Lythat Flat mbi faqen e trajtimit te fëmijët dhe të rriturit


Lythat janë të natyrës virale dhe mund të transmetohet nga personi në person. Shumë shpesh këto formacion tumor në fëmijë, por jo në të rriturit është e rrallë për të parë ato. Pra, le të flasim më shumë për lythat banesë në fytyrën e trajtimit në fëmijët dhe të rriturit lythat rinore. Besohet se paraqitja e lythat mund të provokojë një dobësim të përgjithshëm të trupit, imunitet të reduktuar, lëndimeve, rritjen e lagështi lëkurës. Por, siç kemi thënë, arsye më themelore për pamjen e tyre - virus nga kontakti me një person që ka një rritje të lëkurës të tilla. Cilat janë llojet e lythat?

Speciet e tyre, ka shumë. Kjo mprehtë, shputës, i thjeshtë, mosha e vjetër, të rinjtë, filamentozë, dhe lythat banesë. Ata vijnë në tri grupe kryesore: Sharp - tumoreve, lythat, karakterizohet nga formimi i një buds trëndafili. Formuar shpesh sqetull, në ijë, gjenitale, anal. Standard - rrumbullakosura zakonisht, rritje të përshkruara që mund të ngjitet së bashku, duke formuar rritje të mëdha. Shpesh, ata janë të vendosura në dorsum e duart, gishtat dhe thembra të këmbëve. Flat ose të rinjtë - zakonisht më të vogla se sa të tjera, të butë, me një sipërfaqe të dendur.


Vendosur në duar, gishta, mund të shpërndara në sipërfaqen e trupit.

Cilat janë trajtimet për lythat banesë? Këto rritje janë hequr zakonisht nga ngrirjes me nitrogjen të lëngët ose ujë chloride etilik. Në Cryotherapy, e përdorur 10% të Lapis interferon melhem thaj, smeared me vitaminë E. vitamina Kështu Brenda A, E. Të gjitha këto mjete janë shitur në farmaci. Gjithashtu për trajtimin e lythat banesë duke përdorur provuar trajtime popullore. Si të hiqni lythat banesë në shtëpi? * Get shpëtoj i bezdisshëm rritje mund të përdorni mollë e papjekur.

Yndyrat lythat banesë në fytyrë, lëng nga molla të freskëta të gjelbra. Zakonisht Lythat zhduken pas 10 ditësh të trajtimit. Edhe vajos rritje e sheshtë qepë të freskëta lëng tri herë në ditë. * Provoni këtë ilaç: Pritini qepë peeled në peta të mbushur ato me uthull Për të mbuluar pjatë krejtësisht (jo esenca!). Lini enët do të thotë disa orë. Pastaj bashkëngjitni pjatë në një mbi lythat, kasetë të sigurt, të lënë të paktën 02:00. Nëse është e mundur, është mirë për të lënë të përfundojë në të gjithë natën. Onions janë përgjithësisht mjet shumë i mirë për trajtimin e lythat banesë dhe çfarëdo të tjera, papilomat.

Provoni një mënyrë tjetër:, qepë të pastër i madh i freskët, të prerë në mes të tij. Backfill vrimë kripë të madhe për të krejtësisht të plotësoni të gjithë në mes të rrugës. Të lënë të qëndrojnë derisa të shfaqet lëng. Rub rritje këtë lëng të paktën 5-6 herë në ditë. * Mix sasi të së bashku të barabartë të kripë deti, blu slurry argjilore me qepë të freskëta. Blind nga topat përzierje të vogla, mbyll tyre patch lythat fix. Ndrysho zakonshëm tuaj 2-3 herë në ditë. * Përgatitja përdorur Frog slurry e hudhër të freskët. Mix slurry rezulton dhe të njëjtën sasi e sallo, përbërjen yndyrat e këtyre zonave të prekura. * Muzik 3 karafil hudhër të freskët, i hedh atyre 0,5 cent.

Verë natyral ose uthull musht molle. Lini një vend të errët për 2 javë. Pastaj njomet marrë me anë të një pjesë të vogël të disk pambuku, atë të bashkëngjitni rritje e sheshtë rregulluar patch për të postoj kompresë brenda natës. * Hiq lëkurën e një banane të pjekur. E prenë në sheshe, vendosur pjesa ku mishi ishte në lëkurën e dëmtuar. On llapa lartë të shitjes së hudhër, kapem suva ose fashë. Ndryshimi ngjesh 2-3 herë në ditë. * Tërësisht larë patate të freskëta. Fshij atë me lëvozhgë në një rende gjobë, e vënë në letër slurry nënshkrimin letër bashkëngjitni për lëkurë të dëmtuar, fashë të sigurt.

Compress bëni natën në rritje e shuarjes. Ju mund të bashkëngjitni për zonat e dëmtuara njëpasnjëshëm në kusht tul petals lule të freskëta të egra u rrit hips. Ajo është gjithashtu e lubrifikuar mirë lythat banesë amoniak. Siç mund ta shikoni, do të thotë për të hequr rritje të bezdisshëm janë shumë dhe ne tani do të dini se si për të kuruar lythat banesë. Megjithatë, ata duhet të përdoren vetëm pasi diagnozën definitive. Pas rritje të padëmshme lëkurës thjeshtë mund të ngatërrohet me tumore të tjera të rrezikshme. Pra, në qoftë se keni qenë ndonjë formacion në lëkurë, tregojnë mjekun e tyre. Ai bën një diagnozë të saktë dhe të rekomandojë trajtimin në fëmijët që në këtë rast do të jetë më efektive.

Cheers! Svetlana,