Lulesahati - Vetit, përdorimin, trajtimin, Kundërindikimet, foto


Përshkrim.

Kjo shkurre e gjatë ngjitje që i takon strastotsvetnyh familjes. Rrjedhin i saj deri në 6 m të gjatë, raundin, të butë, e kamufluar. Gjethet e milkopilchatoyi skajet alternativ, tre-lobed, e gjelbër sipër, lëkurë, mbi petioles të gjatë, ka filluar të thinjet më poshtë. Lule kaçubë Lulesahati inkarnatnoy 5 petals dhe stamens, anthers të bardhë, të bardhë, të vetme, të mëdha. Lule muajit Korrik - shtator. Fruta të verdhë-portokalli, ovale me lëng. Për të mësuar më shumë për ju bimore nga neni "lule pasion - prona, përdorimin, trajtimin, contraindications foto".

Shpërndarja.

Në kaçubë passyflora inkarnatnaya kultivuar si një bimë medicinale në bregdetin e Detit të Zi.

Kujdes - passyflora inkarnatnaya në kushte në rritje në subtropikale Gjeorgji perëndimore të lagësht arrin një gjatësi prej 6 dhe 8-15 mm në diametër.
Ka passyfloru inkarnatnoy rritur fara dhe rizomat. Atdheu është lulesahati është Amerika e Jugut.

Passion flower - Photos.

Çorape.

Për të përgatitur drogën përdoren shkurre barishte. Ajo e mbledhura kur passyflora blooms inkarnatnaya ose vetëm filluar të japin fryte. Thatë atë në të ventiluar ose ajër në hije. Raft jeta - deri në 24 muaj.

Përbërja kimike.

Struktura është si bari gjurmët beta-carboline, Maltol, saponins, flavonoids, vitaminë C dhe alkaloide (harmol, harmine dhe Garman).


Lulesahati - pronat.

Inkarnatnaya Lulesahati heq ankthi, qetësues dhe veprimit antispasmodic.

Lulesahati - përdorimi.

Veprimi shkurre lulesahati është përdorur për të trajtimin e ankthit, çrregullime të tretjes origjinës nervor, shkeljen e gjumit dhe gjumi, pagjumësi, me dystonia neyrovehetatyvnoy me palpitations.

Lulesahati - trajtim.

Infuzion.

Hidh 1 filxhan ujë të vluar 1 orë. L. bar bush dhe të lënë për 10 minuta dhe pastaj të filtruar. Të marrë një periudhë prej 1 filxhan para gjumit.

Preparatet farmaceutike.

Drogës "lulesahati ekstrakt të lëngshme" - pagjumësi dhe rrit nervozizëm.

Merrni 3 herë në ditë për 20-40 pika.

Lulesahati - contraindications.

Inkarnatnaya Lulesahati kundërindikuar në atherosclerosis shprehur, infarkt miokardi, angina pectoris.