Piper tretësirë ​​për forcimin e flokëve kundër humbjes së flokëve


Beautiful flokë të shëndetshëm me shkëlqim - dekoratë e dëshiruar për çdo grua. Për fat të keq, jo të gjithë ne e kemi një kokë të trashë e flokëve nga natyra. Dhe në qoftë se ne e flokëve filloi të bjerë, zbehet, të rritet dobët. Çfarë duhet të bëni? Gjëja kryesore - mos e humbni shpresën! Ka shumë truket që mund të shpëtojë flokët e gjatë të trasha. Humbja e flokeve - një proces i natyrshëm. Është e njohur se në humbjen normale e përditshme e flokëve është deri në 80-100 copë në ditë. Por nëse fiston janë tufa e qëllimeve të flokëve, ju menjëherë duhet të ndërmarrë veprim. Kjo mund të ndihmojë mjetet juridike popullore të tilla si karamele mente infuzion. Për të mësuar se si infuzion karamele mente për forcimin e flokëve kundër follicles flokët ne flasim sot në këtë faqe interneti.

Shkaqet e humbjes së flokëve mund të ndryshojnë: - Stresi, shtet i rëndë psiko-emocional e depresionit; - Abuse flokëve trajtimet agresive (ngjyrosje, perms, duke theksuar, straightening, mbartës). - Humbja e flokëve mund të shkaktojë kequshqyerja, dobësimin e trupit për shkak të dietat pabalancuara. - Një numër i sëmundjeve, çekuilibër hormonal, sëmundjet e sistemit endokrin, traktin gastrointestinal, ul imunitetin. - Disa medikamente - hormonet, ilaqet kundër depresionit. Sot, shumë ekspertë zhvilluar barna për flokët që mund të blihen në barnatore dhe dyqane kozmetike.


Objektivi kryesor i mjeteve të specializuara është për të ndaluar humbjen e flokëve dhe stimulojnë rritjen e tyre. Për këtë ilaç zyrtare e përdorur drogë hormonale, Mezoterapia. Në raste të rënda edhe të bëjë transplantet e flokut. Por para se të rrënjësisht të zgjidhur problemin, është e nevojshme për të referuar në përvojën e paraardhësve tanë. Pas të gjitha, i madh-madhe-gjyshja jonë kohë më parë zbuloi recetë për kujdes të flokëve. Për ta bërë këtë, vizitoni domosdoshmërisht Salons shtrenjta ose të shkojnë në tokat e largëta në kërkim të "magjike" të holla. Mrekullia e drogës mund të gjendet direkt në kopsht. Kjo piper i kuq i nxehtë.

Në mjekësinë popullore për të përmirësuar rritjen dhe forcimin e flokëve ka fituar popullaritet alkoolat speca të nxehtë. Për rritjen e flokëve, ajo është një nga më të mira dhe të provuar mjetet. Sigurisht, në rastin e humbjes së flokëve për shkak të hormonal vodka piper dështim nuk të shpëtuar situatën, por me një shkelje të përkohshëm të rritjes së flokëve ajo mund të jetë shumë i dobishëm. Si rezultat, studime të shumta efikasiteti i speca të kuq konfirmuar zyrtarisht trichologist drogës dhe ajo mund të blihen në çdo dyqan bukurie ose farmaci. Por në qoftë se ju keni disa kohë të lirë dhe ju doni të provoni, tretësirë ​​e piper i kuq mund të bëhet në shtëpi.

Për përgatitjen e tij nuk ka nevojë për një shumë të shpenzimeve. Dhe më e rëndësishmja, ju do të jetë i sigurt saktësisht se çfarë tretësirë ​​juaj nuk përmban preservatives dëmshme. Bazuar në gjendjen e flokëve tuaj, ju mund të rregulluar përmbajtjen e përbërësve në tretësirë, për ta bërë atë më të "djegur" ose në të kundërtën, zbutur efektet e piper i kuq. Parimi i tretësirë ​​piper Red piper infused alkool warms kokës që rrit rrjedhjen e gjakut në lëkurë e kokës. Follicles flokët fillojë të marrë ushqyesve më shumë. Kështu, karamele mente infuzion parandalon humbjen e vjetra dhe të "forcuar" rritjen e flokëve të reja.


Infuzion i vodka piper është mjaft e thjeshtë për të bërë në shtëpi: 5-7 copë speca të nxehtë pour fërkim alkool (0,5 L) dhe të lënë përzierje në një vend të errët për 1-2 javë. Çdo 7 ditë duhet të jenë tërësisht të shkundur shishe. Para përdorimit, infuzion duhet të thahet. Nëse nuk ka alkool fërkim, tretësirë ​​mund të jenë të përgatitur me vodka. Kërkesë Para se të larë rrënjët e flokëve për të vënë në një numër të vogël të infuzione. Për lehtësi, një shiringë e disponueshme (pa gjilpërë) mbledhë infuzion me ujë dhe të kokës. Rub lëvizje jashtëm. Për ngrohje më të mirë të kokës për të vënë një qese plastike dhe kapelë të ngrohtë leshi.

Pas 40-60 minuta pije me ujë të ngrohtë. Për të rritur efikasitetin e tretësirë ​​është e dëshirueshme që të përdorin shampo kundër humbjes së flokëve. Infuzion është e dëshirueshme që të përdorin rregullisht, 1-2 herë në javë për një muaj. Pas pushimit, trajtimi mund të përsëritet sërish. Udhëzime shtesë për përdorimin e tretësirë ​​piper Në bazë të tretësirë ​​i kuq piper mund të bëni maskë e flokëve. Duke përfshirë përbërësit shtesë mund të rrisë efektet pozitive të flokëve të kuqe piper. Merrni pjesë të barabarta tretësirë ​​e piper, raki, vaj rodhe, mjaltë. Në përzierje për të vrarë verdhë veze dhe përzierje.

Maskë të mbajë për 01:00, ju mund të lënë gjatë natës. Nëse keni lëkurë shumë të ndjeshme të thatë mund të lehtësuar efektet e alkoolit duke përdorur vajra të ndryshme - farë rrushi, pluhur, ulliri, Jojoba, kungull, buckthorn det. Për të pasuruar maska ​​mund të shtoni disa pika të vitaminës E, A ose B vitamina gjithashtu mund të përdoren vajra esenciale të barbarozë, livando, rozmarinë, pemë çaji. Kundërindikimet: - Piper i kuq origjinalitet; - Psoriasis, bruises, inflamacion i kokës; - Hipertensioni Këto janë disa manipulime thjeshtë për të ndihmuar të mbajtur flokë të shëndetshëm dhe të bukur.

Të jetë i shëndetshëm dhe i bukur! Daria,