Ndarëse arre të trajtimit, përdorimit, contraindications


Shumë njerëz e dinë në lidhje me përfitimet e arra për shëndetin e njeriut. Por jo të gjithë e di se muret e arrës është një numër i substancave që janë të nevojshme për funksionimin e duhur të trupit të njeriut. Kështu muret arre gjithashtu mund të trajtohet. Për këtë arsye, ne edituar faqen e internetit dhe vendosi për të folur për arre ndarje, trajtimin, përdorimin, contraindications për përdorimin e tyre. Kështu, ne e konsiderojmë, në faqen e internetit që ofron receta për mjekësi tradicionale. Ndarëse e aplikimit arre Recetë për luftimin e jodit mangësi Mungesa apo mangësi të jodit në trup çon në çrregullime shumë të rënda dhe sëmundjeve, të tilla si çrregullimit të funksionimit të gjëndrës tiroide.

Përveç kësaj, për shkak të mungesës së jodit në trup mund të zhvillojnë të gjirit dhe mitrës dhe adenoma. Dobësia e mundur dhe dridhur gishtat, harresa dhe nervozizëm, dhe rrit presionin e gjakut. Për të kontrolluar nëse ju kanë sasi normale të jodit në trup para shpifje gjumit për disa ngushtë jodit strips parakrah me qeth. Nëse gjurmët e jodit në mëngjes nuk do të jetë, atëherë ju keni mangësi jodit në trup. Dhe pastaj si ne të nevojshme për të shërimin pronat e ndarëse arre. Ju duhet gjysmë mure një filxhan arre, por pa shell.


Ata duhet të derdh në një tigan dhe pour dy gota me ujë të ftohtë, pastaj të vënë në zjarr dhe të sjellë një çiban. Pastaj bëni zjarr të qetë dhe pastaj nxjerrjen rreth dhjetë minuta. Pastaj supë duhet të qetësoheni, atëherë ajo duhet të thahet dhe pini tri herë në ditë për një gllënjkë. Trajtimit shkojnë nga një në katër javë.
Kur jod, ju do të ndonjëherë mbrëmjet aplikuar në lëkurë, lëkurë do të ndalet salcë, ju mund të jetë krejtësisht i sigurt që shërohet nga sëmundja. Si rezultat i kësaj, ju do të përmirësojë shëndetin, metabolizmin dhe shërohen qetësinë.

Kollë Prescription në sëmundjet e nyjeve do të marrë 20 arra dhe 500 ml vodka. Arra të ngrënë dhe perehorodochki bëjë shishe dhe pour vodka, pastaj mbush në një vend të errët dhe të ftohtë për dhjetë ditë. Gjatë kësaj periudhe tronditur shishe 2-3 herë në ditë. Kur tretësirë ​​është e gatshme, ai duhet të marrë një lugë gjelle dy herë në ditë, dhe kjo ishte mëngjes dhe mbrëmje. Përveç kësaj, një tretësirë ​​i tillë është i dobishëm në mungesa e jodit, ajo do të ndihmojë në sëmundje të tilla si diabeti dhe hipertensioni, mosfunksionim tiroide dhe kolit kronik. Ky ilaç bën një kollë dhe ndihmon në sëmundjet e joints.

Kjo tretësirë ​​mund të fshij ato. Pas infuzion është i plotë, të marrë një pushim për një javë, pastaj ri-filluar trajtimin. Trajtimi i konjuktivit nga ndarëse zierje e mureve arre arre të përkryer të përballen me konjuktivit. Ndarëse Grate në një pluhur dhe shtoni një gotë e gjysmë ujë të ftohtë, pastaj të vendosni përmbajtjen në zjarr dhe të sjellë një çiban. Kjo zgjidhje duhet të ziej për ngrohje të ulët për njëzet minuta. Pastaj tendosje përmes napë marrë infuzion dhe të fillojnë trajtimin. Për të bluaj ndarëse, ju mund të përdorni mulli rregullt kafe.

Dip topa pambuku infuzion dhe vënë në kapak gjysmë ore. Compress duhet të jetë e ngrohtë. Kursi i trajtimit është dy deri tre javë. Në këto sëmundje, ndarëse arra përdorur për të trajtimin e BPH dhe prostatës dhe cysts ovarian. Receta zierje Merrni muret dy lugë arre dhe mbush ato gota e gjysmë ujë të vluar, pastaj vlim përzierje për njëzet minuta rreth ngrohjes ulët. Pas kësaj kohe, vë supë mbush për një orë. Supë tjetër për të pirë për tre orë gjatë ditës.

Alkooli tretësirë ​​e ndarjet arra të ndihmuar në kurimin e shumë sëmundjeve. Kjo tretësirë ​​sukses përballuar sëmundje tiroide, me çrregullime të traktit gastrointestinal dhe sëmundjeve të nyjeve. Gjithashtu në këtë listë mund të shtohet hipertensionit. Për të përgatitur një tretësirë ​​alkool derdh në shishe gjysmë-litër të errët mur arre një e treta e shishes, dhe pastaj pour vodka në krye të shishe dhe vendin shishe mbush për tre javë. Pas kësaj kohe, tendosje infuzion dhe për të marrë një lugë para se të hani.

Trajtimi i diabetit duke përdorur mure arre për të luftuar diabetin përgatitur infuzion tjetër. Hidh dy lugë ndarëse vodka se ajo mbulon ato. Vendoseni këtë përzierje të mbush për një javë dhe pastaj të merret çdo ditë për gjashtë pika të këtij ilaçeve, para se të hedhur ato dy lugë ujë. Trajtim minimal është tre javë. Ajo mund të zgjasë deri në tre muaj, në varësi të çfarë niveli i sheqerit në gjak është në pacientit. Trajtimin e kancerit, mastitit dhe fibroids mitrës duke përdorur tretësirë ​​e mureve arre dhe ndarëse janë përdorur janë arre.

Për të përgatitur tinctures ata duhet të derdh një mur shishe qelqi e njëzet arra dhe derdh 100 ml 70 për qind alkool. Mbylle shishe dhe të vënë në një vend të errët. Një javë tretësirë ​​të zgjasë deri në tre herë në ditë. Ditët e para të pesëmbëdhjetë pika tretur në 30 ml ujë të ngrohtë. Gradualisht të rritur numrin e pikave, por mund të shkojë deri në njëzet pika. Kursi i trajtimit është dy muaj. Break dhjetë ditë, ju mund të përsërisë trajtim. Indikacionet për përdorimin Të gjitha të recetave të mësipërme, dhe përgjithësisht arre kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga psoriasis ose ekzemë.

Gjithashtu contraindication për përdorimin e saj është i dermatit atopic dhe urtikarie, Angioedema dhe gastrit akut. bagirrra123,