Ndërprerja e shtatzënisë në fillim në shtëpi


Shumë gra të reja janë në kërkim të mënyrave për abortin në shtëpi, në vend se në një strukturë mjekësore.
Arsyet për këtë janë të shumta. Shpesh nuk para të mjaftueshme për abortin mjekësore, vajzat e reja ndonjëherë frikë të tregojë prindërve për gjendjen e tyre, kanë frikë të publicitetit. Megjithatë, ne duhet të mendojmë me kujdes para se të bërë këtë veprim. Gjinekolog do të kryejë operacionin e profesionale, me humbjet më të vogla për shëndetin e grave. Aborti i kryer në mënyrë të pavarur në shtëpi mund të përfundojë shumë keq, vdekjeprurëse. Dhe asgjë nuk do të ndodhë, asgjë. Sot, ne do të diskutuar këtë çështje, le të flasim për abortin në fazat e para në shtëpi.

Pets Metodat e abortit Në fazat e hershme - 6-12 javë, aborti është kryer ilaçe. Në një datë të mëvonshme e treguar vetëm kirurgji. Ilaç më e zakonshme në shtëpi është mustardë thatë. Pluhur është derdhur në banjë, para-mbushur me ujë të nxehtë. Ajo duhet të qëndrojnë në ujë të nxehtë të tillë për një kohë të gjatë. Ujë të ngrohtë dilates enët e gjakut, duke kontribuar në një rritje të mprehtë presion mbi mitrës. Si rezultat, gjakderdhje të hapur me gjak shkon embrion. Ky ilaç në shtëpi është jashtëzakonisht i rrezikshëm për gratë. Gjakderdhje është zakonisht shumë e bollshme, ajo është shumë e vështirë për të ndaluar pa ndihmën e një mjeku.


Si rezultat i këtij shteti e një gruaje mund të vdesin nga një humbje të madhe të gjakut. Nëse procedura nuk sjell rezultatin e dëshiruar, shtatzënia vazhdon, fëmija mund të lindë i sëmurë, i dobët. Ajo do të jetë një sfidë për nënat për jetën. Aborti shumë gra përdorin një zierje e tansy. Kjo bimë përmban një substancë helmuese. Kur injektuar në trupin e gruas, ata vrasin embrionin. Ajo është gjithashtu i mbushur me pasoja të rënda. Fetus i vdekur në mitër është shpesh, përfundimisht fillon të tretem. Kjo kusht shkakton helmim të gjakut, dehje të përgjithshme, e cila mund të çojë në vdekje.

Shumica mund të konsiderohet infusions padëmshme e bimëve që nxisin tkurrjes së mitrës, në këtë mënyrë, nuk është një dështim. Këto fonde jetë edhe më efektiv vetëm në fillimin e shtatzënisë. Megjithatë, herbs përdorur përmbajnë substanca toksike, sepse përdorimi afatgjatë, mbidozë mund të shkaktojnë helmim, të ndikojë negativisht në mëlçinë, veshkat. Aborti me herbs Ndërtesave disa barishte përdorim lakërishtë. Mblidhni bar të freskët, pije me ujë të rrjedhshëm, pije me ujë të valë. Pastaj bluaj bimore përmes mulli. Vendos slurry rezulton palosur në disa shtresa të napë, shtrydh lëng.

Holluar lakërishtë lëng zier ujë 1: 2. Plotësoni mjet në tas smalt, vlim, të mbajtur në ngrohje të ulët për 2-3 minuta. Strain, të marrë 1 tbsp. l. çdo 02:00. Bluaj në një slurry shtet klubi-myshk bar rrafshuar. Pour 1 tbsp. l. tul 2 gota ujë, të sjellë një çiban. Pastaj gatuaj kjo do të thotë një nxehtësi shumë të ulët për 5 minuta. Pastaj të përfundojë pan me diçka supë të ngrohtë, prisni disa orë. Strain, pini 1 tbsp. l. çdo herë përpara se të hahet. Clean, Shpëlarje freskët trehtsvetkovoy rrënjë gentian. Shtrydhje ato me gërshërë apo një thikë. Derdh ujë të pastër me normën prej 1 në 10.

Vendoseni në një banjë me ujë, kuzhinier rreth ngrohjes ulët për 15-20 minuta. Atëherë, pritni derisa të ftohtë, rreth 1-2 orë. Strain, të marrë 1/3 filxhan 3-4 herë në ditë. Hidh 2 tbsp. l. lë bimëve barberry 1/4 filxhan vodka (alkool). Mbylle jar me një infuzion kapak, hiqni një vend të errët për 2 javë. Atëherë infuzion do të jetë e errët të verdhë me një shije të hidhur. Ajo duhet të marrë 25 pika. për uji gjelle disa herë në në ditë. Vendoseni në një tas 1 h. L. Ashe tomentosum bari i thatë. Hidh 1 filxhan ujë të vluar, të mbuluar, të mbuluar me një peshqir, të mbajtur në këtë formë 02:00.

Pastaj tendosje infuzion, pini 2 lugë. l. infuzion të ngrohtë 4-6 herë në ditë. Mos mbidozë! Mos harroni se duke marrë këto mjetet juridike popullore, ju jeni shumë të rrezikojnë shëndetin e tyre. Shumica vijnë nga shpirti dhe të kërkojë me problemin në institucionin mjekësor. Në shtatzëninë e hershme, aborti mjekësor është kryer duke përdorur medikamente. Për këtë qëllim, duke përdorur medikamente të veçanta - mifepristone, penkrofton, mifehin. Ato kontribuojnë në refuzimin e fetusit nga muri mitrës. Si rezultat, fetusi është hequr me gjakderdhje të bollshme menstrual. Ajo është e mirë për të shmangur shfaqjen e shtatzënisë së padëshiruar, duke përdorur kontraceptivë

zgjedhja është shumë e gjerë. Për raste urgjente pas medikamente raporti seksual të pambrojtur janë përdorur për të parandaluar shtatzëninë e padëshiruar. Ata janë marrë menjëherë pas raportit seksual. Më të popullarizuara dhe të përballueshme konsiderohet Postinor (në dispozicion në barnatore). Të marrë e tij 2 herë brenda 12 orë pas marrëdhënies seksuale. Dua të paralajmëroj grave të reja në lidhje me rreziqet. Ndërprerja e shtatzënisë pa kujdes mjekësor mund t'ju kushtojë shëndetin dhe jetën. Silleni veten me përgjegjësi. Nëse ka një problem, ajo është më mirë që të konsultoheni me mjekun pa humbur kohë. Përveç kësaj, në fillim të këtij problemi është zgjidhur pa probleme dhe me më pak humbje për shëndetin tuaj.

Svetlana,