Parazitëve në njerëzve, mjetet juridike trajtim popullore në shtëpi


Sipas OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë), rreth 80% e të gjitha sëmundjeve në njerëzit disi e lidhur me parazitet. Në botë ka rreth 250 lloje të nematodikeve. Vetëm në jetën e tyre prej rreth 70 specie. Kjo tregon se pothuajse çdo rus dikur në jetën tuaj kështu që u zhvendos sëmundje parazitare. Tradicionalisht, parazitët mund të jetojnë vetëm në traktin gastrointestinal dhe të ndikojë vetëm fëmijët. Ky besim i përhapur është e gabuar. Ata mund të jetojnë për vite në shumë organe dhe sisteme, duke shkaktuar shkatërrimin dhe duke ndërprerë funksionin e tyre.

Parazitëve të jetojnë në trupin e njeriut nuk është një shkak i numrit të vogël të sëmundjeve, të tilla si për shembull: alergji (astma, dermatit atopic), sëmundjet e nyjeve, pagjumësi, diabet, sëmundje të mëlçisë, traktin gastrointestinal, lodhje kronike, sëmundjet e zemrës dhe enët e gjakut, etj Kjo listë "drithërues" është e gjatë, por ne nuk do ta bëjmë atë. Le të flasim për atë që jeton parazitëve në njerëz, mjete trajtim popullore në shtëpi. Por, para se të filloni trajtimin është e nevojshme për të duhur të diagnostikuar t'ju thithur "mik".


Për këtë qëllim, një numër studimesh kryer në laboratorët e specializuara, me përcaktimin e titrit të antitrupave në një krimba të veçanta. Parazitët më të zakonshme janë gjetur në trupin e njeriut janë: • Enterobiasis (Pinworms). Infeksioni nëpër duart nuk lahen, infeksion i mundshëm nga personi në person. • Ascariasis. Jo të infektuar nga frytet mytyh gëlltitje dhe perime. Burim është kafshë, por infeksion i mundshëm dhe nga një person i infektuar. • Opisthorchiasis (ajo mund të infektohet duke ngrënë peshk të kontaminuar). • Trihinilez (burimi është mishi i derrave dhe bagëtive). • echinococcosis (shirit). Ata mund të infektohen nga dele e dele të vogla, qentë pikëza përmes duarve të pista jo të larë fruta dhe perime duke ngrënë mish të infektuar.

• Lyamlioz. Burimi i infeksionit është një njeri i sëmurë. Helicobacter pylori •. Burimi - një njeri i sëmurë. Sëmundja është zakonisht në familje. • gjedhit shirit. Burimi - infektuar kafshët. • derri shirit. Një person mund të zazhitsya i derrave. • toxocariasis ose shirit qen. Fëmijët më të ndjeshëm. Burimi i infektuar qen apo kafshë. Njeriu i transmetimit të sëmundjeve të njeriut. Por kjo nuk është e gjithë lista e parazitëve të mundshme mund të jetojnë në trupin e njeriut. Sa për trajtim, ajo duhet të jetë gjithëpërfshirës. Idealisht kombinohen mjetet e mjekësisë formale dhe tradicionale.

Qëllimi i barnave të jetë plotësisht në kompetencën e mjekëve dhe parasitologists sëmundjeve infektive. Ne të përqëndrohet në atë që natyra ka për të ofruar dhe për shekuj të përdorura njerëzit e thjeshtë. Trajtimi i mjeteve juridike popullore parazitëve Studime të ndryshme eksperimentale kanë treguar se spastrim të plotë të trupit të njeriut nga parazitet dhe ndoshta aplikimi i tre substancave të shquar kanë kohë që janë përdorur në mjekësinë popullore si një mjet për të trajtuar trupin e njeriut si pelini, karafil fara, arra shell gjelbër.
Të tre komponentët ishin mbledhur së bashku emrin origjinal - Tripharmacum. Përgatitja Tripharmacum Tretësirë ​​e arra zelennoy zhvishem.

Merrni 15 arra, zhvishem ato të ndara (arra duhet të jetë e pjekur dhe zhvishem larg lehtësisht). Derdh 500 ml 96s alkoolit. Këmbëngulin nevojë për 30 ditë në një vend të ftohtë të errët. Deri në fund të Express gjirit. Pelin pluhur. Fruta pjekur dhe gjethet e Artemisia thatë, pres. Pluhur rezulton është që të marrë një gjysmë lugë çaji në një kohë. Fara lule. Ata mund të blihet në dyqan. Farërat janë të grimcuar dhe të marrë 500 mg (përafërsisht çikë ose një bizele). Pranimi tretësirë ​​Skema Tripharmacum arre. Merrni me stomak bosh 30 minuta para ushqimit tonik.

Para tretur në 10 ml ujë. 1 ditë - 1 pikë; Dita 2 - 2 pika; Dita 3 - 3 pika; 4 ditë 4 pika; Dita 5-5 pika. Që 6 ditë infuzion është marrë për të 2 teaspoons, një dozen e rekomanduar për 5 ditë dy herë në ditë. Pastaj ekstrakt të marrë dy teaspoons një herë në ditë për 6-8 javë. Pelin pluhur. Pranuar për gjysmë ore para ushqimit tonik, larë poshtë me ujë. 1 ditë. Çikë 2 ditë. 1/4 lugë çaji Dita 3 Dita 4 1/3 lugë çaji 1/2 lugë çaji dozë tjetër është rritur gradualisht për 14 ditë ajo duhet të arrijnë 1/4 tbsp kjo dozë është mbajtur për 6 ditë. Atëherë ajo është 1/4 c.

1 lugë çaji një herë në javë për 6-8 javë. Pelin në formë pluhuri si një ilaç popullore për dizinfektim njeri ka një funksion shumë të rëndësishëm - duke kaluar nëpër traktin gastrointestinal, ajo ndihmon për të eleminuar të gjitha parazitët nga stomaku dhe zorrët. Fara lule. Prona e saj është për të rritur imunitetin. Pranuar tri herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. 1 ditë. 1/5 tsp Dita 2. 1/4 lugë çaji 3-10 ditë. 1/3 lugë çaji Tjetër 1 lugë çaji një herë në javë për 6-8 javë. Me gati të gjitha krimbat janë parazitë të familjes, është e rekomandueshme që të trajtohen të gjithë anëtarët e familjes. Pra, kemi biseduar për atë që mund të jetë e parazitëve në njerëz, droga shqyrtuar.

Para se të mbështeten në dëbimin e parazitëve të jetojnë në trupin gjithmonë duhet të konsultoheni me një mjek, sepse kjo metodë e trajtimit mund të kundërindikuar.
Alex,


Lini ju lutem komentin tuaj poshtë! Është e rëndësishme të dini opinionin tuaj!