Fruta pemë pemë molle


Një histori pak. Apple paraqiti në kulturë për të paktën 5000 vjet më parë. Në Odisea e Homerit, të shkruar më shumë se 1400 vjet më parë, shfaqet fruta lulëzimin e shtetit në ishull Kartsir (Korfuzit). Ata e rrahën atje dhe fjalët e përkushtuar kultivuar mollë. Gërmimet arkeologjike dhe hulumtim e ndërtesave të grumbull periudhën e vegjetacionit në Evropën Qendrore konfirmoi pamjen e pemëve frutore në këto fusha në të periudhës pas-akullnajore të njeriut Stone Age. Mori atë përsëri nga jugu i Indisë, Kinë, Persi dhe Turqi. Informacioni i parë letrar për plantacione kulturore mollë në Evropën Perëndimore në fillim të shekullit të VII para Krishtit.

e .. Dhe në Shtetet e Bashkuara ai erdhi vetëm në 1600 në zonën luginë Hudzonskyy atje për 250 vjet e ka përhapur në të gjithë SHBA dhe Kanada. Aktualisht, mollë të rritet në çdo kontinent përveç Antarktidës dhe Arktik. Në Rusi, ajo u shfaq me Kievan Rus. Gjatë gërmimeve arkeologjike në Novgorod në shtresat që i përkasin shekullit të XII, janë gjetur fara mollë, gjenden edhe tërë mollë - i vogël, por me prejardhje ndoshta kulturore. Në XVI mollë shekullit janë rritur në kopshte e rajoneve veriore Rusi. Shumë legjenda dhe këngë rreth mollë në vende të ndryshme.


Fjala "mollë" vjen nga fjala e vjetër "Ablon." Në gjuhën e lashtë të firmës "dhe" asimiluar - duhet të them "mollë". Pra, ajo është quajtur tani çekët dhe polakët. Në Bullgarisht ka asnjë ndryshim në emrat në mes të mollës dhe mollë, të dy - ". Yabylka" Përshkrim. Apple - pemë fruta 3-12 metra në lartësi me shatrovydnoy gjerë kurorën dhe shkon thellë në tokë, root vertikale. Ajo i takon familjes Rosaceae. Leh e pemëve frutore, çarje trungu burovataya; në degët e mëdha - gri-kafe; shoots rinj kuqalashe-kafe ose ullirit-jeshile ose serovoylochnye zhveshur, shpesh me spines.

Lë petiolate, alternative stipules, me obpadayuchymy, eliptik, gjerësisht, në krye - ngushtuar në majë të shkurtër, diferencë dhëmbëzuar, poshtë - të zbehtë jeshile, jeshile të errët, venat në një gjeth fletë dhe fillimisht ndjerë, më vonë glabrous; petioles 1-2,5 cm e gjatë. Lule e mollës pemë frutash me një diametër prej 5 cm dhe i mbledhur në fidaneve të shkurtuara në dorë malokvitkovi umbellate. Hi felted lule me 5 trekëndësh, gjatësi 6 mm i gjatë, vuri mbetur në sepals fruta; Petals rozë ose të bardhë, vajtje-obovate ose; stamens shumë - chashelistniki.

Shtyp me vezore të ulët pyatihnezdnaya, 5 ndërfutur në bazën e kolonave dhe stigmas holivchatymy. Fruta zakonisht të kuqe sferike ose të verdhë-gjelbër.
Farërat vezak, 7 mm i gjatë, i thatë - kafe pak gri, të freskëta - brownish. Frutash blooms pemë mollë në maj dhe qershor. Ripening fruta varet ndryshme të mollë dhe ndodh në mes të qershor dhe tetor. Shpërndarja. Specie Kulturore pema rritet kudo, përveç në zonat me temperatura ekstreme. Apple përhapur nga fara, rhizomes dhe i jep rritje të. Çorape. Me qëllim të trajtimit të përdorur lëngje frutash dhe fruta mollë se janë korrur në fund të verës apo vjeshtën e hershme gjatë maturimit të tyre.

Mollë të thata në furrë apo në furrë rus në 50-60 ° C dhe ruhen në qese për 2 vjet. Përbërja kimike. Kryesor i substancave të përfshira në mollëve janë - acidet organike (limoni, malic), sheqer (sakarozë, glukozë, fruktoza), pektin, fibër, vaj domosdoshme, tannins, vitaminë C, B, carotene, minerale mangan, sodium , kaliumit, kalciumit, paqëndrueshme. Molla janë të pasura me vitaminë P - përmbajnë 30-50 mg për 100 g fruta. Shkalla e përditshme është vitaminë - 50-100 mg. Pra, 1 - 2 mollë të sigurojë të rritur kërkesat e përditshme për vitaminë R.

Gjeni se cilat varieteteve të mollës shumicën vitaminë P vetë. Pra, nëse pulpë molle pas kafshimit është i bardhë, kjo do të thotë se vitaminë P ajo ishte. Në anën tjetër, në qoftë se ajo bëhet kafe, dhe në këtë mënyrë edhe thekshëm, kështu që është e pasur me vitaminë R. Në dobinë e mollë të tilla mund të ndikojnë pozitivisht në shëndetin e njerëzve që vuajnë nga hipertensioni. Pronat farmakologjike. Mollë janë efekt i dobët laksativ, të rritur sekretim urinar e biliare dhe të reduktuar ënjtje. Mollë të freskëta kanë veprim anti-inflamator, antiseptik dhe antimicrobial. Pektin Të burgosurit në mollë dhe neutralizimin e substancave toksike të lidhur, pastaj largimin e tyre prej trupit.

Të përfshira në mollë kalium ndihmon pacientët me urolithiasis tanin dhe përdhes, pengojnë formimin e acidit urinës në trup. Molla ngadalësojnë plakjen, anti-akumulimin në lëngjeve të indeve dhe produkteve acid gjakut të metabolizmit. Molla janë të rekomanduara për atherosclerosis dhe trashje, si dhe pektin thithin kolesterolin dhe për të eleminuar nga trupi. Aplikimi. Molla mund të përdoret për: reumatizma kronike dhe përdhes. Molla janë përdorur në skleroza, konfiskimit të sëmundjeve të veshkave guri, me avitaminosis C, anemi dhe dhimbje koke. Varieteteve të ëmbël mollë ndihmojë për ulcerat stomak, giperatsidnom gastrit, dyskinesia tëmth me rritjen e sekretimit stomakut.

Mollë kosi, rrezet ndihmojë në kolit spastik, gastrit hapatsidnyh, anemi, dyskinesia i zemëruar me sekrecion të reduktuar stomakut. Kur anemia hypochromic emërojë ekstrakt hekur apple-thekshëm, e cila është e përgatitur me mollë kosi. Ideja se mollë përmbajnë një sasi të madhe të hekurit të nevojshme për të stimuluar hematopoiesis, disi të ekzagjeruar. Kripëra hekuri në mollë pak, shumë më pak se qershi. Një tjetër gjë është se kripëra të hekurit me mollë më mirë absorbohet nga trupi për shkak se ata janë në një raport të favorshëm të vitaminave. Pjekur dhe të para mollë, të marra me stomak bosh, uluchayut tretjes, reduktuar ënjtje, të rrisë prodhimin e urinës dhe hekur.

Apple dhe përgatitjet me ndihmën e plagët duke ia tumoreve, hematomas dhe përdoren për bruises, kafshimet e insekteve. Pronat e shërimit të mollë varet ndryshme të mollë. Antonivka, për shembull, ndihmon me dizenteri, vret mikrobet që shkaktojnë atë. Lëng molle dhe mollë të japë rezultate të mira në trajtimin e enterocolitis kronike dhe akute. Supë të ngrohtë mollë dhe infuzion ujit të mollë, çaj mollë të japë efektin kurative në wheezing (ënjtje e litarët vokale) dhe në kollë të njomë. Së jashtmi slurry e mollë të freskëta aplikuar për të zbus inflamacion në zonat morth dhe të djegura në trup dhe është përdorur për të trajtimin e vështirë për të shëruar plagët.

Holluar musht molle uthull pi ujë në dispepsi, ethe, pastrimi organet e brendshme dhe plagë shëruese. Pirja e me uthull të ngrohtë ndihmon me helmim. Apple musht uthull ngadalëson plakjen, parandalon akumulimin e gëlqeres në muret e enëve të gjakut. Molla janë shumë të dobishme në dimër, kur ju doni të kaloni në proteina të bollshme dhe të shkruarit e rëndë. Medikamente. Të parandalojnë shumë sëmundje duhet të hani përditë 2 -3 mollë. Për të hequr lythat popull qytetit