Perge aplikacionet bee pronat medicinale


Perge Birra përmban shumë amino acide të përdorura për sintezën e proteinave në trup, acidet yndyrore, vitamina, minerale, dhe një sasi të vogël të phytohormones. Përbërja e tij i pasur kimike të produktit e bën të dobishme për rehabilitim. Kjo është arsyeja pse ne redaktuar faqen e internetit dhe vendosi që të flasim më shumë për atë që është bee Ambrosia, aplikimin, vetitë kurative në këtë artikull. Perge bletë - një nga produktet më të dobishme e bletëve, e cila është një polen mbledhura nga bletët. Veçori e saj është se bleta polen është tamped në qeliza dhe pastaj nënshtruar Ambrosia procesin e fermentimit laktik pa oksigjen.

Në përgjithësi, ky produkt është një shumë e rëndësishme dhe të vlefshme për bletët pikëpamje mbarështimit. Pjesë e bletëve të rinj të përdorur menjëherë, disa mbajnë larvat, që është steril në gjendjen e saj të përsosur atë si ushqim. Ka disa lloje cerago: • krehër - nuk të ekspozuar ndaj trajtimit njerëzor. Mbetet pak, i mërzitur shpejt. Përveç kësaj, kjo ambrosia zakonisht gjenden në krehër të vjetër, të cilat përfshijnë mbetjet e fshikëzat; • ambrosia Ground - është marrë nga kërcëllimë njëqind e mjaltë. I ruajtur më mirë se krehër. Megjithatë, është e vështirë për të përcaktuar përqendrimin e cerago në këtë produkt.


Përveç kësaj, jo të përshtatshme për njerëzit alergjike në mjaltë; • nxjerrë nga qindra - mbajtur mirë. Përmban mjaltë dhe papastërtitë. Perge bletë zakonisht kombinon të hidhur, të ëmbël dhe kosi shije, e cila varet në fabrikë, e cila është mbledhur polen. Bee ambrosia ka një veti të tërë ardhshëm medicinale: • Ka • antioxidant A mund të veprojë si një agjent antitumor • përdorura në trajtimin e atherosclerosis • ai ka forcë për të kapërcyer sëmundje, prostatës, traktin gastrointestinal, mëlçinë, veshkat • Ajo është efektive në rakit feminor • diabet • shërojnë redukton inflamacion, përshpejton shërimin plagë • Perge rinovimin • Ajo rrit efektin e antibiotikëve nuk shkaktojnë alergji cerago gjitha pronat e shërimit për shkak të përbërjes së saj kimike.

Polen nga e cila bletët të prodhojnë në të përfshihen rreth 250 komponentë! Perge përmban 10 amino acidet esenciale, të gjitha vitaminat e njohur, 20 esenciale amino-acidet, rreth pesëdhjetë enzime dhjetra karbohidrateve dhe elementët gjurmë, hormonet ndryshme, duke përfshirë heteroauxin - ". Rritjeje Matter" Aplikimi cerago bletë Ky bletari produkt është përdorur gjerësisht për qëllime mjeksore. Pergam është efikas në sëmundje të tilla: • ulçerë dhe 12 ulçerë duodenale; • gastrit, koliti; • Anemia; • Atherosclerosis; • prostatitis dhe prostatic hyperplasia; • hipertension; • aksident cerebrovaskulare; • patologjisë i sistemit nervor; • çrregullime endokrine; Perge ka një efekt stimulues në sistemin imunitar.

Mund të përdoret në gratë shtatzëna dhe fëmijët. Besohet se ambrosia ngadalëson trupin e plakjes dhe ruan rininë dhe shëndetin për një kohë të gjatë. Zakonisht, ambrosia merret brenda nga resorption. Kjo metodë është për shkak të faktit se proceset themelore të nxjerrjen e ushqyesve nga vendi i saj është në gojë dhe nën ndikimin e enzimeve pështymë përmban ai. Është e rëndësishme që të ndiqni dozen cerago jo për të provokuar zhvillimin e hypervitaminosis. Rriturit për parandalimin e përdorimit të përditshëm rekomandohet 25-50 gram dhe fëmijët 1-15 gramë. Kur marrja cerago përzierje e mjaltë dhe një dozë pak më shumë të llogaritur në secilin rast veç e veç.

Nëse jeni të sëmurë, ju mund të marrë një dozë të dyfishtë të ambrosia për disa ditë. Admiroj doza rritur jo cerago rekomanduar, pasi ajo mund të ketë efekte negative mbi mëlçinë dhe veshkat. Në mënyrë tipike, ju merrni cerago rreptësisht jo të rregulluara. Nëse ju mendoni shurdhim në stomak, ajo është e mirë për të marrë atë pas ngrënies. Le të përdorim ambrosia nga jashtë për qëllime kozmetike, të tilla si duke shtuar një maskë. Këto fonde mund të aplikoni 1-2 herë në javë, si rezultat, lëkura juaj bëhet i përkulshëm, përmirëson çehre, e cila është veçanërisht e rëndësishme tani se fundi i burimeve të varfëruara trupit dimrit.

Mbani ambrosia më mirë në frigorifer. Sigurisht, mos harroni se para se të aplikoni ambrosia, ju keni ProKon
Mjeku sultuvatysya. Nuk e përjashton mundësinë e reaksioneve alergjike. Përkundër faktit se ai besohet se hypoallerhenna Ambrosia, ekziston mundësia e alergjive, veçanërisht në njerëzit që janë të ndjeshëm ndaj polenit. Prandaj, pas konsultimeve të fillojnë me doza të vogla dhe të jenë të kujdesshëm. Helen,