Domate pronat terapeutike të manave


E njohur, dashur nga shumë domate nuk bëni me të vërtetë perime. Domate fruta - kokrra të kuqe , dhe i përkasin familjes helmarinë. E lindur këtë kokrra të kuqe në Amerikën e Jugut, por këtu ishte një domate dhe kapur falë Catherine II. Megjithatë, në ato ditë askush ngrënë domate jo ushqimor - ata ishin konsideruar helmuese. Por bimë është vlerësuar për rrush të mirë, mbjellë si një bimë zbukuruese në kopshte dimrit, ata dekoruar brendshme, fruta të kuqe bashkangjitur në kapelë. Por tani ne jemi të lirë për të blerë domate, të marrin ushqimin pa ndonjë frikë, të përgatitur shijshme salcat, salads, kripë, turshi, etj Por ndoshta jo aq i gabuar ishin paraardhësit tanë, duke besuar se ata mund të helmuar.

Çfarë ata kanë më shumë dobi apo dëm? Le të përpiqen të kuptoj atë, le të flasim për domate, manaferrat pronat medicinale. Si të dobishme domate? Edhe pse domate dhe manaferrat, por ne ende e quajmë atë një perime të njohur. Një perime që ka shumë prona shëruese. Frutat përmbajnë glukozë, fruktozë, jod, natrium, magnez, mangan, zink, dhe hekur. Ata kanë mjaft vitamina A, B2, B6, C, PP, E. Ata gjithashtu përmbajnë tartaric, limoni, acid malic. Kjo përbërje e balancuar thjesht paçmuar për shëndetin e njeriut. Kjo mund të ndihmojë normalizimin gjitha proceset metabolike të trupit - ajo fillon të kandidojë si kurdisje.


Përveç kësaj, për shkak të lycopene, të njohur, antioksidantë pamohueshme natyrore. Domate, pronat e dobishme e manave të ndihmojë për të mbajtur për një kohë të gjatë rinisë, bukurisë, të çojë një jetë aktive. Lycopene është gjithashtu në gjendje për të ndihmuar trupin të rezistojnë kundër sëmundjeve të rënda të tilla si kanceri. Ajo shkatërron pacientët e infektuar qelizat, ngadalëson prishjen. Kjo substancë është më e aktivizuar kur kombinohet me yndyrna, të tilla si vaj perimesh. Kështu që të përpiqet sa më shpesh të jetë e mundur për të përfshirë në sallatë dietë me domate të freskëta, ulliri ose vaj luledielli. Likopen gjithashtu nevojshme për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Përmbajtja në frytet e serotonin forcon sistemin nervor, normalizimin e metabolizmit, të mbajtur ton tuaj, gjendjen gëzuar e mendjes. E vendosur në domate paqëndrueshme anti-inflamator efekt, antibacterial. Pronat e dobishme e domate të freskëta tërësisht transferohet në lëng të freskët domate. Ai i ka të gjitha cilësitë e domate të freskëta, duke mbajtur atyre pronat e natyrshme shëruese. Lëng është e pasur me hekur, kalium, natrium, rekomandohet që të pini për njerëzit që vuajnë nga diabeti. Nga rruga, kur i gatuar, perime jo vetëm të mbajë pronat e tyre medicinale, por janë më të dobishme, sepse ato vetëm i koncentruar cilësinë.

Vetëm të përpiqet të mos pastruar domate nga lëkura, ai përmban pak më shumë se gjysma e të gjitha komponentët. Për shkak të ulët të kalorive (vetëm 23 kalori në 100 g të produktit), ata janë ideale për humbje peshe. Përveç kësaj, ju mund të përgatisë një shumëllojshmëri të domate, ushqim e shijshme, kështu që ata janë të lehtë për të ndjekur ndonjë dietë. Pesha humbje nëpërmjet tyre është edhe ajo fruta kanë një efekt të lehtë diuretik. Vetëm për këtë qëllim mund të ketë vetëm një domate. Kjo mund të dëmtojë shëndetin e madhe. Atëherë unë do të ju tregoj pse: Kundërindikimet për përdorimin e domateve Që nga viti kemi biseduar për të dobishme, ajo nuk duhet të harrojmë të përmendim pronat e dëmshme të domateve.

Siç e dimë, domatet janë shumë të pasura me acide organike. Prandaj, ata duhet të merren me kujdes në sasi të vogla për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të tëmthit fshikëz, përdhes, urolithiasis, nuk të dëmtojnë shëndetin e tyre. Mos përzierje domate të freskëta me ushqime niseshte të tilla si patate. Kjo mund të kontribuojnë në formimin e gurëve në veshka dhe fshikëz. Gjithashtu, mos hani shumë domate alergji, njerëzit me nyje të sëmurë. Pacientëve të tilla domate janë të kundërindikuar për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit oxalic, e cila ndikon në metabolizmin e ujit kripë. Por nëse nuk ka contraindications, nuk e mohojnë vetes kënaqësinë, shije domate ëmbël pjekur, vetëm duhet të dini se kur për të ndaluar dhe jo domate peshë e tërë.

Marule, domate, supave, salcë domate, domate të freskëta të vetëm të jenë në tavolinë çdo familje gjatë gjithë vitit. Pleasant, shije të thartë, një shumëllojshmëri të Opsioni kuzhinës
shpinë domate të dëshirueshme për të bërë ndonjë menu. Këto perime të shkoni mirë me enët e mishit, peshkut, ata janë të mirë merak perime, janë përbërësit e ndryshme për supave. Kuzhina mesdhetare nuk e imagjinoj veten pa domate. Ideal për perime canning shtëpi. E pra, zonjë nuk ka pasur një kuzhinë kanaçe çift bufe e domate mbështjellë veten. Domate kohë të gjatë të gjatë fituan zemrat tona. Ata merren në mënyrë të vendosur rrënjë në mjedisin tonë, dhe çdo kopshtar mund të rritet një kulture e domate në dacha e tij.

Pra, nuk e lënë pas dore mundësinë çdo ditë për të parë ato në tryezën e tij. Pronat medicinale e domate dyshim. Cheers! Svetlana,