërja e erëza: 1 të rhizomes i drejtë cinquefoil, 10 pjesë të lulediellit apo vaj ulliri.


Design: vaj vegjetal Nxehtësia deri 60 gradë dhe derdh ajo grimcuar rhizomes cinquefoil. Vendi enë e gjalpë në një banjë me ujë dhe të nxehta për 1:00. Filtër ftohur vaj dhe shtrydh herbs. Përdorni për të lyej buzët me të çara. Përbërja balsam: 3 pjesë pluhur naftës, 4 pjesë të xhelatinës të naftës. Design: Heat në një dush me ujë dhe pluhur vaj të përzier me vazelinë. Rezultuar Përbërja përdorur një lip balm zbutës. Përbërja balsam 3 e vajit të lulediellit, 2 pjesë gjalpë kakao, 1 pjesë beeswax. Design: Nxehtësia e naftës në një banjë me ujë, shtoni copëtuar përzierje dylli dhe llokoçis derisa gjendje të qetë.

Hidh përzierje në formën e nxehtësisë në një enë me nje qafe gjerë. Përdorni përbërjen lubricating për buzët për të zbutur ato me tharje dhe plasaritje. * Balsam Jo i vlefshëm më keq mbi buzët mjaltë (pishe, lules). Përhapjen atyre buzët dhe pastaj të bëjë të njëjtën lëvizje e buzëve të tij, si në qoftë se ata vetëm kishin pikturuar kuq buzësh, dhe vazhdojnë ta bëjnë këtë deri mjaltë zhytur plotësisht. Aplikimi mjaltë mund të përsëritet disa herë në ditë për një javë. * Mos përdorni recetave, të cilat përfshijnë glicerinë, sepse ajo rrit thatësi e buzëve të tua.