Pemë frutash kajsi normal


Përshkrim. Pemë frutash 3 -17 metra i lartë nga Rosaceae familjes. Pemët kanë një formë të parregullt. Gjethet e saj janë të rrumbullakëta, të rregullta, të mëdha, diferencë serrate, degët e zhveshur. Lulet e pemëve frutore Pesë, i bardhë ose rozë, vetmuari. Humbje e ngjyrës në fillim të pranverës. Lule lule para se të lë. Fruta kajsi me një zakon gjatësor, raund të verdhë apo portokalli. Fruta maturohet në qershor-korrik. Farërat dritë ngjyrë kafe, banesë, apo për shije të ëmbël apo e hidhur. Shpërndarja. Edukate fruta pemë në disa zona të shumë vendeve të butë dhe subtropikale.

Kajsi i zakonshëm kultivuar në Lindjen e Largët, Kaukaz, Ukraina, Hungaria, Australi dhe Amerikë. Në Azinë Qendrore, pemët frutore më të mira janë rritur për vitamina dhe përmbajtjes së sheqerit në fruta. Çorape. Pemëve frutore Kajsi mund të jenë të thata dhe tenxhere të zakonshëm, sepse ato janë mbajtur shumë mirë në shtëpi. Më i njohur Mënyra - tharje. Me 4 kg kajsi të freskëta në thata formë vullnetit 1 kg kajsi të thata që mbetet gjatë. Frytet janë tharë në diell. Para tharjen e larë, prerë në gjysmë dhe të hequr fara. Atëherë feta për 10 minuta zhytur ne nje solucion ujor (2 h.


l. Acid citrik në një xhami të ujit), pasi të cilat ato janë të paraqitura në një shtresë të vetme në një sitë. Frytet janë tharë në diell 3 të - 4 ditë. Atëherë grimcat përbëhen disa shtresa në një prej sitave dhe fundi tharë në fund hije. Nuk mungojnë dhe kajsi gropa zakonisht. Pra pas ngrohje berthamat hidhura humbasin hidhërim të tyre dhe të bëhen të ngrënshëm. Pikëzat apo sinters masive transparent të verdhë në trungjet e pemëve frutore, çamçakëz kajsi të përdorura në prodhimin e produkteve të gjakut. Përbërja kimike. Frutat zakonisht përmbajnë limoni, askorbik, malic, acid tartaric, sheqer (kryesisht saharoze), provitamin A, vitaminë E, B15, pektin, taninet, niseshte, një numër i madh i mineraleve, inulin, hekuri, argjendi, kalcium, natrium, kalium, fosfor dhe magnezium.

Në fruta të thata përmban sheqer, acide organike, pektin, vitamina, acid Askorbik, kalcium dhe kalium. Fara e pemë frutash kajsi konvencionale përmban vaj yndyror, vitaminë B5, glycoside amygdalin, emulsin. Pronat farmakologjike. Pemët frutore të përmirësuar proceset e zemrës dhe formimin e gjakut, të stimulojë peristaltikės dhe promovuar sekretim të kolesterolit. Përdoret si laksativ i butë dhe agjent antipiretik, duke siguruar efekt tonik.
Aplikimi. Vlera terapeutik i pemëve frutore për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminave A (carotene), K, acid Askorbik, minerale, gjurmë elementë dhe substancave të tjera.

Frutat e freskëta përdoret zakonisht në të ushqyerit klinike. Ata përmirësuar shëndetin, të nxitur rritjen dhe normalizimin vitamina ngopjes. Koncentrim të madh të bërë hekur kajsi fruta domosdoshme konvencionale per anemi, anemia, sëmundjet e sëmundjeve kardiovaskulare sistemit përfshijnë zhvillimin e mangësi kalium. Veprimi 0.1 kg e kajsi në procesin e hematopoiesis është e barabartë me 0,04 kg të veprimeve të hekurit ose 0,250 kg të mëlçisë të freskëta. Frutat e zakonshme të rritur tretjen dhe është një pastrues të butë. Pini ato në sëmundjet e lëkurës dhe sëmundjet e mukozës orale.

Lëng Kajsi është e dobishme në shtatzëni. Kajsi të thata (kajsi të thata), janë të rekomanduara për atherosclerosis, si dhe kanceri si një burim i kaliumit lehtësisht të tretshëm. Në fara të para të pemëve frutore janë agjent anthelmintic. Brewed në çaj, ato përdoren në trajtimin e sëmundjes së zemrës. Nga fara kajsi prodhojnë "qumësht" kajsi, e cila është antitussive do të thotë dhe bronkit kollë e mirë, dhe përveç kësaj, trajtimi i hiccups, fytit dhe veshkat, inflamacion të trake. Medikamente. Lëng të freskët kajsi është pije normale vitaminë. Për të plotësoj nevojat e përditshme të njeriut për vitaminë C 150 mg vetëm lëng të mjaftueshme.

Kajsi përshkruara në pacientët e trajtuar me diuretike, si dhe dështimit të qarkullimit të gjakut, çrregullimeve zemra ritmin. Gropa Kajsi përdorur zakonisht në trajtimin e sëmundjes së zemrës. Çaj ngjitur.
Contraindications. Hani fara normale kajsi duhet të jetë i kujdesshëm për shkak të toksicitetit të tyre, por jo më shumë se 20 gram në pritje. Kajsi, sidomos i freskët, jo e dëshirueshme që të ketë një stomak bosh dhe të drejtë pas të hahet. Pirja e ujë të ftohtë pas pranimi i tyre çon në diarre. Kajsi të freskëta të dëmshme për pacientët me gastrit akute dhe sëmundje peptike ulçerë. Për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit në to, të thata sidomos, ata janë të kundërindikuar në pacientët me diabet.

Side Efektet kajsi tretje mund të parandalohen apo të hiqni ukropnoy ujë, kopër të freskët dhe anise.