Përdhes, trajtim artrit për Popullit


Për fat të keq, përdhes dhe artritit ishin sëmundje shumë e zakonshme në ditët e sotme. Megjithatë, simptomat e sëmundjeve të pari të ngjashme. Arthritis, përdhes, simptomat, trajtimi. Artrit - Inflamacion i nyjave, ku atje është ënjtje, dhimbje, lëvizje të kufizuar në nyje, skuqje të lëkurës dhe temperaturë në të përbashkët. Përdhes - Shkelja e metabolizmin e proteinave në të cilin ekziston një, inflamacion akut konvulsiv e përbashkët me skuqje rreth tij, ethe, të dridhura, lodhje, ënjtje të përbashkët ndodh. Me pak fjalë, joints përflakur, të lëkurës në zonën e përbashkët e prekur është e kuqe.

Të dy sëmundjet më të rinj çdo vit e tani edhe në njerëz shumë të rinj ka inflamacion i dhimbshëm i përbashkët. Megjithatë, mjekësia tradicionale ka objekte të shkëlqyer që lejojnë për trajtimin e përdhes dhe artritit nuk janë më pak efektive se barnave shumë të shtrenjta farmaci. Banjot terapeutike për përdhes dhe artritit. Finely copëtuar rhizomes thata e Acorus. Pastaj 2 tbsp. l. Rrënjët e këtij barishte derdh një litër ujë të vluar dhe vlim në banjë me ujë për 20 minuta, pastaj thith për tridhjetë minuta dhe filtruar. Pastaj derdh supë në banjë janë në 36 ujë shkallë.


Ju mund të merrni atë në ekzemë gjumit, reumatizmi, artrit, artrit, përdhes. Kursi i trajtimit 12 banja, një në ditë për 15 minutash. Ju gjithashtu mund të trajtoni duart tuaja dhe këmbët me tubs nxehtë me urtë supë. Për ta bërë këtë, vlim për ngrohje të ulët 100 gram. i urtë barishte (blej Kimistë gatshme detyrë) në gjashtë litra ujë do të valoj rreth 10 minuta. Supë gati të ftohur në një temperaturë të pranueshme. Hidh supë të nxehtë në një tas dhe e vënë atë në këmbë, derdh supë të nxehtë si ftohje. Çiftet duhet këmbët për një orë e gjysmë. Pastaj Vendos në çorape në këmbët e tij, dhe në qoftë se ne e trajtojmë dorën, apo doreza.

Procedurë është kryer rregullisht, mundësisht në kohën e gjumit.
Po i trajtojnë këtë muaj ilaç popullore. Nëse çdo gjë është bërë si duhet, gunga në duart absorbable, eshte dhimbje. Gjithashtu efektive në trajtimin e përdhes, artrit - Shabelnik që ju mund të blejnë në farmaci, përveç ajo nuk është e shtrenjtë. Për trajtimin e tretësirë ​​alkoolit mund të përgatitur. Pra, të marrë 250 gram thatë Comarum pluhur rrënjë, të mbushur një shishe vodka dhe do të insistojë pikërisht një muaj në vend të errët. Përfunduar tretësirë ​​të marrë një lugë çaji, larë poshtë me një gllënjkë ujë të zier në mëngjes dhe në mbrëmje para ngrënies. A janë trajtuar këtë mjet - rregullisht për dy muaj.

Gjatë periudhës së pasimeve dhimbje trajtim infuzion, joints tumorit bien. Së fundi, të përgatitur ilaç popullore më efektive për të trajtuar përdhes dhe artritit - krem ​​mjekësore. Për ta bërë këtë, një pjesë e vogël e gjalpë të freskët (mundësisht në treg për të blerë) të vënë në një tas smalt dhe shkrihet mbi zjarr. Kur të valë film naftës është formuar për të të hiqet. Kur naftës është pjekur për të hequr zjarrin, shtoni gjalpë në një tas me sa më shumë fërkim alkool dhe çdo gjë është e përzier plotësisht. Pastaj përsëri i zier mbi një zjarr për të djegur alkool. Masë e mbetur cool. Rub melhemin në nyje dhimbshme dhe e eshtra para gjumit.

Është e dëshirueshme që të fshij krem ​​në lëkurë preheated. Cheers! Svetlana