Mushkërive fibrozë mjetet juridike popullore, trajtim të mjeteve juridike popullore, simptomat, shkaqet


Kur pnevmoskleroze mushkëritë është përhapja e indeve lidhës nëpërmjet zhvillimit të procesit inflamator ose degjenerative. Si rezultat, ka shkelur elasticitet dhe gazit funksionin e këmbimit të pjesëve të prekura të mushkërive. Ndryshojnë patologjinë lokale (të kufizuar) ose formularin e përhapur. Pse ka një sëmundje, simptomat, metodat e trajtimit kombëtar do të diskutohet me ju sot në këtë faqe interneti, në botime, fibrozë të mushkërive, mjetet juridike popullore, trajtimi i mjeteve juridike popullore, simptomat, shkaqet.
Shkaqet e pneumosclerosis Sëmundja mund të zhvillohet në sfondin e një sëmundje:, formë akute kronik i pneumoni, bronkit kronik, gripit.

Gjithashtu fibrozë ndodh në një ambient të fëmijërisë infektive sëmundjeve: fruthi, kolli i keq. Të kontribuojë në zhvillimin e sëmundjes, substanca toksike, të ngjeshur kronike deje në mushkëri në dështim të zemrës, tuberkulozi pulmonar, një sasi të madhe të pluhurit në ajër thithur, etj Gjithashtu i sëmundjes mund të shkaktojnë lezioni i mushkërive vaskulare, scleroderma, lupus sistemik lupus, etj Simptomat pneumosclerosis Simptomë i parë dhe kryesor është gulçim. Në fazën e parë të sëmundjes është manifestuar vetëm gjatë ushtrimit. Por si sëmundja lë njerëzit edhe në pjesën tjetër.


Karakteri i saj varet në vendndodhjen e inflamacionit. Kur shpërndarjen e personit pribronhialnom pneumosclerosis përjeton vështirësi në exhaling, norma frymëmarrje ndërsa nuk ndryshon në mënyrë të konsiderueshme. Në lokalizimin intersticiale asnjë vështirësi exhaling, frymëmarrja bëhet e shpejtë, por me pak të qëndrueshme. Një tjetër shenjë e rëndësishme e sëmundjes është cianozë. Ai zhvillon pas dritës hypoventilation alveolar, difuzionit oksigjen abuzimit, hemodinamikën. Si rezultat, zhvillimin hypoxemia arterial. Një tjetër simptomë e zakonshme është një kollë, bronkit shenja. Fillimisht kollë nganjëherë shfaqet, atëherë rritet, duket më shpesh.

Sulmet e kollitjes e shoqëruar me pështymë bollëk të përzier me pleh organik. Trajtimit pneumosclerosis Për fat të keq, nuk ka asnjë ilaç trajtimet efektive pneumosclerosis. Terapia ka për qëllim zakonisht në bllokimin e aktivitetit të likuidimit themelor procesin patologjike. Mjekimi është zakonisht i gjatë, rreth 6 në 12 muaj. Në kryerjen terapi duke përdorur kortikosteroidet në doza të vogla, drogës kalium. Përdorimi i hormoneve anabolic Anhioprotektory, vitamina. Nëse është e nevojshme, përdorni një terapi të kombinuar prej dështimit të frymëmarrjes. Aplikoni seancat e fizioterapi, masazh gjoks.

Gjerësisht e përdorur terapi oksigjeni, fizioterapi. Në rast të fibrozë, kesh, shkatërrimin, qelbëzim mund të përdorë një operacioni, të tilla si heqjen e zonës së prekur të mushkërive. Trajtimet tradicionale Trajtimi pneumosclerosis përdorimit të ngjashme të mjeteve juridike popullore për bronkit kronik. Provoni disa ilaçe tradicionale popullore dhe efektive: Vendoseni në një termos 1 tbsp. l. një prej këtyre bimëve, rrëshqanorët trumzë, farë tërshërë, blu eukalipt. Hidh 0,5 litra ujë të vluar, të lënë gjatë natës. Në mëngjes, tendosje infuzionin, pini ushqime të nxehta të vogla gjatë gjithë dites.

Në mbrëmje thith ujë mirë larë fruta. Hani ato përditshme me stomak bosh. Ky ilaç popullore ofron popuskaye shpejtë, efekt diuretik, kështu ndihmon në lehtësimin e mbingarkesës në mushkëri. * Provoni një trajtim ilaç popullore: Mix së bashku 2 gota e verës së re të kuqe, 2 lugë. l. mjaltë, 2 copëtuar aloe fletë shumë vite. Së pari, të prerë gjethet, do t'i lash me ujë të rrjedhshëm, vënë në shelfin e poshtme të frigoriferit për një javë. Pastaj pres, përzierje me mjaltë dhe pastaj shtoni verën dhe llokoçis mirë. * Remove enët nga infuzion në frigorifer për 14 ditë. Pastaj të marrë 1 tbsp.

l. nënkupton para ngrënies, jo më shumë se 4 herë. * Shumë thjeshtë, por megjithatë efektive ilaç popullore - qepë. Cook qepë, fshij atë me sheqer. Pastaj ha 1 tbsp. l. Kjo do të thotë çdo dy orë, çdo ditë. Më mirë akoma, kuzhinier qepë në një sasi të vogël të qumështit të freskët. Pastaj shtrihet dhe të hani 1 tbsp. l. llapa çdo 02:00. Nëpërmjet objekteve të trajtimit të healers, Kushtoj vëmendje të veçantë për luftën kundër duhanit dhe veseve të tjera. Gjithashtu të përpiqet për të mbrojtur veten nga ftohjet, pneumoni, bronkit akut dhe kronike, tuberkulozi pulmonar.

Trajtimi i mjeteve juridike popullore pneumosclerosis mushkëritë rregullisht kalojnë një kohë të gjatë për të eliminuar simptomat dhe lehtësuar gjendjen. Cheers! Svetlana,