Birra alkoolizmi - trajtim për Popullit


Birra - një pije që përmban alkool edhe pse ai krijon nga përbërësit natyral. Ajo përbëhet nga komponime ndryshme: karbohidrateve - 4.5%, Përbërjet azotit - 1% etanol, 7-12%. Birra përmban vitaminë B, e cila është një tharm, minerale dhe aminoacidet. Ky produkt është e dobishme dhe dëmshme njëkohësisht, ndikimi i saj mbi trupin e njeriut karakterizohet nga doza e përdorura. Vazhdimisht duke përdorur doza të mëdha të birrës, ju qetë në zhvillim birrë të pijshëm. Ajo është e ndryshme nga alkoolizmi zakonshme, dhe fillon me një konsum të përditshëm të birrës të madh. Zhvillimi i alkoolizmit birrës ndodh edhe kur duke përdorur pije e butë - me rritjen e dozës dhe tranzicionin në një birrë normale.

Problemi të dashuruar e birrës është barku birrë. Miti se efekti bark birrë në rritje - një ekzagjerim. Birra ka një përmbajtje ulët kalori se sa qumësht apo ndonjë lëng. Problemi dozë. Ju kurrë nuk pini 1-2 litra qumësht në ditë, në të njëjtën kohë si birrë të pijshëm në sasi të mëdha. Dhe jo vetëm një pije, por edhe një dash i mirë rostiçeri, patate të skuqura, kebabs, proshutë, djathë dhe ushqime të tjera të lartë kalori që kontribuojnë në formimin e një bark birrë. Birra në doza të vogla - pije të shëndetshme. Ai përmban vitamina B dhe vitaminë R. plotësoj proceset energjisë në trup, të përmirësuar metabolizmin, përmirësojnë zemrën dhe të vënë një shumë të rruazat e gjakut.


Si pjesë e birrës është më shumë se 20 aminoacidet gjithashtu kemi një grup të madh të elementeve gjurmë: hekuri, bakri, fosfor, magnez, kalium. Çdo birrë është krijuar nga produktet natyrore, por natyrisht, dobia e saj varet nga pasterizim mëtejshëm. Birrë mesatare pasterizuar dhe humbet disa aminoacidet dhe elementët gjurmë. Pa filtër - mban të gjithë komponentët të dobishme. Birra përmban antioksidantë që përdoren për parandalimin e tuberkulozit, arteriosklerozës dhe madje edhe kancer. Në bazë të industrisë prodhon krem ​​për përtëritje të lëkurës. Megjithatë, të gjithë do të kishte qenë aq i mirë në qoftë se nuk përmban alkool aty.

Për më tepër mjaft vështirë të bindur njerëzit se pirja e tij të birrë dhe ai ka nevojë trajtim. Në fund të fundit, asnjë nga pinë birrë nuk e konsideronte veten një alkoolike. Gjithkush mendon se mos e pi atë, por pse jo të marrë kënaqësi dhe humor të mira! Megjithatë, në qoftë se një person e kupton se pacientit, dhe kërkon të të hequr qafe të varësisë vizituar një institucion mjekësor, ne mund të shpresojnë për trajtim. Në diagnozën birrë të pijshëm, trajtimi i mjeteve juridike popullore kryejë kompleks. Hapi i parë - hiqni pacientin nga qejf. Faza e dytë - për të zhvilluar neveri të qëndrueshëm për të pirë. Faza e tretë - pastrimit.

Të nxjerrin ndihmë nga mjeti popullore qejf - lakër turshi shëllirë, ajo punon kastravec më të mirë. Ju gjithashtu mund të japin mineral apo ujë të kripur lehtë me limon. Për të zhvilluar neveri të alkoolit të përdorur këto mjete popullore gjysmë pots litër të mbushura me 3 kënaqur patrajtuar. Hidh ujë të ftohtë dhe vlim për 30 minuta. Ostudzhenyy filtruar supë dhe shtoni 100 gram. Kumak. Përzierje është lejuar të dhomë të ngrohtë ose në afërsi të sobë në 12:00, pas filtruar përsëri. Lejojnë pacienti të pi 200 gram tre herë në ditë. Për të ndaluar birrë mjetet juridike popullore pijshëm, përdorni një zierje e lule Hypericum dy herë në ditë për dy javë.

Gjatë kësaj kohe pacienti nuk është më e tërhequr për të alkoolit. Ne duhet të kujtojmë se Wort Shën Gjonit ndikon në zemër. Trajtimi më i vjetër kombëtar për alkoolizmi konsiderohet Baranec (mosses klubit, Baranec). Receta: 10g brewed twigs bimëve në 200 g ujë të vluar, vlim për ngrohje të ulët për 15 minuta. Merrni 2 lugë çdo orë për të përfunduar neveri të alkoolit kur ajo do të paraqesë për të pacientit. Baranec ka një numër të efekteve anësore, kështu që para se duke e përdorur atë duhet të konsultoheni me një mjek. Për neveri të alkoolit duhet të largohen brenda dy javësh, dy fletët e rrënjë gjirin dafinë në 250 ml të vodka.

Pas pijshëm këtë infuzion, pacienti do të ketë një neveri të qëndrueshme ndaj alkoolit. Lovage është përdorur si një mjet për neveri ndaj alkoolit. Një gotë vodka, insistojnë 2-3 ditë, me rrënjët e bimëve. Jepni pacientit 20-30 minuta ajo prerë off. Procedura përsëritet 3-4 herë. Më e lehtë
Mënyra im për të pastruar trupin është edukimi fizik. Ushtrimi përshpejtojë rrjedhën e gjakut dhe metabolizmit në trup. Kjo me djerse excreted toksina dhe mbeturinave. Gjithashtu përdoret për të pastruar trupin e një njëzet vaskë të nxehtë, rozmarinë dhe livando. Temperatura e ujit 35-37 C dhe bimëve të rritur sekretim kripë nga veshkat 20-25 herë, pastrimin, kështu trupin tuaj.

Në përfundim, do të thosha fjalë e urtë: të gjithë është mirë që në moderim. Çdo pije janë të dobishme, por përdorimi i tyre i tepërt çon në rezultate të pariparueshme nuk janë gjithmonë të shëruar dhe shërim.
Fitimtar