Onions pjekur nga flokët i hyrë në mish


Heqja pahijshme flokët në shtëpi shpesh çon në problemin e flokëve i hyrë në mish.
Në mënyrë tipike, kur ju hiqni një pjesë të eshtrave të tij nuk mund të rritet dhe të mbetet nën lëkurë, si një trup të huaj. Për shkak të kësaj, ka kruarje, skuqje dhe inflamacion. Qime që rritet përbrenda nën lëkurë i jep shtresa e brendshme e lëkurës, indet nënlëkurore dhjamor dhe trupi jep probleme serioze. Kjo mund të shkaktojë inflamacion më lart që të acarohet. Si për të hequr flokët thellë i hyrë në mish? Nëse heqja e flokëve e flokëve të mbetur nën lëkurë siç duhet painlessly të hequr ajo ndihmoj beauticians.

Nëse për ndonjë arsye ju vendosni të bëni vetë, sigurohuni që ju ndiqni rregullat e higjienës personale. Lani duart me sapun, të marrë një gjilpërë dhe piskatore dhe me kujdes fshij atë me alkool. Pastaj ngre flokët gjilpërë dhe pull it out me piskatore. Morning fërkim alkool dhe furçë salicili ose vaj zinkut. Nëse jeni duke u përpjekur të heqin qafe e procedurës hyrë në mish veten e flokëve nuk ishte shumë e mirë dhe nuk ka pasur shenja të inflamacion të lëkurës, provoni mjete efektive popullore për trajtim. Disa receta unë dua të ju ofrojnë sot. Qepë të pjekur nga të piqem flokët i hyrë në mish në furrë qepë të freskëta dhe prerë atë në gjysmë.


Vendos një gjysmë të prerë në lëkurën përflakur dhe zabyntuyte. Pas 04:00 në të njëjtën gjysma e qepëve, të prerë pjesën që ballafaqohen lëkurën, dhe pastaj të bashkëngjitni llambë në vlim dhe zabyntuyte. Ndryshim, prandaj, fashë çdo 4:00 për të përfunduar trajtimin. Në mënyrë tipike, kursi i mungon një onions pjekur. Gjithashtu llambë mund të piqem apo kuzhinier në një test në qumësht. Pastaj pure dhe qepë duhet të zbatohet për lëkurë të dëmtuar, si një kompresë për marrjen shpëtoj e inflamacionit dhe qelbëzim me flokë të hyrë në mish. Për të bashkëngjitur vaj të parfumuar vlim, e cila përgatitur shtëpinë.

Fshij me të pastër dhe rosto qepë, një lugë gjelle mjaltë dhe një lugë çaji miell. Disa herë në ditë lyej vendin ku e flokëve i hyrë në mish. Mash qepë pjekur me sapun të integruar në një raport prej 2: 1. Vendoseni këtë përzierje në lëkurë i përflakur, patch top fix. Procedura kryhet të paktën 5 herë në ditë. Ky mjet është shumë efektive, dhe ul inflamimin dhe promovon shërimin. Hiq inflamacion të lëkurës kur duke hequr qimet i hyrë në mish do të ndihmojë fondet kombëtare të bazuar në vite të aloe, trajtim me aloe Pritini bimë fund më i madh e lë, shpëlarje nën ujë dhe pure me vrap për një slurry shtetit.

Apliko në zonën e prekur dhe aplikoni një fashë. Ndrysho fashë mbi të freskët çdo ditë në zhdukjen e abscese dhe inflamacion. Aloe lë prerë në peta të përfundojë atë në një copë napë dhe shtrydh lëng. Yndyrat këtë lëng të dëmtuara të lëkurës, e bëjnë kremra dhe fasha natë. Lëng i freskët gatuaj çdo kohë. Thith një copë gazë në një përzierje me lëng aloe, lëng mishi flaxseed, bajame dhe vajrat e ullirit, të marra në pjesë të barabarta. Marlechku Apliko në zonën e prekur dhe zabyntuyte. Fashë të ndryshojë çdo ditë. Për vatrave të madh të qelbëzim spërkasë zonën e prekur e pluhur të veçantë mjekësore.

Për gatim pres gjendjen e pluhur i tharë aloe gjethe, u rrit petals dhe temjan. Procedura kryhet të paktën 4 herë në ditë. Për të parandaluar qime që rritet përbrenda shpenzojnë procedurë pastrimi duke përdorur pastrim të lëkurës. Tërësisht Grease steamed para pastrim të lëkurës depilim, fërkoni atë. Pastaj tërësisht pije lëkurën me ujë të ngrohtë dhe shpullë për të fshirë flokët. Për të parandaluar qime që rritet përbrenda dhe për të parandaluar përdorni një pastrim dy herë në javë. Para depilim zbut, të pastër dhe moisturize lëkurës. Hequr flokët vetëm përmes rritjes së tyre. Pas procedurës, me kujdes fshij lëkurës alkool kozmetike.

Ndiqni këto rregulla dhe lëkura juaj do të jetë i qetë për një kohë të gjatë. Svetlana,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!