Dietë personale për grupin e gjakut 4


Grupi i katërt i gjakut - më i ri, është se ai ishte 1.5 mijë vjet më parë. Ky grup është shumë e rrallë, siç është gjetur vetëm 8% e njerëzve në planetin. Ajo ishte rezultat i përzierjes grupet e dytë dhe të tretë të gjakut. Njerëzit me një grup të katërt, me imunitet të dobët, të ndjeshme ndaj ndryshimeve në sistemin e tretjes së ushqimit, ndjeshmërisë ndaj sëmundjeve ngjitëse, ato janë anemi mjaft të zakonshme, të zemrës dhe kancer. Prandaj, ne ofrojmë atyre të zgjedhur posaçërisht dietë për të përmirësuar shëndetin, e cila ofron meny të moderuar të përzier. Duke e përdorur atë, të fillojë hartimin e një dietë për të grupit të gjakut 4 për veten e tij.

Identifikimi ushqime "tuaj" të shëndetit të ndihmuar trupin dhe dëshirën për të pasur ato. Besoni ndjenjave tuaja. Mos harroni se si nganjëherë papritmas doni diçka solonenkoho bllokim pastaj papritmas vetëm mjedër. Dhe të gjithë për shkak se trupi vetë e di se çfarë ajo ka nevojë. Pasi dietë hartuar personale për grupin e gjakut 4 do të merrni ju një mjek të mirë pa ndonjë mjekim. Ushqim dhe dietë për grupin e gjakut 4 Njerëzit e këtij lloji të pusit të gjakut tretet peshkut, mishit dhe produkteve të qumështit, fruta kosi, pothuajse të gjitha perimet. Për të reduktuar peshën e tepërt ajo është e rekomanduar për të minimizuar ose eliminuar përdorimin e produkteve të tilla si proshutë, mish të kuq, proshutë, misër, hikërror, grurë, piper, fara luledielli.


Nxitja hollim alga deti, peshk, tofu, pineapple, herbs, murriz, sanëz. Ushqimi për grupin e gjakut 4 - Menu Ushqimi përdorur dietë do t'ju ndihmojë ju të humbni peshë dhe të ndjehen më mirë. Për lehtësinë e përdorimit do të jepet dietë e grupit të gjakut në Tabela 4 produkte në të cilat ne shpërthyen ato në të dobishme, neutrale dhe të dëmshme për trupin. Mishi dhe produktet e mishit Janë të dobishme - mish qengji, gjeldeti dhe lepuri.
Neutrals mund të quhet - mëlçisë dhe mish fazan. Duhet të jetë e përjashtuar nga dietë e viçi, mish derri, mish viçi, patë, pule, trembem, rosat, thëllëza dhe rropulli - zemër.

Ushqim deti dhe Peshku Efektet e dobishme janë skumbri, sardelet, ton mish, specie peshku salmon, troftë, bli, bas detit, cod, pike, kërmijve. Grupet Neutral produktit përfshijnë krap, mish peshkaqeni, shpatë-peshk, ndjej, mustak, koregon, harengë freskët, kallamar, midhje, gjuhën e detit. Shmangni shojzë e Atlantikut Verior, anchovies, bli, ngec, salmon i tymosur, ngjala, gaforre, karkaleca, merluc, karavidhe, oktapod, oysters, mishit breshkë. Qumështi dhe produktet e qumështit Nga produktet e dobishme përfshijnë qumësht dhie, kos, gjizë, djathë varieteteve "feta", "Gjiza", "mocarela".

Produktet Neutral Grupi përfshijnë lloje të djathrave "Adam", "Gouda", "çedër", "Emmental", "Swiss" qumësht soje, qumësht, të ulët-yndyrë, djathë të përpunuara, djathë soje "tofu" serum. Të përjashtuar nga dietë e qumështit të tërë të freskët, akullore dhe milkshakes, varieteteve djathë "djathë kamember" dhe "lloj djathi" djathë me myk dhe blu. Vajra dhe yndyrna Ushqimi, ushqyerit në grupin e katërt të gjakut duhet të përmbajnë vaj ulliri. Është shumë e dobishme. Ajo duhet të shtohet në salads dhe drithërat, ai vetëm duhet të gatuaj. Neutral klasën e naftës është badiava, rapeseed, liri dhe mëlçisë cod naftës.

Përjashtojë luledielli, farë pambuku, misër, susam dhe vaj Safflower. Drithëra, bukë dhe prodhimet furrë Nga produktet e dobishme përfshijnë bollgur, krunde tërshërë enët, bollgur, miell i bluar trash miletin, kokoshka, sprouted bukë gruri, grurë, thekër dhe oriz. Në një grup neutrale e krunde gruri, embrion gruri, buke elbi lartë të proteinës në buke, nga një përzierje e drithëra produkteve nga tërshëra ose krunde gruri, bagels. Nuk është e rekomanduar për të përdorur pastë misri, hikërror, produkte misri apo miell hikërror. Perime, fruta dhe manaferrat Dietë për humbje peshe të grupit të gjakut 4 do të ndihmojë të hequr qafe paund shtesë.

Përdorimi i perimeve të tilla si shalqi, lulelakër dhe fletë, panxhar, brokoli, patëllxhan, mustardë dhe panxhar gjethe, selino, parsnips, hudhër, kumbull, grejpfrut, limon, pineapple, fiq, rrush, kivi, Kastrati, gooseberries. Produktet neutrale janë lakër, kohlrabi, lakër e kuqe, karrota, kungull i njomë, kungull, patate, turnips, daikon, bamje, qepë, rrepkë, spinaq, pjeshke, mollë, kajsi, dardhë, mandarinë, pjepër, shalqi, fiq, ullinj jeshile të bardhë, luleshtrydhe, raspberries, blueberries, currants zi, rrush të thatë, perime serë. Nuk është e rekomanduar për të përdorur misri, Angjinarja, rrepkë, raven, karçof, hurmë, banane, portokall, ullinj të zi, kokosit.

Lëngje dhe pije Të dobishme për njerëzit është e karrota lëng, lakër, selino, rrush, qershi; lëng boronicë; ekstraktet e xhenxhefil, murriz, jamball, kamomil, echinacea, u rrit; kafe të çfarëdo lloji; çaj jeshil. Grupi i produkteve neutrale janë të ujit, acidified me lëng limoni, lëng shalqi, mollë, kajsi, pineapple, grejpfrut, teas fletë mjedër, i urtë, karamele mente, sanëz, mani, yarrow, verë e kuqe dhe të bardhë, sode dhe birrë. Është e rekomanduar për të eliminuar të vjetëruara lëng portokalli, TEAS nënën dhe njerka, stigmas misri, tërfili i kuq, çanta zonjë, fletë Senna, aloe, HOPS, bli çaj, pije raven, sode dhe cola, kokteje vodka, pije dietë me i ndryshëm Zëvendësuesit sheqer, çaj i zi (me ose pa kafeinë).

Ushqimi për grupin e gjakut dhe 4 i ëmbël i pastër - nuk compatible. Nëse ju doni të ëmbël, ju hani bllokim. Alexander,