Aplikimit Bee polen, prona, contraindications


Polen është prodhuar anthers lule. Ato rrethojnë pistil të lules së, që ndodhet në qendër. Bletët fluturoj nga një lule në tjetrën, bartin polenin në këmbët e tyre. Natyra kështu siguron fillimin e një fabrike të re të jetës. Polen është jashtëzakonisht i pasur përbërje që përmban mbi 250 ushqyesve dhe vitaminat. Për mënyrën se si një person i trajton bleta polen, aplikim, pronat, contraindications për përdorimin e saj ne tregoni faqen redaktuar sot. Përbërja biokimike e polenit Bee polen mbledhur nga bletët, përmbajtja e lëndëve ushqyese tejkalon mjaltë.

Ajo përmban proteina, aminoacidet, thiamine, riboflavin, acid nikotine, acid Pantothenic. Kjo shumë pyridoxine, biotin, acid folik, inositol. Ajo përmban sasi të mëdha të vitaminave B Kjo vitaminë stimulon sistemin imunitar. Rutin përfshira në polen, forcon muret e kapilar, enët e gjakut, duke i privuar trupin e infeksioneve depërtimit. Ajo eshte nje koncentrat natyral i amino acideve. Këto substanca të lejojë personi për të lehtësuar efektet e dietë të pahijshme, si reduktuar proteina indeve në dietë duke reduktuar proteina të kafshëve. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për të moshuarit. Për shkak të përmbajtjes së lartë të karbohidrateve natyrore, mineraleve, elementët gjurmë, produkt jep trupit me materiale të padëmshme të energjisë, në krahasim me sheqer të pastër.


Pronat e dobishme e bleta polen Mineralet që përmban polen bee, ndikojnë metabolizmin, gjakun, sistemin nervor, kockave, kërc, rritjes njerëzore. Ajo tregon trupin e kolesterolit të dëmshëm, forcon enët e gjakut, përmirëson përbërjen e gjakut. I dobishëm i saj për të përdorur në sëmundjet e zemrës, enët e gjakut. Kjo është e domosdoshme si një shtojcë për të trajtuar sulmet në zemër, tru, hipertension, zemrës ishemike, takikardi, aritmia. Substancat që pjesë e saj, të ndihmojë të rivendosur qelizat e dëmtuara, kështu që është e rekomanduar për të përdorur për të mëlçisë, pankreasit, veçanërisht kur shërohet nga trajtim për alkoolizmi.

Sepse bleta polen ka antibacterial, përforcuar pronat, ajo është përdorur për të trajtuar ftohjet, sëmundjet infektive, ajo mund të ndihmojë për të përmirësuar aktivitetin mendor, fizik. Bee polen gjithashtu t'ju shpëtojë nga depresioni, të rivendosur, të forcuar trupin pas lëndimit, parandaluar ups hormonal të lidhura me moshën, duke parandaluar plakjen e parakohshme. Përdorimi i bleta polen * Shumica produkt përdoret për forcimin, çlodhje pas lodhjes fizike apo mendore. Kjo duhet të marrë 1 h. L. polen tri herë në ditë. Fëmijët mjaft 1/3 h. L. * Për të përmirësuar imunitet me ftohjet e shpeshta, të marrë 1 \ 2-2 \ 3 h.

l. tri herë në ditë. Trajtimi duhet të vazhdojë për të paktën një muaj. Fëmijët mjaft e 1 / 4-1 / 3 h. L. në ditë. * Për të rivendosur funksionet e trupit, tendosje, lodhje, shërim nga një operacioni, të marrin polen për 1/3 ore. L. tri herë në ditë. Kohëzgjatja e trajtimit 3 deri në 6 javë. Shumë të dobishme për këtë qëllim polenit të përzier me mjaltë në raportin (1: 1). Merrni 1 h. L. tri herë në ditë. * Në traktit gastro-intestinal, të marrë 1 h. L. 3 herë në ditë. Në ulçerë stomakut, gastrit, kolit trajtim është polen veçanërisht efektive. * Një përzierje e mjaltit është mjaft e dobishme në sëmundjet e mëlçisë.

Në këtë rast, të marrë 1 Dess. l. përzierje 3-4 herë në ditë. Trajtimi për 1 deri në 2 muaj. Pas kësaj duhet të marrë një pushim për 3 javë. Pastaj të marrë 1 tbsp. l. tre herë në ditë, e tretur në një përzierje e një sasie të vogël me ujë të ngrohtë vluar. Aplikimi i sëmundjeve akute dhe kronike të mushkërive, ndihmon në eliminimin e inflamacion. Për këtë edhe të pranojë përzierje mjaltë (1: 1), 1 tbsp. l. 3-4 herë në ditë, gjysmë ore para ngrënies. Trajtimi duhet të kryhet të paktën 2 muaj. Më endëz është përdorur si një ndihmës ne trajtimin e kancerit. Efekt shumë të mirë nga përdorimi i polenit në fazat e hershme të hipertensionit.

Merrni atë për 1/3 ore. L. 3-4 herë në ditë për 3 javë. Pastaj të marrë një pushim prej 3 javësh, trajtimin përsëri. Merrni për mjetin bosh në stomak, atëherë presioni është normalizuar shpejt. Dhe ju do të shpejt të hequr qafe supra