Piper ftohjet e aplikimit suva, gripi


Tani në aktivitet të plotë të ftohtë dhe të gripit të sezonit. Wind, borë, acar - por askush nuk anuluar pushimet e dimrit, aventurën e Vitit të Ri, udhëtime dimrit jashtë qytetit, rollers, coasters rul dhe argëtim të tjera tradicionale të dimrit. Rezultati: të ngrirë duart, këmbët, hundë kthye blu, acar cheeks zbardhen. Këtu, larg nga të ftohtë, bronkit, fyt i lënduar përbashkëta dhe në vend të shampanjë dhe Barbecue në shtëpi periferike të duhet të shtrihen në gjithë ditët zbutës në shtrat me një termometër nën krah. Për të shmangur një përfundim të tillë të trishtuar, për të parandaluar zhvillimin e ftohjet, ka trajtime efektive, mustardë, bankat, fasha.

Ka një mjet i mrekullueshëm i patch piper. Pra Le të kujtojmë se si të përdorin një copë toke piper këtë rast, përdorimin e ftohjet, pronat gripi së. Nëse ju ndjeheni mire, temperatura filloi të rritet, kollë, nuk presin sëmundjen. Provoni patch piper, që mund të blihen në çdo farmaci: * Pritini një rrip të llaçit, rreth 1 cm të gjerë, zam atë në fillim të lëkurës të ballit në majë të hundës.. Pritini një rrip të dytë, rrinë në lëkurën e hundës nën sytë. A duhet të marrë kryqin. * Muzik llambë freskët me lendet, të përzier me llapa të hudhër copëtuar.


Vendi përzierje në një qese me tre shtresa të qese garzë pryshyyte deri kasetë, varet në gjoksin e tij. Mbaj këtë qese për tre ditë. Arna në fytyrë të ndryshojë çdo ditë. Pas tre ditëve të ftohtë nuk do të gjurmojë. Ky mjet mund të duket disi e çuditshme, por një vlerë të provoni. Ajo është shumë efektive. Ose nuk përpiqen për të kapur një të ftohtë apo të pirë shampanjë në të ftohtë, kështu që ju nuk do të shkojnë me një suva në hundë e tij. E pra, në qoftë se nuk vberehlysya, hundë i lagësht, sytë zaslezilis, gjithmonë duan të teshtij, dhe duhet të trajtohen sa më shpejt që të jetë e mundur. Nëse zabolilo *, fyt reddened, patch piper sërish vijnë në shpëtim.

Vetëm tani vija e tij obkleyte falangave të gishtat e dy duarve. Simptomat e angina zhduken në disa ditë. Sigurisht, në qoftë se ju të filloni trajtimin në fillim. Gjithashtu e mirë gjatë fillimit të ftohtë, grip, sidomos nëse kollë fillon, përdorni pluhur të thatë mustardë. Ata kanë nevojë për këmbët të ngrohtë. Mos harroni se si ju trajtohet mirësinë tuaj pak, gjyshja dashur. Hidh një mustardë pak të thatë në çorape, ata vënë në këmbët e tyre, të shkojë në shtrat me një batanije të ngrohtë. * Nëse ju nuk e pëlqen erën e mustardë është një alternativë. Ju mund të lyej këmbë të veçantë, ointments aromatik dhe të balms, si "yll Vietnamese."

Sipas mendimit tim, mustardë ende e preferuar. Nëse ju janë "ngrirë të kockave", takim Vitin e Ri në vilë ngrirë. Ose janë marrë valle në pyll pranë pemën e Krishtlindjes, i rrethuar nga zogj dhe ketrat, ju do të dush të nxehtë me vajra esenciale, me mente, eukalipt, dhe kështu me radhë. P. ujë të nxehtë do të të ngrohtë dhe vajra janë të dobishme në mukozën e hundës. Kjo procedurë është e lehtë për të "thyejnë" hundë, heq ënjtje, frymëmarrja bëhet më i lehtë. Në këtë kohë edhe të përpiqen për të pirë më shumë lëngje. I përshtatshëm për çaj të nxehtë me limon, mjaltë, lëng kokrra të kuqe, lëng. Uluni në një dietë të lehta, le trupi nuk shpenzoj energji për të tretet një vakt të rëndë.

Hani ushqime të lehta: djathë, kos, arra, perime të freskëta dhe fruta të pasura në vitaminë C është e dobishme për të marrë vitamina. Nëse mundi undead, dhimbje të fytit të fortë, të vënë në gjoksin e tij, viçat këmbët mustardë, bankat. Në patch gjoks shkop piper. Vetëm tani mos keni nevojë për të prerë atë në shirita. Pas procedurë mirë rubbed në lëkurë të gjoksit, përsëri, ngrohja vaj të parfumuar, compress ose aplikoni alkool, fshehur me kujdes një batanije të ngrohtë, të përpiqet për të fjetur.
Compress mund të mbajnë 1,5 - 02:00. Dhe mos harroni të vjetra, bankat mira. Ca preferojnë ata të lumtur. Well, e dy të këqija zgjedh më pak, në mënyrë që të më të përshtatshme.

Gjëja më e rëndësishme kur duke filluar sëmundjet kataral - shtrihem për të paktën 3 ditë. Gjatë kësaj kohe, ju mund të përdorni popullore mjetet juridike trajtimit, të aplikojnë gripit piper patch, pini çaj të nxehtë me mjaltë, qumësht ose limon. Dhe mos u bëni merak - nëse trajtohen siç duhet, në kohë, ju do të duhet disa ditë të pushimit. Vetëm tani fustan, ju lutem ngrohta. Të kujdeset për veten dhe të qëndrojnë të shëndetshme! Svetlana,