Pesha Birra humbje dietë menu për 7 ditë


Birra - i lashtë, me të vërtetë popullor dhe të dashur nga shumë pije. Gjatë viteve, kjo pije është një shumë e debatit dhe spekulime. Disa argumentojnë se birrë është e mirë për shëndetin. Të tjerë argumentojnë keqardhje e tij, të mirë, të mbajtur atë të gjithë së bashku për të pirë, pavarësisht argumenteve. Dhe këtu është një tjetër lajm për të dashuruar birrë. Sipas shkencëtarëve italianë nga pirë birrë mund të humbni peshë. Për këtë qëllim, një dietë të veçantë birrë për humbje peshe, rënie në 7 ditë. Le të përpiqen të kuptoj se çfarë është efekti i këtij dietë, konsideroni argumentet "për" dhe "kundër" përdorimit të birrës në qëllime dietetike.

Dietë birrë. Ideja për "": Kuptimi i kësaj metode humbje peshe është e bazuar në supozimin se ngrohja e pije të ftohtë (birrë, natyrisht, pi vetëm i ftohtë) trupi konsumon shumë energji. Kjo tregon numrat jashtëzakonshme - gjoja për të pirë 1 litër e trupit të ngrohtë shpenzon 23 000 kalori! Por kjo metodë do të punojnë vetëm në qoftë se ju nuk rrinë peshk kripë birrë, patate të skuqura dhe i krisur. Ajo ishte nga snacks popravlyayutsya pa dashuruar birrë përjashtim. Në qoftë se ju ndiqni këtë parim, ajo do të jetë në gjendje për të humbur 2-3 paund shtesë në javë.


Sigurisht, pini një birrë në ditë është e nevojshme. Për këtë dietë ofron një menu: e hënë - gjatë ditës, të pini 1 litër birrë, ha 100 g qull Buckwheat pa gjalpë;. E martë - mirë gjatë gjithë ditës pijë 1 litër. birrë, hani 100 gram mish pule të zier; E mërkurë - 1 litër. birrë dhe 100 g të zier peshkut varfër, shkëmbinj të mira oqeanike; E enjte - e njëjta sasi e birrës dhe 100 g mish lope të zier; E premte - 1 litër. birrë. Në raste të tjera, të hani perime të freskëta dhe fruta; E shtunë - pini 1-1,5 litra. pije; E diel - tërë ditën duke pirë ujë mineral të pastër pa gaz. Kjo dietë është projektuar për një javë, të paktën dy javë.

Gjatë kësaj kohe, ju mund të humbni më shumë se 5 £ mbipeshë. Por subjekt i një dietë të tillë duhet të braktisin plotësisht përdorimin e yndyrë, kripë dhe sheqer. Nëse ju bëni një regjim të vështirë, ju herë pas here mund të pini një filxhan kafe të zezë natyrore ose hani një copë çokollatë e errët. Përveç birrës duhet të pini shumë lëngje për 2 litra. në ditë. Pra, nëse ju keni probleme të veshkave, kjo metodë nuk është absolutisht i përshtatshëm. Përkrahësit e këtij dietë të mbajë qëndrimin se e natyrshme, birrë jetojnë përmban shumë vitamina. Ai përmban vitamina B, vitaminë C. Birra përmban kalium, natrium, kalcium. Nga birrë e mi të preferuar është bakër, silic, hekur, fosfor, magnez dhe zink.

Por më e vlefshme në të është prania e hop ka një efekt pozitiv në trup.
Pije ul nivelin e kolesterolit të keq në gjak, ka një efekt pozitiv në sistemin nervor, përmirëson tretjen dhe madje zgjat rinjtë. Kundërshtarët birrë argumentojnë se përdorimi i saj rrit sasinë e paund shtesë. Por shkencëtarët italianë, zhvilluesit birrë dietë kërkesa që ju mund të humbni peshë duke pije, më e rëndësishmja të mësojnë se si për të zgjedhur një pije të cilësisë dhe pini atë siç duhet. Opinion "kundër": Megjithatë, ekziston një mendim i kundërt lidhje me përfitimet e pijeve të buta. Ajo gjithashtu ka një të drejtë të ekzistojnë.

Le të gjetur se çfarë janë argumentet kundër përdorimit të birrës: Njerëzit rregullisht, të pijshëm këtë pije janë të dëmshme për trupin tuaj, si edhe shpirtrat amatore. Ky pretendim mjekët edhe në vendet ku birrë është konsideruar pije kombëtare - Irlanda dhe Gjermania. Dietë Birra është shpesh shkaku i aritmi, tension të lartë të gjakut, sëmundje të veshkave. Veshkat nuk janë thjesht në gjendje të ndryshojë ky numër hyn në trupin e lëngjeve të dëmshme. Si rezultat - çanta nën sytë, personi brezkle, ënjtje të gjithë trupin. Gjithashtu vuan zemrën. Në muskujve kardiak mund të zhvillojë distrofi toksike të alkoolit, e cila mund të shkaktojë pasoja shumë serioze.

Jo të gjithë pajtohen me faktin se birrë promovon humbje peshe. Shumë shkencëtarë thonë se një dietë me përdorimin e birrës, në të kundërtën, shkakton trashje, si me një pije në trup merr një shumë të karbohidrateve. Ky ndryshim proceset metabolike në trup, mëlçisë vuan. Përfundimisht ajo bëhet e paaftë për të punuar intensivisht dhe të gjithë përbërësit e dëmshëm toksik së bashku me alkool bien direkt në gjak. Në të ardhmen, mund të ndryshojë gjakun e vetë. Sidomos të dëmshme për të pirë një shumë të birrës me burrat. Me kalimin e kohës, ata të grumbulluar një numër të madh të hormoneve femërore, kështu që ajo fillon të bymehet, trashet, merr një "bark birrë".

Për më tepër, kjo rrit gjoksin dhe natyrën paprishur. Njeriu, si gruaja është histerike, arsyeja inflamator. Pastaj ai e humbi të gjithë interesin në femra. Gratë, megjithatë, duke u bërë përfundimisht prej burri. Ata të ndryshuar formën zë, trupit, dhe sjellje është si një njeri. Para se të përdorni një dietë të ri birrë të modës, e konsiderojnë të gjitha idetë "për" dhe "kundër". Dhe, edhe pastaj të marrë vendimin e duhur. Nëse vendosin për të humbur peshë në këtë mënyrë, blej cilësi, pije të gjallë, dhe më e rëndësishmja - të butë. Svetlana,