Një krem ​​i pasur në shtëpi


Pas 30-35 lëkurë femër kërkon më shumë ushqyesve në krem ​​sesa vetëm hidratues gëzuar nga vajzat e reja. Planifikojë përdorimin e krem ​​ushqyes individit, por dyzet vjet zakonisht ata duhet të përdoren një herë ose dy herë në javë, pas dyzet vjet - katër herë në javë, pas pesëdhjetë vjetësh - pesë herë në javë. Aplikoni një krem ​​ushqyes natën për dy apo tri orë para gjumit. Holding në fytyrën tuaj për 10 minuta, krem ​​tepërt thith një kozmetike peshqir letre. Përgatitja e krem ​​kalori në shtëpi është e lehtë dhe të lira.

Kjo është e vërtetë krem ​​shtëpi dhe jashtëzakonisht të mbahen gjatë në frigorifer. Recipes krem ​​ushqyes 1) Krem "Daisy". Ky krem ​​është e rekomanduar për të thatë, të prirur për lëkurë. Çfarë ju duhet të gatuaj atë? Vetëm diçka lugë gjelle tharë lule kamomil. Ajo derdhi një gotë e gjysmë ujë të valë. Pastaj ajo duhet të mbulojë dhe të lënë për një orë, dhe pastaj thahet. Pastaj, në një filxhan çerek të infuzionit duhet të derdh një gjysmë të vogël glicerinë lugë perimesh, shtoni një lugë gjelle gjalpë i shkrirë, kokosit ose vaj palme, vaj lugë çaji pluhur, disa pika të vajrave thelbësore të patchouli, portokalli dhe barbarozë.


Llokoçis çdo gjë deri qetë. Të ruajtur në një gotë apo enë plastike në frigorifer për deri në pesë ditë. 2) Cream "lanolinë bimor". Ky krem ​​ushqyes është e rekomanduar për lëkurë të thatë. Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për një gjysmë gotë me ujë të valë, derdh një lugë gjelle e lë nënës dhe njerkës, të lënë kapakun në për rreth një orë. Pastaj përzierje një lugë çaji lanolinë me shumë vaj ulliri, ngrohjes në një banjë me ujë. Gradualisht shtoni lugë gjelle infuzion tensionuar të nënës dhe njerkës dhe një lugë gjelle lëng fllad shtrydhur-së lë gjethe delli. Në fund të ndezur në një banjë me ujë deri qetë.

I ftohtë, të pastër frigorifer, të ruajtur deri në tre ditë. 3) Krem "Birch dhe Hithër." Rekomandohet për lëkurë të thatë. Për kuzhinier në shtëpi krem ​​një lugë gjelle e acaroj copëtuar të freskëta apo të thata lë me një buds thupër lugë duhet të derdh një gotë me ujë të vluar, të lënë të ftohtë. Pastaj shkrihen në një lugë çaji dush ujit të beeswax, shtoni një lugë gjelle gjalpë dhe të njëjtin hithër, thupër infuzion tensionuar. Holding përzierje në një banjë të ujit të një minutë, vymishuvaty deri qetë. Atëherë ju duhet të përktheni një shumë të kapacitetit të magazinimit.

Mbani krem ​​në frigorifer për disa ditë. 4) Cream "bajame Pritja". Ky krem ​​ushqyes është i përshtatshëm për lëkurë sensitive dhe të thatë. Për t'i bërë ajo duhet të shkrihet në një banjë të ujit të lugës çaj të beeswax dhe lanolinë, shtoni dy lugë të mëdha të vaj bajame dhe tre luge ujit u rrit (jo alkoolit). Pastaj hiqni nga banjë, të rrahur me mikser me shpejtësi të ulët. Përzierje ftohet pak, shtoni disa pika vaj esencial të trëndafil apo Sandalwood naftës Damask. Pastaj shumë butësisht trokas, cool, zhvendoset në një enë qelqi për ruajtje.
Mbani krem ​​të përgatitur në frigorifer për një javë. 5) Krem "Fruta".

Ai është i përshtatshëm për lëkurë të thatë. Më të mirë të përdorin atë si një krem ​​nate, por për të kombinuar - si një edukate trydtsyatyhvylynnoyi Facials. Për të përgatitur krem ​​duhet të mundë me një mikser të krem ​​e gjalpë lugë gjelle, vaj palme kokosit ose tul zbutur e mollë apo hurmë, një lugë çaji mjaltë të ngrohtë dhe vezë e verdhë veze. Mbani nevojën depo frigorifer dhe jo më shumë se dy ditë. 6.) Krem "shërimit" me Borsuchym yndyra. Ai është i përshtatshëm për lëkurë shumë të krisur. Në një xhami ose porcelani pjatë, përzierje një lugë gjelle e baldosa yndyrë, dy lugë Wort barishte vaj Shën Gjonit, një lugë çaji i dylli bee, katër pikat e vitamina A si dhe E në formë të naftës.

Pastaj ndezur në një banjë me ujë, nxitje deri në krem. Të ruajtur në një kavanoz qelqi e krem ​​për një javë në frigorifer. Aplikoni atë në fytyrën tuaj ose organ i vetëm vendos lëkurë të ashpër të thatë. 7) Krem "Strawberry". Kjo përbërje për zhuritur normale dhe kombinim lëkurës. Në një filxhan çerek me lëng fllad-shtrydhur lulushtrydhe shtoni një lugë çaji glicerinë perime, le të qëndrojë për 10 minuta dhe e rrahën me një mikser me një lugë çaji bollgur. Shitore në një kavanoz të mbyllur për dy ditë në 4 gradë C. Cream "kastravec" zbardhues. Për të gjitha llojet e lëkurës. Fshij një kastravec të vogël integruar, peeled lëkurën.

Në banjë me ujë të shkrihet një lugë çaji beeswax, shtoni tre lugë të mëdha të gjalpë bajame, dy lugë ujë dhe një lugë të madhe të kastravec integruar të valë. Tridhjetë minuta gatuaj një shumë në një banjë me ujë, nxitje herë pas here. Strain me napë dhe mikser të lëngshme, të rrahur deri në krem. Termi i jetës së tij - dy ditë. Ruajtur në shtëpi vetëm në një vend të freskët. 9) Cream "krem kosi". Ky krem ​​ushqyes mund të rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës. Për ta bërë atë një lugë gjelle kosi krem ​​syprinë forcë 30% yndyrë të përzier me një lugë çaji lëng limoni freskët, një lugë gjelle lëng të freskët me shalqi dhe një e verdhë veze veze të papërpunuara.

Në përzierje, shtoni dy teaspoons e rrit me ujë apo alkool preferuar locion ("Rose e ujit", "bukuroshe", "kastravec"). Pikoj në përzierje disa pika të zgjidhjeve të naftës të pasura me vitamina A dhe E, vajrave esenciale të trëndafil ngjyrë trëndafili, jasemini apo portokalli. Beat me mikser, hiqni frigorifer për krem ​​të trashë. Vendoseni në një enë të përshtatshme për përdorimin dhe ruajtur jo më shumë se gjashtë ditë në frigorifer. OlgaW,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!