Polyps në trajtimin hundë kombëtare


polyps (polyps) quhet entitet dashamirës që u shfaq në mukozën brenda e pasazhe hundës. Polyps mund të shfaqet në çdo moshë, por kjo sëmundje është e ekspozuar shpesh të rriturit. Gjëja më e keqe është se edhe një trajtim i suksesshëm nuk mund gjithmonë të hequr qafe të gjitha polyps. Pas një kohe ata mund të shfaqen përsëri. Për të shmangur këtë, le të flasim për polyps në hundë, një trajtim polyposis popullore, simptomat, të cilat të shprehura sëmundje. Pse polyposis? Shpesh tumoret duken të shtrembëruara nëpër mur ndarës hundës, duke rezultuar në trashje e mukozës.

Gjithashtu, pamja e tyre mund të jetë shkaktuar nga inflamacion kronik në astma, infeksionet e ndryshme, reaksionet alergjike, çrregullime të imunitetit, si dhe duke marrë medikamente të caktuara. Mucous thickened bëhet si një sfungjer dhe absorbon lehtësisht u infektuar. Nuk është një proces inflamator, i shoqëruar nga një hundë i lëngshëm (rinitit). Nëse ju nuk e marrin hapa për të trajtimin e duhur, rinitit bëhet kronik. Pastaj nuk është një alergji, inflamacion të sinuseve rrjedh në. Ne zhvillimin e sinusit, i cili është shoqëruar nga hundë kronike lëngshëm. Kjo gjendje mund të zgjasë me vite të tëra, gjatë të cilit krijuan një polip në hundë. Shpesh ky tumor është përgjegjës për zhvillimin e astmës, grykët, otitis media dhe sëmundjeve të tjera Ent.


Prandaj, ne nuk duhet të lehtë të sëmundjes. Atë që është e shoqëruar me simptoma të sëmundjes? Një simptomë e hershme është vështirësi në frymëmarrje me hundë e tij, sensin e tij të plotësi. Ka teshtitjes, hundë i lëngshëm me Muco-purulent shkarkimit, zvogëluar ndjenjën e nuhatjes. Pastaj të ndryshojë shijen, dhimbje koke. Si për të trajtuar polyps në hundë? Mjekimi është metodë konservative (mjekim) ose përmes operacionit.
Metoda Konservatore përbëhet nga një grup i procedurave të ndryshme. Jeni ngrohje, injeksione, trajtim lazer, droga me gojë.

Çfarë procedurat kërkojë pacientit dhe dozen e ndonjë mjek mjekësi vendosur individualisht për çdo pacient. Nëse është e nevojshme, joefikasiteti aplikuar përpara mjeteve të emëruar të kujdesit kirurgji kirurgji endoscopic polipnoy loop. Njerëzit të trajtojnë polyps në hundë * Hidh 2 tbsp. l. anise thatë bari 1/3 filxhan i alkoolit ose vodka. Mbyllni kapakun, hiqni një vend të errët për 10 ditë. Pastaj tendosje infuzionin. Holluar me ujë të vluar në temperaturën e dhomës në një 1: 3, duke rënë 5 pika secili hundë 4-5 herë në ditë. Trajtimi duhet të kryejë vazhdueshme deri në zhdukjen e polyps. * Provoni një trajtim popullore: tri herë në ditë lyej sipërfaqen e brendshme të hundës natyrore bee mjaltë, duke përdorur swabs pambuku.

Një muaj polyps shpërndajë. Ja një tjetër recetë Ilaç popullore për trajtimin e polyps: Vendos një pjesë të vogël të Propolisi turi metalike. Vendi turi në zjarr për të pirë duhan. Pastaj hiqni atë nga të nxehtit dhe tymi thith nga ana e djathtë, flegër pastaj majtas. A procedurën dy herë në ditë, derisa shërim të plotë. * Hidh 2 tbsp. l. horsetail thatë bari ujë 250ml vlimi. Cover, të lënë për gjysmë ore, pastaj tendosje. Shpëlaj me hundë të ngrohtë infuzion 10 herë në ditë. Gjithashtu pi birrë para se të krevat duhet të përgatitet mjete të freskëta përditshme. Por kini kujdes, infuzion nuk duhet të merret në sëmundje të veshkave. * Përzierje pluhur me Hypericum barit thate me gjalpi (1: 4).

Vendi përzierje në një banjë me ujë, kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 10 minuta. Pastaj shtoni në shekullin 10. l. do të thotë 5 pika të shtrydhur fllad bimëve celandine lëng. Të gjitha përzierje mirë me një lugë druri. Përzierje ngrohtë varrosin 2 pika në çdo vrimë hunde, të paktën 4 herë në ditë. Trajtim për 10 ditë. Këtu është një tjetër trajtim popullor kombëtar: Mix së bashku 2 lugë. l. vazhdimësisë thatë, gjethe celandine, pour 0,5 litra. ujë të valë. Cover, të përfundojë një peshqir, hiqni në një vend të ngrohtë në ditë. Strain pak të ngrohtë deri. Tani bëj kokën tuaj mbi një lavaman ose vaskë, duke përdorur një shiringë (pa gjilpërë!) Shkruani infuzion në kalimin hundës.

Flush kështu hundë disa herë, pastaj me kujdes vysyakayetesya. Procedurë është kryer në mëngjes për të lehtësuar frymëmarrjen ditë. Dyqan infuzion në shelfin e poshtme të frigoriferit e deri në mëngjesin tjetër. Para se të aplikoni të nxehtë në një temperaturë të rehatshme. Shiringë mirë lani pas çdo përdorimi. Infuzion Lavatrice Autumn efektive. Kaloni procedurat çdo ditë, dhe së shpejti do të vijë shërim të pritur gjatë. Të gjitha fondet janë të popullarizuara dhe efektive. Por, megjithatë, para se të aplikoni trajtimin kombëtar të polyps në hundë, ne rekomandojmë versionin e faqes për të vizituar mjekun Ent.

Cheers! Svetlana,