Një papaja fruta prona të dobishme si ushqim


Homeland papaja ekzotike - Southern Meksikë, Qendrore dhe Amerika e Jugut. Kohët e fundit fryt ishin rritur pothuajse të gjitha vendet tropikale. Dhe edukate varieteteve të ndryshme, fruta të cilat ndryshojnë në pamjen dhe shije. Një tjetër e quajti pemë papaja pjepër, forma e tij fruta të ngjashme me një pjepër, ushqyese, e shijshme dhe të shëndetshme. Cilat janë përfitimet e këtyre frutave për shëndetësi, se si ta gatuaj ushqimet e shijshme me fruta, unë do t'ju them në faqen tonë, materiali i papaja frutash, karakteristikat e bukur, se si të përdorin atë në ushqimin. Pronat e dobishme e frutave papaja Këto fruta përmbajnë përfshin pothuajse të gjitha vitaminat B

si ata janë acid askorbik (vitaminë C), vitamina A, E, D, C. Gjithashtu fruta janë të pasura me elementet gjurmë të tilla si kalium, kalcium, magnez, natrium, fosfor, hekur, mangan, zink fruta përmbajnë pak kalori në 100 gram . tul përmban vetëm 39 kalori. Frutat përmbajnë sasi të mëdha të papain. Kjo enzimë është e rëndësishme për trupi prishet proteina, yndyrna. Prandaj papaja janë të rekomanduara për njerëzit me qenë në gjendje të tretet proteina. Papain nxit shkatërrimin e kolesterolit të dëmshëm, heq depozitat yndyrore. Prandaj, rregullisht të hahet disa pjesë të frutave në një ditë, ju mund të përshtateni peshë. Frytet kanë antibacterial, anti-inflamator pronave, kështu që ata janë përdorur shpesh në prodhimin e barnave që mund të luftojnë kancerin.


Lëng shumë të dobishme papaja. Është e rekomanduar për të pirë për njerëzit me çrregullime të tretjes. Nëse një person ka një rritje aciditetin e stomakut, është e dobishme për të pirë një gotë lëng 1 orë para drekës. Përveç përmirësimit të tretjes, zorrët pastrohen prej parazitëve. Gjithashtu përdorni lëng forcon në shtyllën kurrizore dhe indet përreth. Si për të ngrënë fruta papaja? Fruta papaja ka shije të shkëlqyer, edhe pse jo shumë e bukur jashtë. Vetëm të përdorni fruta të pjekur duhet, fruta si papjekur përmbajë latex, të dëmshme për shëndetin e njeriut. Pra, kur zgjedh një dyqan fruta, e bëjnë të sigurt se ajo ishte shumë e qetë, e butë, elastike, të verdhë.

Fryti është ngrënë zakonisht i freskët, por mund të përdoren si një përbërës për të pjatave të ndryshme. Para përdorimit, prerë atë në gjysmë, hiqni farat me një lugë, të pastër në lëkurë, ajo nuk mund të hahen. Pastaj, të prerë mishin në feta apo copa. Grimcat më të mira të përziera me feta portokalli. Lëng të spërkasë këtyre fruta të mund të përdoren për një koktej apo palosje ato sallatë frutash. I përgatitur shpesh nga pure papaja, shtoni fruta apo sallatë jeshile. Nëse shtoni copa të frutave gjatë luftimeve të mishit, bëhet e fitojnë më të butë shije nxitës. Mundohuni të gatuaj shijshme, ushqim të shëndetshëm me shtimin e frutave, ishull sallatë Për të bërë këtë sallatë ju do të duhet: 1 papaja frutash, fruta kivi 2, 200 g


gatuar, karkalec i ftohtë, 5 gjethet e marule të freskëta, 2-3 shekullore. l. freskët, krem ​​trasha dhe krem, 1 ch. l. paste domate, 1/4 h. l. mustardë fortë, 2 lugë. l. fllad i shtrydhur lëng limoni, një majë e kuq, piper i zi, kripë për shije. Në një tas të thellë, të kombinuar krem ​​kosi, krem, domate, mustardë, për të marrë një masë homogjene. Hidh lëng limoni, piper, kripë, fshij mirë. Salcë rezultuar derdh varkë salcë me lëng mishi, mënjanë mënjanë. Peel zhvishem fruta papaja, prerë në gjysmë, hiqni farat me një lugë. Mishi është i prerë me një thikë të mprehtë në feta të gjatë hollë. Zhvishem kivi, të prerë në 4 copa çdo kokrra të kuqe.

Predha karkaleca të pastruar. Shpëlaj marule, është përhapur 1-2 racione në pllaka, feta lartë Shekullarë të papaja, feta kivi në një palë, një pjesë të vogël të karkaleca. Hidh çdo pjesë të sallatë salcë. Hani sallatë duhet me gëzim, me disa verë të cilësisë frymë të bardhë. Baked salmon i mbushur papaja për këtë gjellë të shijshme të nxehtë ju do të duhet: 1 peshk rreth 1-2 kg. 1 papaja fruta, limon, 2 lugë. l. mjaltë, 1 tbsp. l. bleu në fasule dyqan mustardë, djegës pod 02/01, 03/02 karafil të hudhër, 1 lugë. l. rozmarinë e tharë, vaj ulliri, kripë për shije.

Pastroni salmon, hiqni peshore, zorrët, gushë. Tërësisht shpëlarje, fshij me një peshqir, të bërë prerje të vogla përgjatë kurriz, kripë. Në një tas të veçantë, të kombinuar mjaltit, 3 lugë. l. vaj ulliri. Shto mustardë, qull me miell misri hudhër, rozmarinë, lëng të freskët të gjysmë limoni, finely copëtuar piper djegës. Tërësisht furçë me gjysmën e të gjithë salcë të peshkut. Pritini frytin peeled papaja në copa të vogla, përzierje e tyre me karafil copëtuar në gjysmën e dytë të limon. Nafarshyruyte peshkut përzierje. Vendos salmon mbi fletë pjekje greased, vendin në furrë preheated, piqem në 230 gradë për gjysmë ore.

Përgatitja peshk të shërbejë me oriz, patate pure, sallatë, ose (më të mirë), një pjatë të veçantë. Ne të gjithë e dimë tani se si veti të dobishme të papaja, dhe si të përdorin atë për të ngrënë papaja. Shpresoj se ju do të duhet këto këshilla dhe receta për enët e shijshme me fruta ekzotike. Cheers! Svetlana,