Mjetet juridike polycystic ovarian popullore


Në ditët e sotme në 4-8% të grave nga mosha 12-14 vjet është problemi i vezore polycystic. Në shumicën e rasteve ajo zhvillon në femra 30 vjet dhe ata nuk e dinë për të. Nuk ka konsensus mbi shkaqet e polycystic ndër mjekët ende nuk e bëjnë. Megjithatë, ne e dimë të vezoreve të prodhuar pacientë femra në tepërt e hormoneve mashkullore. Çfarë ata shqetësuar ciklit menstrual, tipare të formuar Manly manifestuar rritjen e flokëve trupit dhe formimit të fytyrës baldness zverku, stomakut trashje dhe shenja të tjera tipike. Pasoja më e rëndë e sëmundjes - infertilitetit.

Pra, sot ne do të flasim më shumë për mjetet juridike polycystic ovarian popullore për trajtim. Çfarë është kjo sëmundje? Vezoreve policistike ose më saktë - sindromi policistik ovarian, sindroma Stein-Leventhal. Emri thotë se të gjithë: "arë" - shumë, prandaj, "polycystic" - një "shumë cysts". Në të vërtetë, me ultratinguj tregojnë se pacientët e sëmurë Vezore rritur në 1,5-5 herë dhe si "nafarshirovennyy" shumë cysts - flluska të lëngshme. Këto flluska janë në 10mm dhe akumulon atyre më shumë se një duzinë. Shpesh ndodh që një grua e gjen më shumë për sëmundje (vezore polycystic) e tyre vetëm në pritje në gjinekologu ankimore të infertilitetit.


Shenjat klinike të sëmundjes janë aq të gjerë që ata mund të jenë dhe sëmundjet ndryshe. Prandaj është e rëndësishme dhe diagnozë të saktë jo vetëm nga ultrazërit. Në funksion polycystic ovarian është prekur shpesh organe të tilla si vezore, gjëndra veshkave, hipotalamusi, gjëndrra e hipofizës, gjëndrës tiroide. Trajtim Nga e gjithë kjo është e qartë se trajtimi i kësaj sëmundje është e bazuar në përdorimin e barnave, reduktimin e ciklit menstrual, eliminimin e infertilitetit, pesha korrigjuese trupit, si dhe të ndihmojë për të zvogëluar nivelin e hormoneve seksuale mashkullore, etj Ju mund të regjistroheni progestogjen (progesterone analog), acetate ciproteroni , Isotretinoin, Metformin, sildenafil Clomiphene ose ekuivalentët e tyre.

Në rastet kur ndodh ka përmirësim, ajo është operacioni i nevojshëm - laparoscopy. Në fillim të lejes së e mjekut të parë përveç trajtimin e përshkruar ata mund të përdorin mjetet juridike popullore. Përdorimin e tyre për kirurgji - djegia rast nuk mund të arrijnë. Trajtimet tradicionale 1. Kjo do të ndihmojë në marrjen e shpëtoj kist është efektive në sëmundjet barbarozë e shumë grave. Jar gotë e mbushur me geraniums gjethe, pour vodka (0,5 litra), vënë në një vend të ftohtë të errët. Mbush muaj, mos harroni për të ndezur herë pas here (më mirë për të përdorur një lugë druri). Merrni tretësirë ​​në 1.

llozha. 3 herë në ditë para ushqimit (për 15-20hvylyn). Ndërsa të pijshëm infuzion nga bankat e para e bën vystoyatysya tjetër. Kështu, për të pirë një litër infuzione terapeutike. Pas 3 muajsh ju mund të shpëtoj nga kist. 2. arrë e mrekullueshme. Ajo ka qenë prej kohësh i njohur mjet që përdor ndarjen arre: 4st. llozha. thata, muret grimcuar arre mbushur 3 gota ujë të valë, dhe çdo gjë është pjekur për ngrohje të ulët për 15-20 minuta. Pas heqjes nga të nxehtit dhe këmbënguli 30 minuta, filtruar përmbajtjen. Përgatitur supë pini tre herë në ditë. 3. Supë Magazinier, raspberries, hala, peonies drogës merret si vijon: * Një përzierje e bimëve dhe dyqanxhiu i lë të butë (një lugë gjelle) në 1 litër ujë.

Supë është i dehur gjatë ditës. Pini 3 muaj. Pastaj përzierje lule brewed Filipendula dhe fletë mjedër në të njëjtin raport (një lugë gjelle për 1 litër ujë). Pirë gjatë gjithë ditës. Merrni 3 muaj. Shko tek hala supë e pishe ose bredh. Brewed një termos brenda natës: 3ST. llozha. gjilpërat për litër të ujit. Pirë gjatë gjithë ditës. Futje kurs - një muaj. * Tretësirë ​​teknikë trajtim Finish i bozhure (në dispozicion nga shumica kimistë): 1 orë. Llozha. tretësirë ​​e holluar në 1ch.lozh.vody dhe përdoret tri herë në ditë në një kohë të caktuar. Pas një muaj për të bërë një pushim për 10 ditë. Pastaj të vazhdojë për të pirë një muaj + 10dennyy pushim.

Mjeku tregoni dhe analiza kthimi. Ne ju uroj dhe për të marrë rezultate të shkëlqyera. 4. Për të hequr qafe cysts ovarian, ju mund të përdorni një të bukur shell supë arra pishe. Në enamelware arra pishe shell derdh ujë të valë (një gjysmë filxhan shell dhe gjysmë litër ujë të vluar). Vendi enët në të ulët
dhe zjarri, dhe jini të kënaqur me kapak steamed rreth një orë. Nëse vykypyt ujë - top up. Infuzion është ngjyrë kafe dhe të ketë një erë të këndshme. Pranuar atë para ngrënies për 1/3 filxhan tri herë në ditë. Ndonjëherë ju mund të pini çaj në vend. Kursi i trajtimit - një muaj, dhe pastaj për të bërë 8 ditë pushim, dhe pastaj pi larg 1misyats.

Kur filluar të shpërndajë cist, ju mund të shihni shkarkimin lehta stretchy, dhe vendi i kist do të ndjeni dhimbje apo djegie. Pastaj ne duhet të marrë tretësirë ​​e kamomil, yarrow ose Wort Shën Gjonit (rreth 10 ditë). Pas trajtimit, kontrolloni me mjekun tuaj. Duke përdorur metoda tradicionale të trajtimit, gjithmonë konsultoni mjekun tuaj sepse kjo sëmundje kërkon një diagnozë të plotë. Vetëm në bashkëpunim të ngushtë me mjekun mund të shpenzojnë më shumë në mënyrë efektive. LDSveta, www.rasteniya-lecarstvennie.r
u


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!