Pas contraindications inyektsiyi Botox


Botox - nuk është gjë tjetër veçse një tip neurotoxin A. Ajo prodhon mikroorganizëm Clostridium botulinum, që është një toksina që ka natyrën e proteinave. Shumë di atë quajtur toksina botulinum. Advertise paraqitur së fundi për ne si një mjet sigurta të Botox për lëkurë të bukurisë, të shpëtoj prej tij, nga rrudhave. Por çfarë ndodh pas injektimit të Botox, injeksione Botox që janë contraindications ne nuk jemi të vetëdijshëm. Le të përpiqen për të sqaruar. Si funksionon kjo gjë? Lëkurës në fytyrën tuaj është e lidhur për muskujt e njeriut të vendosura më poshtë. Kur shprehja e fytyrës rrudhave të fytyrës gradualisht. Ato janë të vendosura në ballë, hundë e rreth syve.

Formuar edhe folds nasolabial. Nëse rrudhat bllokojë, lëkurë mbi ta shpejt rimerr elasticitetin e vet dhe rrudhat janë zbutur. Toksina Botulinum (Botox) të mund të bllokojë vjen nga nervore në impuls motor muskujve. Ajo nuk është duke shkaktuar atrofi të muskujve, si e ka bllokuar furnizimin e tyre të gjakut. Ka vjen një kohë zbutës muskujt e tendosur të fytyrës. Si rezultat, folds e lëkurës janë zbutur. Përveç kësaj, një person merr përdorur për të kontrolluar shprehje në fytyrën e tij. Mjekësia moderne përdor Botox në sëmundje të caktuara. Përdorin atë për të trajtuar blepharospasm (zazhmurivanie pavullnetshme), hyperhidrosis (rritur departamentit djersë), paralizë cerebrale, migrenë ndryshme, dhëmbët pavullnetshme skrehotinnya etj


Kohët e fundit, Injeksione Botox ishin përhapur në cosmetology.
Ky ndodhi kur mjekët zbuluan një procedurë "efekt anësor" që është rrudhë efektive. Prandaj, kjo tani është përdorur gjerësisht për të hequr rrudhat e fytyrës. Është aq i përshtatshëm, pothuajse menjëherë pas injektimit të Botox ju merrni një person pa rrudha! Ajo duhet të mbahet mend se ndikimi i drogës ekspozuar drejtpërdrejt rrudhave. Efektivisht heq rrudhat në ballin, hundën, rrjetë sy dhe vathë mjekër dhe qafën. Një beautician përvojë të kryejë procedurën në disa minuta. Megjithatë, nuk efekte sëmurë lindin.

Injections janë futur gjilpërë shumë të mirë drejtpërdrejt në lëkurë dele gjatë. Ky pacient është e rekomanduar për të vrenjt apo personi zmorschyt për peshën e rrudhave më të dukshme. Drogës është administruar gjatë tërheqjes së gjilpërës nën lëkurë. Për pacientët veçanërisht të ndjeshme me kusht lehtësim dhimbje të veprimit lokal. Ndonjëherë ju mund të përjetojnë një siklet pak. Por ajo shpejt zhduket. Si një rezultat i manipulimit të rrudhave të vogla dhe të mesme të zhduket krejtësisht, thellë janë më pak se 70-80%. Efekti i injektimit varet kryesisht mbi gjendjen e shëndetit të ciklit menstrual dhe llojin e lëkurës së pacientit.

Për shembull, lëkurë elastike është zbutur shpejt dhe me efikasitet. Efekti kryesor është 2 javë pas një droge të mirëmbajtjes. Efektiviteti ndikon edhe përdorimi i barnave të caktuara, dhe i fizioterapi. Efekti Rezistenca gjithashtu varet nga drogës. Për shembull, Botox injektuar në lëkurën e ballit të ketë një efekt më të gjatë se injeksione në qafë. Procedura ekzekutuar rezultat i shpëtuar një mesatare prej 3 deri në 6 muaj. Në mënyrë tipike, viti i parë i prodhuar vetëm një procedurë. Në vitet e mëvonshme, dy procedura mund të bëhet me një interval prej gjashtë muajsh.

Ashtu si çdo ndërhyrje tjetër në procesin e natyrshëm të injeksioneve toksina e botulizmit mund të kenë efekte anësore. Në rast të mbidozë e Botox mund të jetë paralizë tjetër të muskujve. Prandaj, në qoftë se keni ndërmend për të kryer këtë procedurë, i referohen vetëm në klinikat më të mira që kanë një reputacion të mirë në këtë fushë. Mjeku që kryen manipulimin duhet të përkryer kuptuar anatomisë së muskujve. Nëse specialist nuk ka njohuri të mjaftueshme dhe përvojë mund të ndodhë moshën mosveprim sipërme apo të ulët, qoshet shtrembërimin e gojës, rezultat i cili do të jetë drooling konstante. Në rastin e procedurës ekzekutuar dobët, riciklojnë atë përsëri pamundur.

Ne do të duhet të ecin të paktën tre muaj me një fytyrë të shtrembëruar dhe një shpirt të thyer. Për të parandaluar përhapjen e toksina në muskujt e tjerë, pacienti është i ndaluar për masazh fytyrën dhe të ligët. Injeksione Kundërindikimet e Botox Ka shumë contraindications kur ju nuk duhet të përdorin injeksione Botox. Këto përfshijnë shtatzëninë, përdorimin e dhënien e gjirit, medikamente të caktuara, duke përfshirë antibiotikët, dhe prania e alergjisë ndaj toksina botulinum. Prandaj, gjatë vizitës së parë deri në klinikë, ju duhet të merrni sa më shumë këshilla të mundshme në të gjitha contraindications ekzistuese. Mënyra amerikan i luftës kundër rrudhave imitoj "Botox" nuk është i vetmi në llojin e vet.

Ai është një kundërshtar i denjë - English droge "Dysport". Këto barna ndryshojnë në përbërje cilësore dhe metodat e prodhimit. Ata kanë dallimet në doza të përdorura, efektin që rezulton dhe sigurisë. Kjo Botox është konsideruar më i sigurt. Ajo nuk zhvilloj dobësia e muskujve kjo nuk do të marrë të drogës në qarkullim të gjakut. Por mos fillojë menjëherë. Siç e kemi thënë, efekti i saj mjaft të dukshme pas 2 javësh. Dysport hyn në fuqi pas disa ditësh, por kohëzgjatja e veprimit të tij është shumë më pak. Çfarë mund të bëhet para se të procedurës? Nëse ju doni të bëni injeksione Botox nesër?!

Pra ditë para se të procedurës është e ndaluar për të pirë alkool. Kjo do të shmangë bruising dhe hematomas. Ajo gjithashtu duhet të përmbahen nga duke marrë antibiotikë dhe anticoagulants. Ju nuk mund të vizitoni masazh, kur do të shtrihem. Përveç kësaj, një ditë para injeksione nuk duhet të vazhdohet kokën anim. Ajo mund të rrisin qarkullimin e gjakut në fytyrë, dhe drogës mund të shpërndahen në mënyrë korrekte. Svetlana,